http://riese-inne.blogspot.com/2012/08/w-odpowiedzi-na-pytania-o-riese.html#comment-form
Jeśli to trudno sobie wyobrazić to proszę wyglądnąć przez okno i w myślach postawić trzy czteropiętrowe bloki mieszkalne jeden na drugim (każdy ma średnio 18m wysokości). Proszę sobie również wyobrazić podanie tego betonu jakimś rurociągiem do innego korytarza sztolni i wpompowanie go za obudowę prosto z szybu :). Pytano mnie wcześniej o rysunki z niemieckich stron, więc powiem tak, ....Ci co te rysunki sporządzali mają dość nikłe pojęcie jak wygląda ten teren. Otrzymałem kiedyś parę takich opisów było to dawno i nawet nie wiem skąd, powiedzmy że gdzieś z sieci ( jak się zjawi autor to chętnie przestrzegając praw do jego dzieła albo podpiszę jego imieniem albo usunę ). Jak na razie omówię.
Osadniki na zakończeniu kanału.
Każdy może pojechać i samemu to ocenić :)
Następną sprawą są betoniarki , ale zanim do nich dojdziemy przeczytajmy starą relację tej samej ekipy co widziała metrowej grubości betonowe słupy w podziemiu oraz instalacje.......ekipa wychodzi na zewnątrz kieruje się w górę i cóż widzi ? :
"Betoniarnia" posiadała stropy na których były zbiorniki zalane wówczas wodą.
Resztki tych izolowanych abizolem "dachów-zbiorników" , nie wiem czy jeszcze są, zdjęcie poniżej.
Resztki stropu na pomieszczeniu z "betoniarkami)
Teraz postawię pytanie czy ktoś się orientuje jakiej wielkości używali Niemcy betoniarek , jakie są wysokie ? i jakiej wysokości są te pomieszczenia o których rozmawiamy ?
Cdn.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz