sobota, 18 maja 2013

Powrót ceglanych kręgów Cd.1

Jest odzew od kolegów bunkrowców , co ciekawsze okazuje się że konstrukcja ta sama lecz inny materiał użyty do budowy. Z opisu Mateusza :

" Odnośnie kręgów... poszperałem trochę i znalazłem bardzo podobne twory budowlane z charakterystycznymi "nacięciami" jak i włazem w dolnej części. Dodatkowo jest drabinka umieszczona na zewnątrz. Problem w tym że nie są one ceglane a betonowe (być może żelbetowe)."Mateusz pisze, że znajdują się one w okolicy stacji kolejowej w Olechowie.  Przesłał również link do merytorycznego forum gdzie znajdują się zdjęcia oraz dokładny opis okolicy,
http://bunkierbanda.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=2029&start=0

Wygląda więc na to że był to system stosowany od dawna i był zunifikowany, gdyż jak widać na zdjęciach kolegów jest identyczny. 
Ze swojej strony wszystkim  Wam dziękuję za przesyłane informacje oraz zainteresowanie tematem, i myślę że już wkrótce tajemnica przeznaczenia tych obiektów zostanie przez Was rozwikłana.

Rozkręca się też strona ekipy Konrada :
http://historycznesudety.cba.pl/ 

1 komentarz:

  1. Ceglane kręgi, wiem ale nie powiem, tak odpowiada Adam, Karolowi. Gdy ten zapytał o te zagadkowe kręgi. Cytuję fragmenty; "odnośnie zagadki OKI-ego - mam dokładny opis budowy i wyposażenia takich obiektów. Nie przedstawię go, żeby nie ułatwiać pracy "redaktorom" z Odkrywcy czy czegoś innego podobnego. Dodam,że w Bolesławcu jest (a może już tylko był? - zwiedzałem go 8 lat temu)w pełni dostępny taki obiekt, niestety też niekompletny. Na terenie byłego NRD widziałem taki w całości z zamontowaną kamerą monitoringu.
    A swoją drogą, chyba lepiej 'gonić króliczka,niż złapać go:))))' " oraz sugestia cytuję ": jeszcze jedno - przeczytałem prawie cały blog OKI-ego - on daje świadectwo o wiedzy piszącego..I dlatego nie wierzę,że OKI nie wie,co to za kręgi. Tutaj link do komentarzy na blogu Karola. Mimo tej zagadkowej odpowiedzi, jest gdzie szukać i może rozwiązanie jest blisko?
    Tutaj powtarzam link do komentarzy Adama (tak na wszelki wypadek jakby nie działał ten klikany); http://www.blogger.com/comment.g?blogID=2052575083735345576&postID=8300849424653972568&isPopup=true

    OdpowiedzUsuń