czwartek, 17 kwietnia 2014

Wolność wypowiedzi.

Chciałem Was drodzy czytelnicy poinformować, że blog od wczoraj jest już pilnie badany pod kontem znieważania.

Jest taka instytucja która się tym zajmuje, a jej serwer jest umiejscowiony za Łodzią, co ciekawsze stoi w gęstym lesie gdzie biegają tylko sarny i zające.
Zarządza nim firma spod Stargardu Szczecińskiego z Choszczna, która ma siedzibę , nie zgadniecie :)......w sklepie z AGD.
Właściciel z kolei jest z Karpacza . Ciekawa konfiguracja.

Jak widać jest to kraj "wolnej" wypowiedzi.
Zwracam wobec tego uwagę komentującym aby ważyli dobrze słowa i trzy razy zastanowili się zanim coś napiszą. Wydaje mi się, że linkowanie lub stwierdzenie prostego faktu też będzie podciągnięte pod znieważanie. 
Jedynie słuszna linia to zapewne taka ....chwalić , chwalić i jeszcze raz chwalić, milczeć i poruszać się po jedynej słusznej od lat wytyczonej linii.

A tak nawiasem mówiąc to co jest w Choszcznie ? 

P.S.
Świetnie zrealizowany film, wiele faktów z I ręki :
https://www.youtube.com/watch?v=3MDL5TrqdkA 

18 komentarzy:

 1. Wojtek, czyżby wzięli bloga pod lupę? Oni sami z siebie nie działają, zawsze jest "uprzejmie donoszę" . Może komuś nadepnąłeś na odcisk i się odegrał. Ćwiczyłem to kiedyś, ale zawsze wychodzi po czasie kto był uprzejmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być tak jak mówisz, lecz może serwer szukać z automatu po słowach kluczowych.

   Usuń
  2. I najprędzej tak własnie jest,
   że wyszukują słowa klucze przez jakowyś automat.
   Może ostatnio zbyt wiele było w użyciu chronionych prawem nazwisk czy innych znalezisk ?

   Czy to pora już rozejrzeć się po kątach za wagą jubilerską i
   sufmiarką ?

   Usuń
  3. Czyli mamy dwóch moderatorów ?
   mysz sie nieprzesliznie..
   Nie wiem co jest w Choszcznie, nawet nie wiem gdzie on lezy, ale słyszałam kiedyś, że w Szczebrzeszynie to nikt inny jak chrząszcz brzmi w trzcinie :))

   Usuń
 2. To raczej nie przypadek,mówiąc prościej ktoś musiał pod...ć ,a swoją drogą przecież jest tyle blogów i forów o zakazanej tematyce choćby te spod znaku B&H.

  OdpowiedzUsuń
 3. B&H zarejestrowany jest gdzieś na Szeszelach czy innych Wyspach Bergamuta, gdzie prawo polskie nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczyna być "ciekawie" czy nam to coś mówi? Pewnie tak,że odpowiem sam sobie.Czy można to z kimś połączyć? Także,pewnie tak.Znieważanie? Znam blogi,fora i inne gdzie to chleb powszedni i pewnie nie tylko ja...Co do Choszczna to nie wyróżnia się niczym,no chyba że tym ostatnim :-D Idźmy dalej Wojtek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem tak,idźmy dalej Wojtek.Co do obserwacji.Czy to nam coś mówi? Pewnie tak,odpowiem sam sobie...

  OdpowiedzUsuń
 6. No pewnie że dalej , może połączę to z W.A.T., Grójcem i z naszym rezerwistą D.N. W każdym razie baczniej się trzeba co niektórym aktywistom przyglądnąć :).
  A ja tak z zawodowego zboczenia to zawsze się przyglądam :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karol daj już spokój, nie rozmawiajmy o kimś kto nie ma możliwości się wypowiedzieć. Więc nie ma sensu pytać kogoś kto i tak nie odpowie Ci tutaj.

   Usuń
  2. Myślę że za dużo pojawiło się w tekstach słów na "Ż ", może niektórym nie wiadomo lecz Google wyszukuje takie słowa i potem blokuje witrynę.
   Były już takie przypadki, fejsbuk ma to samo, i wiele innych portali społecznościowych. Ostatnio była nawet sprawa sądowa w Argentynie bodajże i portal musiał się ugiąć pod naciskiem ONYCH.

   Wielki Brat czuwa i kontroluje, taki Orwellowski świat. Panowie świata zakładają "bydłu" kaganiec.

   Usuń
  3. Ależ Wojtek, jest od pyty że tak powiem zamienników słowa na "Ż". Niektóre tak wymyślne i wyspecjalizowane, że pewnie nawet ichni wywiad (ponoć najlepszy) będzie mieć nielichą zagwozdkę ;)
   A "społecznościówki" to fakt- tam już "starsi bracia w wierze" nie owijają w bawełnę. Idą po bandzie równo i dokładnie, a młodzież potem dziwi się, bo przecież w "wolnym świecie" tak nie można, nie? Myślę że jednak na platformach blogowych jest tak jak pisze Dorota. Działa sprawny komputerek chwytający odpowiednie słówka i zwroty. Ale to wciąż TYLKO komputerek.

   Zatem jak pociągniemy dalej swoje blogowe światy- "Bogu świeczka a diabłu ogarek", czy może jednak...gest Kozakiewicza? :)

   Usuń
 8. Witam od dłuższego czasu czytam wątki na tym blogu i przypadł mi do gustu styl i sposób podejścia autora do wielu spraw dotyczących każdego z nas.
  Krew mnie zalewa gdy na każdym kroku jak tylko ktoś nie zgadza się z "jedynie słuszną racją" i ma własne zdanie jest w ten czy inny sposób szykanowany itd.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia jak i czekam z niecierpliwością na kolejne zagadnienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. W Choszcznie nie ma nic ;) Poza jeziorem, zasyfionym że masakra to za...pie do entej potęgi. Lepsze rzeczy są w Bierzwniku nieopodal... Stary pocysterski kościół, z browarem. Oj jedne wakacje całe tam przesiedziałam...
  I w Choszcznie jest szpital.

  OdpowiedzUsuń
 10. mam kontakt do ALBINA Siwaka, można kupić od Niego komplet jego książek, Zainteresowani niech do mnie napiszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak podasz jakiś kontakt to napiszą :), bo jak na razie to nie wiadomo do kogo pisać :-).

   Usuń
 11. Oczywiście - jarczekk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń