środa, 21 grudnia 2016

Mały "olbrzym" i durzy "olbrzym", czyli trup w każdej szafie.

Zacząłem na samym początku tej historii o "Riese" od stwierdzenia ,  "że nie prawdą jest".
 Potem poruszałem wiele kwestii dotyczących tak zwanych "zeznań świadków" wykazując różne przeinaczenia , kłamstwa i sprzeczności. Które nawet matematycznie się nie dodawały, w tym sensie że 2+2=4 , według tego co dowodowo przedstawiałem  wychodziło albo 3 albo 8.

Potem przeszliśmy do tak zwanej "Czarnej łapy" aby wylądować w  tematach współczesnych.

Cały ten okres historyczny, o którym tu rozmawialiśmy w zasadzie obejmuje  ostatnie 100 lat. W tym czasie jak wnikliwy czytelnik może zauważył, iż cały czas nad Riese rozpięty jest parasol tak  zwanego "rządu czarnej łapy".
W sieci zostało fragmentarycznie zamieszczone nagranie z A.H. który to po wojnie z racji zajmowanej funkcji działał w Książu.
To był jedynie krótki fragment z tego co On przedstawił.

To On pierwszy określił ten ponadnarodowy związek nazwą "Czarna łapa". 
Prawdę mówiąc na początku kiedy pierwszy raz słuchałem tego pełnego nagrania a było to parę dobrych lat temu,  myślałem że to określenie i ta nazwa dotyczy jedynie byłych funkcjonariuszy wiadomych niemieckich organizacji.
 Lecz kiedy wielokrotnie przesłuchiwałem to nagranie stwierdziłem że określenie "Czarna łapa" jest organizacją międzynarodową. 

Zacząłem wtedy badać powiązania, związki personalne, byłego SD, gestapo, NKWD, UB, K.K.

Wtedy właśnie dotarło do mnie jak macherzy z tych organizacji spadali zawsze na cztery łapy. Owszem były tam pewne okresy kiedy rzucano jakiegoś mniej znaczącego pionka na pożarcie,
 aby stworzyć wrażenie że "sprawiedliwości stało się zadość".

W czasie badania tych powiązań powojennych, a nawet przedwojennych dotarłem do wielu ściśle z sobą powiązanych międzynarodowych spraw, o których tutaj też w czasie tej mojej pisaniny jedynie wspominałem. 
Przeważnie nie pisałem o tym wprost, aby uważny czytelnik sam podjął trop i sam sprawdził jak to w rzeczywistości wygląda, gdyż wiedza o tych powiązaniach jest niekiedy ogólnie dostępna. Trzeba jedynie dotrzeć do tych informacji, a następnie je logicznie powiązać.

Piszę to w kontekście Riese, gdyż to nasze Sudeckie  Riese to właśnie taki jak to określił  główny budowniczy III Rzeszy..... "Zwerg".

Idąc śladami i różnymi nieraz podsuwanymi przez tą "czarną łapę" tropami, natrafiałem po drodze na dziwne sytuacje związane nie tylko z terenem Gór Sowich. 
Ponieważ sprawy tak zwanych "strażników" nie dotyczą tylko tej sprawy. 
Wielu ludzi zajmujących się realnie poszukiwaniem miejsc ukrycia czy to niemieckich "skarbów" czy to "skarbów" AK lub wywiadu II-ki odstępowało od tych poszukiwań ponieważ grożono im lub ich rodzinom śmiercią.

W zasadzie nie ważny tu był status jaki posiadali , byli to też emerytowani wojskowi wysokiej rangi ( nie piszę tu o różnej maści pisarzach i fajansiarzach, do których oczywiście docierały jakieś wieści dziwnej treści, ale tak na prawdę to te sytuacje ich bezpośrednio nie dotyczyły, i nawet do dziś nie mają wiedzy komu tak naprawdę grożono)

Nie bez kozery zamieściłem w ostatnich komentarzach linki do dziennikarzy śledczych. 
Oni doskonale się przekonali czym grozi wyciąganie "trupa z szafy". Jedną z takich szaf jest "Riese" położone w Sudetach. Reszta "Olbrzymiej Szafy" to Świat, bez znaczenia jaki kraj weźmiemy pod uwagę.
Czy to Afryka czy była Jugosławia, była Czechosłowacja , byłe NRD, Polska czy Ukraina.

To jeden wielki "Olbrzym", a w szafach są pochowane kwity na tych co ciągną za sznurki oraz kwity na marionetki, o których się mówiło lub nadal mówi że czymś "rządzą". Jeśli ktoś uważa że kwity dotyczące okresu II W.Ś. są dziś nieaktualne to się grubo a to grubo myli.

To samo tyczy się dziś lansowanej tak zwanej NWO. 
To NWO już dawno istnieje i zostało wprowadzone. Kiedyś władza oraz bogactwa należały do rodów dynastycznych i było to dziedziczone z pokolenia na pokolenie. 
W którymś momencie to się zmieniło i zostało przejęte przez "proletariuszy", "narodowych socjalistów" jak zwał tak zwał. 
Te rządzące dynastie które próbowały utrzymać status qwo stawiąc opór wycięto prawie w pień, a te które poszły na ugodę pozostawiono jako " fasadowe marionetki", aby poddani się nie połapali że to "czarna łapa" przejęła stery.

We współczesnych dotyczących polski wydarzeniach i kto naprawdę rozdaje karty ,widoczne to było w sprawie "Baraniny". Ten który miał przyjechać z więzienia w Austrii i zeznawać na "czarną łapę" dla której przez wiele lata pracował nigdy nic nie zeznał, ponieważ w tym Austriackim więzieniu się sam powiesił, zresztą jak i wielu innych przed nim i po nim.

Tak więc  konkludując, cały ten dzisiejszy przedświąteczny wywód związany jest również z wydarzeniami dziś zachodzącymi i opatrzony  tytułem wziętym  z czechosłowackiego filmu "Trup w każdej szafie" nie bez powodu, ponieważ   należy wiedzieć że w tych wszystkich sprawach chodzi również o to, aby ta "szafa" była cały czas zamknięta i trupy jakimi jest już zapchana na full z niej nie powypadały. 

Dam prosty przykład ....jeśli ktoś myśli że "makrela" nagle zwariowała sprowadzając miliony do swego kraju i że w swym szaleństwie próbuje je rozparcelować po całej europie wbrew zdrowemu rozsądkowi to jest albo naiwny, albo łagodnie mówiąc niezorientowany.
Ponieważ już zbadanie początków kariery oraz powiązań prowadzących do pewnego II -go wojennego koncernu farmaceutycznego, związków rodzinnych, oraz związków z "kapustą" pokazuje wyraźnie że to marionetka.

Nie oznacza to wcale że CI kumple od dzielenia światowego tortu nie próbują wewnętrznie brać się od czasu do czasu za łby,  bo się biorą i nieraz jeden drugiemu coś wyszarpnie. 
Np. jakąś Afrykańską kolonię gdzie jest siarka lub złoże diamentów. Wtedy jakieś plemię w cudowny sposób zostaje uzbrojone w AK dla niepoznaki, a przeciwne plemię w M-6 czy jakiś inny kulomiot. A potem się wyrzynają nawzajem, po czym "kciuk czarnej łapy" dogaduje się " z palcem wskazującym tej samej czarnej łapy" i nastaje zawieszenie zwane pokojem podczas to którego Afrykańczycy za miskę ochłapów aby przeżyć zapieprzają w kopalniach i przynoszą w zębach dla swoich oprawców co tam wykopią.

W trakcie tych wydarzeń te realne trupy i kwity wskazujące na to kto to zrobił upycha się razem do "szafy" i jej pilnuje aby z niej nigdy nie wypadły. 
Jak się znajdzie gdzieś jakiś sprawiedliwy i nieskażony lub taki któremu podsunie ktoś klucz do tej szafy w celu skompromitowania wspólnika, to wtedy taki delikwent schodzi nagle na zawał, syn wariat w amoku potnie go piłą mechaniczną, , nagle się powiesi w hotelu na Majorce, postrzeli siedem razy w brzuch, najedzie na niego jakaś ciężarówka, lub utopi się na płytkiej wodzie na plaży w Meksyku. Lub np. spadnie cały samolot.

To się nas również dotyczy, oczywiście nie w takiej skali jak tam gdyż tutaj w Jewropie od 70 lat robi się to podobnie, ale w bielszych rękawiczkach bo tu lud niby bardziej "demokratyczny" i niby mądrzejszy oraz cywilizowany. 
A to, że na zachodzie żyją lepiej niż na wschodzie to tylko wynika z tego, że podział musi być. Gdyż jakby tak wszystkim na raz śrubę dokręcić na maksa to trudno by nad wybuchem niezadowolenia zapanować.

Reasumując całą tę moją grafomanię, w Riese nie chodzi o to co można w nim odkryć, chodzi w nim o to co można nie odkryć, a o czym opowiada się od powojennych czasów. 
Zawiłe, prawda?  

 

26 komentarzy:

 1. siedzisz oki z podkulonym ogonem I skomlisz tylko a wez sprawy wrescie w swoje rece I pokaz co jestes wart !
  co do riese dokumenty sa , sa rozrzucone po archiwach I to bardzo blisko polski , kto chce moze do nich dotrzec , tylko akurat na tym blogu nikt nie chce , bo kazdy czeka na gotowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz Marek rację, to takie skomlenie zza płotu, aby może ktoś kto ma chęć, czas i pieniądze się tym zajął. Lecz nie dla tych co chcą zaszklić i znów nakręcić kółko z cyklu "pierd...lenie o Szopenie" w bajce o "betoniarniach".

   Ja już marecki za dużo czasu na to poświęciłem, tak jak wcześniej napisałem " jestem na eksploracyjnej emeryturze", zajmuję się czymś całkiem innym. A po ostatnim ataku na "bunkier na Osówce" i pracach terenowych dałem całkiem na luz.

   Piszę to tylko po to jak było na wstępie wyjaśnione. Są młodzi z zapałem chcący coś odkryć, więc może coś z tej pisaniny im pomoże, a może nie. A może wręcz przeciwnie zmąci Im to postrzeganie?

   W tym temacie jak sam wiesz prawie wszyscy odpuścili, a ci z młodszych obrali całkiem inny kierunek. Nie mnie ich oceniać, ja w chwilach wolnych robię to co robię.

   Usuń
  2. dzis wystarczy zabrac ludziom internet na trzy dni I za trzy dni sprzedaja wlasna matke I ojca aby tylko ten internet odzyskac
   te pokolenie nie ma zadnych wartosci jest nastawione tylko by brac I podatne na wszelkie manipulacje
   I jakzesz okrutne pokolenie ktore jak popelnia zbrodnie to z plena premedytacja

   Usuń
  3. W pełni się zgadzam choć mroczna ta ocena sytuacji to zaiste prawdziwa i gołym okiem widoczna...

   Usuń
 2. Marek w zasadzie powiedział prawdę - każdy czeka na gotowe.
  Odnośnie zaś dokumentów i skrytek "depozytowych" rozmawiałem z pewnym człowiekiem ze środowiska archeo, który stwierdził , że i nasze fora i ich są stale infiltrowane, czy aby na pewno niektóre tematy i skrytki są bezpieczne. Bo kankę smalcu czy monet to sobie możecie bezkarnie namierzeć, rozpytywać o nią i potem wykopać i opylić, ale jakąś skrzyneczkę z dokumentami już niekoniecznie i jak ktoś jest za blisko to sobie może tylko ręce poparzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, kasę to Oni sobie sami nakręcą, im tam ta kanka ze smalcem lub jakimiś starymi Hinderburgami po 30 zeta za szt. kalafiorem wisi.

   Ale kwity różnego rodzaju pod tytułem kim był "Wolski" , lub jakiś ojciec "myśliwego gajowego" i że z gestapo łapał polaczków to już ciężka kasa.

   A jak to jest kwit na ojca von Jungingena który dziś ma pod swoim koncernem pół jewropy to już bardzo ciężka kasa. Nie wspominając już o takich tematach, że zmieniają całkowicie to co wbijano przez 70 lat w głowy nadwiślańskiemu ludowi.

   Usuń
  2. Co nie oznacza że jak ktoś natknie się na coś żółtego lub to co IM się podoba to sobie tego nie przytulą.

   Bo jak mówi stare przysłowie ludowe ...."od przybytku głowa nie boli". A i serwis z Miśnieńskiej porcelany ładnie się w domu prezentuje.

   Usuń
 3. mlodymi I z zapalem to juz manipuluja mas media I oni sa jak choragiewki czego zreszta I przyklady pojawiaja sie I na tym blogu
  pokolenie z ksiazek Niziurskiego juz jest na wymarciu I nigdy sie raczej nie odrodzi no chyba ze znow nas wytna w pien co jest bardzo teraz realne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Marek w zasadzie powiedział prawdę - każdy czeka na gotowe."

   Ależ oczywiście, dla tego niewygodni są też poniekąd Ci co nie siedzą na czterech literach tylko coś działają, w ten nurt wpisują się poszukiwacze za co dostają te wyroki.

   Usuń
  2. Lecz generalnie chodzi o to aby się każdy z niewolników bał i nie wsadzał nosa w sprawy jakie się wokół rozgrywają.

   https://www.youtube.com/watch?v=tMQgLyaUZQ8

   Usuń
 4. To jest dziwna sprawa - może tych co zamykają - straszą ? bo chodzą z pikawą nie tam gdzie powinni... bo jak to jest, że jedni tak nie gonią a drudzy? Nikt z moich znajomych młodszych i starszych nie mogą uwierzyć, że tak ganiają i takie konsekwencję są za chodzenie z wykrywaczem.. bo to się w głowie nie mieści. To jak mącenie wody czy może bardziej wtykanie kilku patyków w mrowisko a tymczasem... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te łapanie na polach, to są takie tylko tematy zastępcze, jak "madzia", jak babcia z kanapkami w przejściu podziemnym, czy Józek wycinający samosiejkę na swojej posesji lub Ziutek po piwie jeżdżący po polnej drodze rowerem itp.

   Z jednej strony zajmowanie ludzi pierdołami, a z drugiej strony sianie strachu i pokaz jacy są mocni.

   Ma to jeszcze jeden ukryty aspekt. Jest nim wywołanie nienawiści do własnego państwa. Ten kto wciąż jest represjonowany z każdej strony, żyjący w wiecznym utrudzeniu nie jest związany emocjonalnie z krajem.

   Na sam koniec można usłyszeć taką opinię a ch...j z taką Polską, niech rządzi Niemiec albo kto inny byle było lepiej, i byle się ode mnie w końcu odje...li.

   Usuń
  2. Uzupełnienie do mojej wypowiedzi powyżej, właśnie wpisałem przed chwilą pewne hasło w wyszukiwarkę i już na samym wstępie mamy taki scenariusz podany jak na tacy.
   Czyli ta zasada jaką naświetliłem powyżej.
   Im gorzej dla nas tym lepiej dla nich.

   W różnych strukturach administracyjnych są poutykane różne uszatki, które realizują nam taki scenariusz :

   http://andrzejmiszk.natemat.pl/176115,polski-majdan-jest-nieunikniony

   Usuń
 5. Szczujmedia w internecie wciąż prowadzą propagandę klęski.

  Wyraźnie widać że realizują uszaty plan dezinformacyjny.
  W tytułach króluje klęska i ciągły stan zagrożenia, ale wystarczy moment pomyśleć aby to stało się wyraźnie widoczne np.:

  "Miotła kadrowa Antoniego Macierewicza zaszkodzi naszym relacjom z NATO." ...taki nagłówek.

  A pod nim czytamy :

  "W najbliższym czasie stanowiska stracą trzej najważniejsi dowódcy Sił Zbrojnych RP - dowódca generalny gen. Mirosław Różański, szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Gocuł i dowódca operacyjny gen. Marek Tomaszycki, będący jednocześnie kandydatem na naczelnego dowódcę na czas wojny. Dwaj pierwsi rezygnują sami, trzeciemu kończy się kadencja. To apogeum karuzeli kadrowej, jaka od 12 miesięcy rozkręcana jest przez szefa MON-u Antoniego Macierewicza. "

  Czyli ten nieznośny Maciarewicz znów w akcji czystek.

  Tylko że dwóch sobie rezygnuje i idzie na wcześniejszą emeryturę, a trzeciemu kończy się kadencja.
  Nikt ich nie wyrzuca i nie robi zmian kadrowych, dwóch zadecydowało że odchodzą a trzeciemu kończy się ustawowa kadencja. To ja się pytam gdzie ta miotła ?

  Lecz co ciekawsze jeszcze niżej już nie "redachtor WP " tylko jakiś analityk stwierdza :

  "Odejścia oficerów nie rzutują bezpośrednio na zdolności obronne Polski,"

  "Trzeba jednak przyznać, że dotychczasowe nominacje ministra Antoniego Macierewicza na opróżnione stanowiska w zdecydowanej większości były trafnymi wyborami. Trudno powiedzieć, że masowo wyznaczał ludzi niekompetentnych, niedoświadczonych czy nieprzygotowanych."

  To wszystko co podano jest sprzeczne samo w sobie i sprzeczne z nagłówkiem.
  ......................................

  Ale dla czytających jedynie nagłówki, pozostanie na zawsze w głowie ten tekst, że :

  "Miotła kadrowa Antoniego Macierewicza zaszkodzi naszym relacjom z NATO."

  Choć to wszystko g...no prawda. I tak tytuł za tytułem szczują że wszystko leci na pysk.

  A przed wyborami rok temu jak się można cofnąć nawet tu na blogu wartkim strumieniem napływała niby kasa, a pieniądze leżały na ulicy zaś zielona wyspa mknęła asfaltową autostradą w objęcia dobrobytu.

  Ten "dobrobyt" w przekaziorach się gwałtownie zakończył w momencie kiedy kobiety dostały od państwa zastrzyk pieniędzy, emeryci nie muszą zapierniczać dłużej prawie do końca życia, komunistom zmniejszono emerytury i zabrano się za mafie rządowo-adwokacko- sądownicze, oraz
  zaczynają powstawać czysto polskie banki.

  Jeśli ktoś w tym nie widzi ewidentnej manipulacji to powinien leczyć się na oczy :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a kiedy koscielna generalicja w WP straci posade?

   Usuń
  2. Myślę że wtedy kiedy w W.P. nie będzie żołnierzy którzy chcą się modlić.

   To samo dotyczy się kościołów, jeśli są ludzie którzy do nich chodzą, to będą one istnieć.

   Usuń
  3. "I tak tytuł za tytułem szczują że wszystko leci na pysk." A najbardziej na pysk to lecą oni sami. Gadowski w jednym ze swoich komentarzy przytoczył sondaże kupowane przez Onych. Tylko zapomniał dodać, że najprawdopodobniej oni sami w to wierzą. Gdyby zdawali sobie sprawę, że ludzie mają ich tam gdzie słońce nie dochodzi daliby sobie spokój. No chyba że są tak ślepi że będą się bronić "do ostatniej kropli." A ludzie widzą, że to wszystko to jakieś przepychanki na górze i że tam nikogo nie interesuje ich dobro więc się nie wtrącają. Bo jakby nie patrzeć to dość szybko spadła frekwencja na tej "spontanicznej" demonstracji...

   Usuń
  4. Zastanawiam się po przeczytaniu wszystkiego,śmiać się z bezradności czy płakać nad ludzką głupotą?

   Usuń
  5. Niestety Paul, sytuacja jest taka że poprzez brak nauki w szkołach logicznego myślenia zdolność ta sporej większości została odebrana.
   Zastąpiono ją wyuczonymi formułkami pod tytułem...powtórz mi co JA ci powiedziałem a dostaniesz dobrą ocenę.

   To się przełożyło na samodzielny brak myślenia zastąpiony " telewizyjno-radiowo-gazetowym" przyjmowaniem tego co tam powiedzą za prawdę objawioną.

   Ja tam nie jestem fanem żadnej z tych wzajemnie zwalczających się frakcji. Ale jak spotykam kogoś kto z mściwym zacięciem mówi,... że " co te pisiory wyprawiają w tym sejmie" i zadaję pytanie "a co wyprawiają?" i uzyskuję odpowiedź np. taką ..."a bo ten Kaczor łazi z krzyżem na miesięcznice, brakuje mu tylko tygodnic".

   I zadaję następne pytanie..."jak to ma się do wydarzeń w sejmie, na to zaś uzyskuję "odpowiedź że kaczor jest pier...lniety" bez żadnej argumentacji mimo że pytam o jakiś argument na poparcie tych słów. To wiem na 100% że rozmawiam z żywym przekaźnikiem wieści z TV.

   Ostatnio spotkałem starego poszukiwacza, od słowa do słowa, a że netu nie zna więc mówię " uważaj z lekka, bo zintensyfikowali ściganie za łażenie po polach", na to pierwsze usłyszałem " a ja ich pier...lę i robię swoje".

   A po chwili, że to te pisiory zrobiły te dziadostwo. Więc ja mu na to że pisiory nie rządziły kiedy wprowadzano i zaostrzano to dziadostwo"...to on się patrzy na mnie jak na kosmitę i mówi jak to nie?, wyjaśniam odklejonemu no nie przyjacielu bo to były lata pomiędzy 2013 a 2015, więc wtedy byli PO-paprańcy, PSL, SLD.

   Na to słyszę odpowiedź o durnych smoleńskach i miesięcznicach kaczora.

   To jest tak zwana lobotomia mózgu.

   Usuń
 6. Albo to :

  " Wojna o TK może wejść w zupełnie nową fazę".

  W żadna fazę nie wejdzie bo główny uszaty mąciciel poszedł akurat wczoraj na szczaw. Paru odejdzie samych, i nastanie w końcu spokój.

  Choć jak znam życie to uszaci będą podnosić do końca swego życia wrzask. Po prawdzie to ten główny dementor powinien siedzieć za ten wyrok w sprawie OFE, a nie jeździć i nadal szczuć przeciwko Polsce.

  Wczoraj przeczytałem, że na jakieś imprezy kulturalne nie będą zapraszane uszatki takie jak gross którzy piszą paszkwile na Polskę. I znów podniósł się wrzask że "faszyzm" "kaczyzm" i niesprawiedliwość.

  Niesprawiedliwość w Onych wydaniu polega na tym, że nie dostaną od nas kasy na to aby mogli nas szkalować, i na nas pluć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedys widzialem taki napis na scianie "KLER TO ZŁO", cos musi byc na rzeczy. Teraz "PIS to zło", oby nie bylo to prawda w kierunku do mas szarych obywateli. Niech biora za lby i rozliczaja, ale niech dadza zyc spolecznstwu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nie Sasha. Właśnie chodzi o to, że przy tym założeniu społeczeństwo ma ponosić jak największe straty i ze swojej kieszeni sponsorować ma większość bandyckich gierek, zachcianek i niekończącą się wojnę o wpływy. Prędzej możesz spodziewać się tego, że ich branie się za łby stanie się tylko radosną ustawką, podczas gdy naród po raz kolejny będzie zapłaci srogą daninę łez, potu i krwi. To wciąż ta sama gra, a na szachownicy tylko my jesteśmy pionkami.

   Usuń
  2. Medart - dokładnie tak. 100/100. Dlatego właśnie im głupsi ludzie, tym łatwiej manewrować nimi na szachownicy. Dlatego mamy taki system nauczania i takie programy, by jak najbardziej ogłupić młodych Polaków. By wierzyli w brednie serwowane im przez propagandę... By chętnie i radośnie dali się zabijać w imię różnych bredni typu Bóg, honor, krew, blizna, Ojczyzna i pieśń.

   Usuń
  3. Jasne, jak słońce. Małe ojczyzny to nasze rodziny i nasz prywatny kawałek Polskiej ziemi. I o to dbać trzeba. Manipulacje pod hasłami Bóg , Honor i tego typu brednie w sytuacji kiedy wypowiadający te szczytne hasła, drenuje nasze kieszenie i niszczy nasze rodziny i nasz kawałek ziemi są tylko manipulacją służącą jego interesom a nie nam.

   Już nas nie raz manipulanci wyciągali na ulicę abyśmy krew lali i życie oddawali dla ich interesów. Zawsze tak jakoś z historii wynika że ci na dole niezależnie od przekonań ginęli, a ci na górze świetnie dożywali starości na emigracjach lub tu na miejscu w kraju.

   Usuń
 8. Dla małej odmiany. Życzę wam wszystkim wesołych Świąt, dużo zdrowia i szczęścia w rodzinnej atmosferze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyłączam się do życzeń Marka. Zdrowych, spokojnych i pomyślnych Świat dla wszystkich tu "buszujących", wraz z gospodarzem rzecz jasna ;)

  I oby ominęły Was nieprzewidziane sytuacje:
  https://www.youtube.com/watch?v=Q7sszIR2_5g

  OdpowiedzUsuń