poniedziałek, 12 maja 2014

Multi-kolorowe wieści, nie Riese, rzecz o tolerancji.

Tak sobie wczoraj usiadłem po powrocie z zielonego lasu i ujrzałem "Zieloną Wyspę" gdzie Polacy mają Europejskie Ceny, ale żołądki jakieś skurczone, wygląda na to że jesteśmy narodem który w zasadzie nic nie potrzebuje aby żyć. 

Chyba ma rację ten mój ulubieniec Niesioł mówiąc, że wystarczy nam w Polsce szczaw i mirabelki. Na łąkach zauważyłem bardzo  dużo szczawiu.

Jak w tytule, trzeba mieć brak instynktu samozachowawczego lub olbrzymią tolerancję aby to tolerować, cóż taka nasza tolerancyjna natura widocznie :).

Zauważyłem również oglądając te zestawienia , że biorąc średnie miesięczne wynagrodzenie w przeliczeniu na kurs Euro wychodzi mi 3378,1 zł. Nie wiem jedynie czy to brutto czy netto i jak to ma się do tych co zarabiają nie średnią, a np. 1800 zł brutto. Czyli dostają na rączkę jakieś 1300 zł. przy cenach EUROPEJSKICH.

Bywając ostatnio trochę Tu trochę Tam miałem okazję pogadać z naszymi rodakami zza miedzy, i okazało się że przy zarobkach nie średnich,  czyli na poziomie 1500-1800 euro netto są w stanie nie oszczędzając odłożyć miesięcznie około 300 euro.

I tak  napotykając takie zestawienie jak powyżej to sobie pomyślałem, że Ci Polacy którzy zarabiają 1300 zeta na rączkę to są niezmiernie uprzywilejowani i bogaci, gdyż mieszkając w EUROPIE i Uni z tych 1300 zeta też muszą sobie odłożyć co miesiąc 300 eurusów, co w przeliczeniu daje 1245 zł. Więc jak odejmiemy od ich zarobków 1300zł - te zaoszczędzone 1245 zł = 55 zł.
Nikt z nikogo Barana zrobić nie może, może tylko PRÓBOWAĆ a Baranem robisz się sam podążając, ślepo i bezkrytycznie, lub świadomie i służalczo za pastuchem.

Dziwię się zatem, że wciąż narzekają i jęczą. Przecież to najtańszy "raj na ziemi", w którym żyje się w luksusie za jedyne 55 zł na miesiąc. A do tego mają jeszcze za darmo jak mówi Niesioł ,szczaw i mirabelki.
Oj ci wiecznie niezadowoleni Polacy.
 http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/07/darmowy-szczaw-tylko-sie-trzeba-schylic-leniu/
Przepyszne Mirabelki polecane przez Niesioła, mojego ulubieńca.
https://www.youtube.com/watch?v=J1ASBhUqSJM
Jak widać żywieniowcy i posłowie nam szczaw polecają, ze swojej strony dodam, iż niedługo będzie już mlecz, polecam chłopakom grającym w piłkę oraz ludziom lasów i pól. 


Mój ulubiony Niesioł który z nosa wydłubie i Wam da, jak widać widocznie przerzucił się  na mlecz, bo szczawiu już odmówił.
https://www.youtube.com/watch?v=QoyAxBEvGKw

Wkrótce równiez pojawią się ślimaki Winniczki które Unia Europejska zalicza do ryb lądowych :-).

"Nie mięczak, lecz ryba. Pospolity ślimak winniczek został zaliczony do kategorii ryb lądowych. Na wniosek Francuzów zrobiła to Komisja Europejska."

Tych niestety siecią lub wędką odławiać nam nie można , na łąkach albo w naszych ogródkach  gdy nie posiadamy karty wędkarskiej :-).

Marchewkę zaś jako owoc będziemy zrywać z drzewa  zamiast mirabelek :-).
 "Na wniosek Portugalii Komisja Europejska marchewkę zaliczyła do owoców" :-).

Zadziwiają mnie wobec powyższego jakieś dziwne pytania typu " Premierze, jak żyć ?? ". 
 https://www.youtube.com/watch?v=6l7FUvFCMfc
Widać przecież wyraźnie, że żyć trzeba dobrze i dobrze się bawić co widać po minach naszych ubawionych po pachy "przedstawicieli narodu". 


 https://www.youtube.com/watch?v=7VDwA-h0cqE#t=1415

Ten Kowalski to ciekawy normalny człowiek, oby tylko nie dał się wpuścić w kanał.
 Myślę że wie ile czasu cwaniacy przygotowywali się do zmian w latach 80-90, że trwało to praktycznie już od lat 70 poprzez montowanie różnych "opozycjonistów". To samo działo się w NRD. A tu jak widzę pod ten Ruch montują się już "nawróceni"
tacy jak  Bohdan Poręba były członek PZPR, PRON, ideolog Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”, działał w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Popierał także idee „narodowego bolszewizmu”. Występuje już na kongresie Ruchu:

Uważać trzeba bo nie on jeden :
Ryszard Filipski,  filmowiec, także uczestniczył w kongresie Ruchu Narodowego.
Rok przed wybuchem Stanu Wojennego, Ryszard Filipski i Ryszard Gontarz sygnowali tzw. „List 44″ który był odezwą skierowaną do komunistycznych władz PRL. Była ona apelem o zaostrzenie cenzury i polityki kulturalnej, i apelem o ograniczenie prezentowania treści Mrożka, Gombrowicza, kabaretu „Pod Egidą”.

Ryszarda Filipskiego i Ryszarda Gontarza łączyła  współpraca polityczna i filmowa. Obaj uznawani byli za główne postacie moczarowskiego skrzydła partii komunistycznej. Potem byli ideologami bolszewickiego Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”. Zasłynęło ono tym, że krytykowało dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego, za zbytnią pobłażliwość wobec działaczy opozycji solidarnościowej.

 Gontarz w 1949 roku został usunięty dyscyplinarnie z Urzędu Bezpieczeństwa, jednak później wrócił do pracy w agencji, po jej przemianowaniu na Służbę Bezpieczeństwa. W latach 50-tych XX wieku był dziennikarzem PZPR-owskiego  „Sztandaru Młodych”.

Niech się Kowalski zastanowi, którędy na Grunwald ?


 Może pytanie jest nie na miejscu, bo "Grunwald" sam do nich dotrze.
Tak jak PAX dotarł do solidarności. 
Potem za 5 lat znów się ktoś obudzi jak dostanie szczaw, mirabelki a na deser mlecz. Proszę mlecz nie mylić z mieczem bo ten już "przedstawiciele narodu" chcą zakazać nad czym ubolewają grupy rekonstrukcyjne.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/442598,absurd-z-biala-bronia-poslowie-wymyslili-prawo-ucierpia-rycerze-grzybiarze-i-dzialkowcy.html 

5 komentarzy:

 1. Nie ma cienia wątpliwości że plan Sorosa i podobnych obszarników, spełnia się wobec Europy wschodniej co do joty. Z Polaków, Bułgarów, Węgrów czy Rumunów zrobiono zwierzęta pociągowe, kręcące się w kieracie za michę paszy, dla potrzeb rasy Panów. Już ok. 3mln. (głównie młodych) ludzi wyjechało za chlebem czyścić angolom kufle po piwie, czy robić u holendra przy nawożeniu tulipanów. Za tzw. komuny krzyczano o rzekomym "drenażu mózgów". W takim razie dziś trzeba posłużyć się znacznie lepszą i bardziej obrazową terminologią, gdyż tamtego drenażu państwo jakoś w ogóle nie odczuło. A dziś? Rozejrzyjmy się po ulicach. W niektórych miejscowościach nie widać już prawie w ogóle młodzieży. Jak pytasz się co i jak to zaraz mówią, gdzie wszystko siedzi i szuka "lepszego bytu".
  Ale mnie to nie dziwi. Bo jeśli takie informacje okażą się prawdą:
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/5415-coraz-wiecej-zydow-z-polskimi-paszportami
  to faktycznie mamy do czynienia z holocaustem bezmózgiego narodu, wciąż zapatrzonego w modlitewnik i rady "starszych braci w wierze".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płacze poniewczasie? Trzeba było pomysleć nad tym obalając tzw. "komunę". "Komunę" obalono, tylko że wpuszczono na salony szumowiny i kanalie pracujące dla CIA i innych wywiadów NATO. Na efekty nie trzeba było czekać - rozpierdolono polski przemysł, a handel oddano w pacht żydostwu z wiadomym efektem. Teraz mamy co? - huczne igrzyska na obchody 25 lat "wolności" , śmieciowe żarcie w sklepach i bezrobocie. No i 3,5 mln Polaków poza krajem. Rozpanoszony kler i żydowską swołocz - no i oczywiście niepewność jutra. To nam dały styropianowe solidaruchy.

   Usuń
 2. Spotyka sie D.Tusk z A.Merkel i sie jej pyta:
  -Angel ile u was zarabia przeciętny robotinik?
  -2 tys euro
  -A ile srednio wydaje na życie?
  -Ok 1200 euro.
  -To co robi z reszta pieniędzy?
  -W zasadzie to mnie nie obchodzi- po czym ona pyta Donalda:
  -A ile u was zarabiaja przecietnie pracownicy?
  -1500 zł
  -A ile wydaja na życie?
  -2000tys zło.
  -To skąd biorą te brakujące 500z na życie?
  -Ch*j mnie to obchodzi......

  OdpowiedzUsuń
 3. Już się nawet nie oburzam nie napinam.Zlewam to całościowo.Szkoda mojej jako takiej równowagi psychicznej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy u Ciebie ogłoszono cisze przedwyborczą? Jakoś znowu się nie odzywasz?

  OdpowiedzUsuń