czwartek, 25 kwietnia 2013

Niezgodności ??? Cd.

Jeśli te amerykańskie spadochrony działały tak jak teraz google i obsługa tego bloga to im głęboko współczuję, ( oczywiście nie spadochronom lecz ich użytkownikom :) )

Od jakiegoś bowiem czasu chodzi wszystko na blogu jak świąteczna choinka.  Może to mosad , może niedbałość google, a może masoni i cykliści ? :), faktem jest że zrobiło się straszne dziadostwo, które jest bardzo zniechęcające.
Na siłę chcą wciskać te swoje szpiegowskie pliki ciasteczkowe, już teraz bez nich się nie obejdzie.
Internet jako wolne źródło przekazu się skończył. Oczywiście problemy zaczęły się od kiedy zacząłem o tych Onych sie wypowiadać, ale składam to na karb dziwnych zbiegów okoliczności. 
Lecz jak mówi pułkownik  H.Piecuch... jak są dwa zbiegi okoliczności to bądź pewien, że coś się dzieje. Oczywiście mogłem coś pokręcić i może to mówił ks. Natanek.

Ale jak by nie patrzeć to jakieś nieczyste siły się sprzymierzają. Mogą to być górale spod wzgórz Golan, wschodnie hordy , lub panienki z jaskrawo czerwonymi paznokciami i kolczykiem w nosie :-). 

Trochę pomarudziłem , czas wrócić do uprzęży. 
Paweł w komentarzach dał odnośniki do zdjęć. Oczywiście bacznie się im przyjrzeliśmy. Pomimo niewątpliwych podobieństw nadal mam  wątpliwości, czy ofiara ma na sobie uprząż niemieckiego pilota .
Uprząż niemiecka.

W czym mam problem ? Otóż na pierwszy rzut oka widać że niemiecka uprząż ma jedną szelkę idąca przez ramię do okrągłego zapięcia.
 Spójrzmy teraz na ofiarę eksperymentu .
 Ja na tym zdjęciu widzę, że pod ramieniem do tyłu przechodzi z góry trzecia szelka. Oczywiście brak jest spadochronu więc zapięcie ze względu na luźniejsze szelki przesunięte jest do góry.
Brytyjski X system.

Do całości dziwnej zagadki można by dodać jeszcze jeden element,
który jest na tych zdjęciach dosyć widoczny, a więc brak z boku okrągłego metalowego kołeczka w kółku zwalniającym, oraz brak napisu jaki był grawerowany i malowany w grawerze na czarno, jest to dosyć widoczny element, który nie występuje na zdjęciu ofiary.

 W zamian są widoczne jakby trzy bolce po oderwaniu tabliczki.
  System niemiecki
System ze zdjęcia, ofiara eksperymentu.

 Brytyjski X system

Temat moim zdaniem ciekawy i dosyć intrygujący, a co Wy myślicie ?

3 komentarze:

 1. Na zdjęci 1 i 2 jest pokazana uprząż spadochronu - niemiecka. Znalazłem to: tu z tyłu http://wnyheritagepress.org/photos_week_2008/irving_air_chutes/irving_air_chutes.htm Tu z boku http://en.wikipedia.org/wiki/Leslie_Irvin_%28parachutist%29 Jeżeli dobrze rozmyślam/wymyślam to z tekstów wynika że Niemcy kupili patent i produkowali jako swoje.Skoro tak łatwo poszło wtedy, to czemu by nie mogli zdobyć uprzęży typu X, coś ""udoskonalić"" albo i nie i testować. Co do typu X i systemu niemieckiego - zdjęcie 5, całkiem podobne http://www.expressilustrowany.pl/artykul/810274,spadochronowe-rarytasy-w-lodzkim-klubie-bylych-komandosow,4,id,t,sg.html#galeria-material .

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do zdjęcia 3 i 6 to faktycznie uprząż X. Ale czy zdobyta, czy zdjęcie robione na ""szybko"" ?? Jedno i drugie pasuje. Wojna rządzi się swoimi prawami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do spiskowych teori na temat googla to polecam ten link:

  http://www.google.com/appsstatus#hl=pl&v=status&ts=1366235999000

  obrazuje on dostępność usług googla. Wyrażnie widać że ostatnio była potężna awaria praktycznie wszystkich usług.

  OdpowiedzUsuń