sobota, 18 sierpnia 2012

Osówka "betoniarnia"

Na temat tak zwanego "kasyna" i " siłowni" gdybać nie będę, omówię jedynie miejsce zwane "betoniarnią" odpowiadając na pytanie zawarte w komentarzu umieszczonym tutaj :
http://riese-inne.blogspot.com/2012/08/w-odpowiedzi-na-pytania-o-riese.html#comment-form

Może zacznę tak, proszę sobie wyobrazić że na dole w sztolni stoi wagonik tak zwana koliba i na tą kolibę spadnie z 60 m powyżej położonej "betoniarni" beton prawie całkowicie w pionie :), 
Jeśli to trudno sobie wyobrazić to proszę wyglądnąć przez okno i w myślach postawić  trzy czteropiętrowe bloki mieszkalne jeden na drugim (każdy ma średnio 18m wysokości). Proszę sobie również wyobrazić podanie tego betonu jakimś rurociągiem do innego korytarza sztolni i wpompowanie go za obudowę prosto z szybu :). Pytano mnie wcześniej o rysunki z niemieckich stron, więc powiem tak, ....Ci co te rysunki sporządzali mają dość nikłe pojęcie jak wygląda ten teren. Otrzymałem kiedyś parę takich opisów było to dawno i nawet nie wiem skąd, powiedzmy że gdzieś z sieci ( jak się zjawi autor to chętnie przestrzegając praw do jego dzieła albo podpiszę jego imieniem albo usunę ). Jak na razie omówię.

Wszystko na szkicu pięknie skomponowane lecz szyb nie znajduje się w miejscu wskazanym, w tym miejscu znajdują się osadniki z poniższego zdjęcia. Podobnie jest ze szkicem z drugiej niemieckiej strony jest bardziej poprawny ponieważ szyb umieszczono prawidłowo. Lecz i tam jest opisane standardowo pod nr 10 betoniarnia (mieszalnia cementu ). Osadniki na zakończeniu kanału.

Każdy może pojechać i samemu to ocenić :)

Następną sprawą są betoniarki , ale zanim do nich dojdziemy przeczytajmy starą relację tej samej ekipy co widziała metrowej grubości betonowe słupy w podziemiu oraz instalacje.......ekipa wychodzi na zewnątrz kieruje się w górę i cóż widzi ? :
"Betoniarnia" posiadała stropy na których były zbiorniki  zalane wówczas wodą.
Resztki tych izolowanych abizolem "dachów-zbiorników" , nie wiem czy jeszcze są, zdjęcie poniżej.
 Resztki stropu na pomieszczeniu z "betoniarkami)
Teraz postawię pytanie czy ktoś się orientuje jakiej wielkości używali Niemcy betoniarek , jakie są wysokie ? i jakiej wysokości są te pomieszczenia o których rozmawiamy ?
Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz