czwartek, 20 czerwca 2013

Powstanie specjalnej komórki d/s poszukiwania skarbów.

Ostatnio poruszyłem temat który po latach podniósł się jak feniks z popiołów.

W zasadzie jest to temat jakby poboczny , taki idący sobie bocznym torem, lecz uważam że dość istotny.

Dotyczy powstania komórki do spraw poszukiwania ukrytych dóbr kultury i dzieł sztuki przy wojewodzie dolnośląskim.
Z racji tego iż powróciłem do tematów jakimi zajął się ponownie po wielu latach Pan M.,  zwróciłem uwagę  że jak mówi sam Pan M , twór ten powstał z jego inicjatywy w 1997r. (Przy władzy Lewica.)

chronologia:

Wiosna roku 1996 , na górze Sobiesz zaczynają się ostre działania i wykopki, zjawia się nawet sam Pan J. Wilczur. Warto zwrócić uwagę komu J.Wilczur przekazał informację ( mat. filmowy).

Jest 1997r. , dziwnym zbiegiem okoliczności tego samego roku kiedy powstaje przy wojewodzie zespół do spraw poszukiwań, Władysław Podsibirski składa pismo do U.O.P o zwrot zajumanych z Kielc dokumentów. 
Wymienia wtedy w tym piśmie osobę pułkownika Lesiaka, który to miał osobiście te dokumenty zarekwirować. Dokumenty z tej sprawy znalazły się potem rzeczywiście w pancernej szafie Lesiaka.
https://www.youtube.com/watch?v=qcrOV4ocmkY 
https://www.youtube.com/watch?v=S-xyFtKcBZI 
https://www.youtube.com/watch?v=wtQhQD5nevQ
https://www.youtube.com/watch?v=SGrKtJlHuy8 

( Oczywiście jak to w takich filmach bywa, zaczyna się konkretnie a potem już robi się misz masz, dziesiątki jakiś pobocznych wątków i innych sensacyjek, jacyś ludzie ubijają jak zwykle pianę. Oglądając można się skoncentrować jedynie na sprawie Pieszyc i Podsibirskiego. Opowieści o Kloze , Furykach, PPT oraz resztę  śmiecia o depozytach wrocławskich  można odrzucić. Jak to w Discovery, o niebie a nie o chlebie )

Rok 2002 czerwiec U.O.P. podzielono na dwie odrębne instytucje. Powstała A.W. i A.B.W.
Rok 2003 z niewiadomych powodów zostaje usunięty z pracy Pan M.

Po 16 latach , następuje powrót Pana M. pod Pieszyce do "złotego pociągu", który staje się "szczeliną", podjęty zostaje trop do podobno już wyeksplorowanego miejsca. 

Po co,  jeśli  tam już się nic  nie znajdzie ?. A może po to aby wskazać sprawców , lub tak poprowadzić sprawę wyprzedzająco aby sprawcy zniknęli we mgle zanim na fali nadchodzących zmian ktoś się za to zabierze. Wprowadzić jak najwięcej ludzi do danego miejsca, zadeptać wszystkie ślady. Zadeptanie jest najlepsze, szczególnie jeśli nadzór nad całokształtem  mają jeszcze nasi.

http://www.chataalelipa.pl/okolica/1/zamki_forty_twierdze.html 

5 komentarzy:

 1. Witam Wojtku.Wiele się spodziewałem po panu Mirosławie oglądając jego wystąpienie publiczne dostępne w sieci.Pomyślałem że wreszcie pojawił się oto człowiek który podchodzi merytorycznie do zagadnienia,poważny,zrównoważony kompetentny poniekąd z uwagi na niedawno jeszcze piastowaną funkcję przy wojewodzie i wykształcenie.Ufałem (płonnie) jak dowiodło życie iż sprawy nabiorą tempa że zastój,marazm mamy już za sobą.Poparłem też inicjatywę na facebook'u.Cierpliwie czekałem na wieści,na przełom tak zapowiadany.Mówiono że do kwestia paru tygodni że już,już... w między czasie rodziło się stowarzyszenie.Także wówczas pomyślałem to krok w dobrym kierunku,gdyż nie anonimowo lecz jawnie nie na granicy prawa a w jego majestacie.I co a no niemal nic... Bardzo mnie to rozczarowało zważywszy na fakt iż roztoczono plany przebogate...

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz strzelił news na facebook że szczelina od września 2013 będzie eksplorowana,mało tego news donosi że obiekt jest ogromny i że jest całkowicie zaminowany.Ma tam AGH i Żandarmeria Wojskowa.Robi się ciekawie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to wypada poczekać, ale co ma do tego Żandarmeria Wojskowa ?. Paul, poczekamy zobaczymy :).

   Usuń
  2. No i mamy Listopad, jak tam się sprawy w tym ogromnym obiekcie mają ?

   Usuń
  3. TRZY lata później mamy wynik zero.

   Usuń