piątek, 28 września 2012

Tajne projekty cd.

W komentarzach do Tajnych projektów Paweł napisał :

Projekty III Rzeszy zmieniły postęp techniczny ""wojskowy"" w czasie wojny i na pewno po wojnie.. Amerykanie, Rosjanie, Brytyjczycy wiele skorzystali z wiedzy pojmanych naukowców.

Całkowicie się zgadzam z tym stwierdzeniem, Paweł wspomniał o  1922 roku. To jest bardzo ciekawy okres, moim zdaniem najciekawszy. Krążą różne opowieści  i podśmiewajki na temat tych wynalazków lecz patenty istnieją. Turbina powietrzna Schraubergera została opatentowana w 1936 roku i wykonana.Turbina powietrzna V.S.

Wiele innych wynalazków zostało przejętych i utajnionych, Amerykanie zwinęli z Niemiec Gothę, poniżej zdjęcie z 1945 roku z pakowania latającego skrzydła . Coś tam potem opowiadali że ich to w zasadzie nie interesowało, potem coś znów że gdzieś tam zapomnieli o nim ponieważ leżał w magazynie i takie tam michałki.
Załadunek Gotha
Ten samolot został przez Niemców zbudowany i oblatany.
 


Całkiem nie dawno odtworzono ten model w skali 1:1. 
Odtworzony Gotha
Różne projekty zostały wdrożone, lecz tak na prawdę to nie mamy wiedzy co lata nad naszymi głowami i jakie wynalazki posiada wojsko.
 Zrealizowany w czasie wojny projekt.
Są zdjęcia montowanych przez Niemców pocisków woda-powietrze
wystrzeliwanych  z łodzi podwodnych oraz zdjęcia  innych różnych  wynalazków.
Ciekawym akcentem jest znalezienie dawno temu pewnego Niemieckiego wynalazku w Kotlinie Kłodzkiej, ale tym już zajęło się wojsko.
8 komentarzy:

 1. Ups ?? Czy możesz co nieco napisać o jaki wynalazek chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nieco tak, prawdopodobnie aparat do wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości pomiędzy troposferą a stratosferą. Pic w tym że nikt tam wtedy nie latał.

   Usuń
 2. Szukałem, szukałem i nie znalazłem !! A szukałem na YouTube wywiadu z synem Victora Schraubergera. W tym wywiadzie syn opowiada o ojcu i prezentuje Repulsin. Pokazują jak to działa i takie ogólne bla-bla-bla. Po czym opowiadając dalej o ojcu mówi,(mniej/więcej) ,że ojciec został przeniesiony/skierowany do tajnego ośrodka badawczego w Niemczech. Miejscowości nie zna, ale teraz to jest już gdzieś na teren Polski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aparatura oparta na prototypowych układach scalonych i mini lampach tranzystorowych odnaleziony w Twierdzy Kłodzkiej, przejęty przez Wojskową Akademię Techniczną do dalszych badań .
  Dość powiedziećW latach 90tych nie byliśmy w stanie go nawet skopiować . Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości .
  Swego czasu miałem kilka prasówek o tym, jeśli o to samo znalezisko chodzi .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karol, o to właśnie znalezisko chodzi :).

   Usuń
 4. http://www.laesieworks.com/ifo/lib/Viktor_Schauberger.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Za WIKI : Pierwsze patenty na tranzystor zostały udzielone w latach 1925 do 1930 r. w Kanadzie, USA i Niemczech Juliusowi Edgarowi Lilienfeldowi. Jego projekty były zbliżone do tranzystora MOSFET[2], jednak ze względów technologicznych (głównie czystości materiałów) tranzystora nie udało się skonstruować - stało się to możliwe dopiero w drugiej połowie XX wieku.". Ergo - istniała możliwość dopracowania problemu. Choćby do celów militarnych!
  Uwaga: coś takiego jak lampa tranzystorowa (!) nie istnieje i nie istniało. Zważcie co piszecie!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. On się przejęzyczył, stało się to prawdopodobnie dla tego, że te lampy z Kłodzka wyglądały jak Tranzystory, ciut były większe, i obudowane jak tranzystor, czyli nie było widać bańki szklanej.

  OdpowiedzUsuń