środa, 14 marca 2018

Manipulacje

Usiadłem i słucham, słucham jednych, słucham drugich, słucham trzecich, generalnie słucham wielu.

Jako że słucham, to i wnioski jakieś z tego wyciągam, a jakież to wnioski wynikają z oglądania i słuchania można by zapytać ?

Wnioski są banalne i proste. Można by je streścić w paru zdaniach.

1) Większość z tych wypływających "nagle" afer jest znana od lat, jeśli ktoś tylko się tym interesuje.

2) Nagłaśnianie napływa falami w odpowiednim momencie ....wybory do sejmu, do samorządów, roszady na stołkach itd, itp.

3)  Wypływają te przewałki w odpowiednim czasie , ( czyli Lechitom ) pokazuje się wypływ ich kasy na zasadzie patrzcie i się zapieniajcie.

4 ) W związku z tymi "rewelacjami" i tak nic nie wynika, gdyż pieniądze już zniknęły, a jakieś płotki pływające gdzieś na dnie które coś uszczknęły są "ukarane karnie".

5) Tuzy tych operacji zawsze stoją poza ( zasada , wielu wątków, wielu spółek i spółeczek).

6 ) Prorocy jedynej prawdy gloryfikują jedynie słuszną religię, lub są anty- czerwoni. Promują tezę że Lechia-Sarmacja nie istniała i tak zwana "Polska" powstała w roku 966 kiedy nastąpiło to wielkopomne wydarzenie chrztem Polski zwane.

7) Prorocy tych prawd nigdy nie są pozywani przez tak zwaną "ligę przeciwko zniesławieniu", jeżdżą swobodnie po całym świecie głosząc "prawdy", czyli przedstawiają prawdziwe fakty lecz ich fundamentem jest religia jaką wyznają. Ich materiały dziwnym trafem nie znikają z portali tak jak materiały " pogan " głoszących te same fakty.

8) Ci którzy nie należą do "sekty ujawniaczy faktów" , zawsze giną w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Punkt siódmy i punkt ósmy wskazuje że .....no właśnie co wskazuje ?. warto nad tym się zastanowić. Ponieważ jak się nad tym zastanowimy to może dojdziemy do wniosku iż poprzednie punkty stoją w sprzeczności do tych dwóch ostatnich, a jeśli tak to co to dla nas oznacza.

Robiąc następny krok i prowadząc dalej wywód można dojść do takiego wniosku, że jeśli obecni prorocy "jedynie słusznych prawd" żyją i bez konsekwencji głoszą swoje "prawdy",  włos im z głowy nie spadł i mają się świetnie, a inni są albo blokowani, pozywani, niszczeni finansowo, lub po prostu odeszli nagle w zaświaty, to można zadać proste pytanie "siary Siarzewskiego z Killera" ..... dlaczego tak niesprawiedliwie?.

Myślę że odpowiedź  sama się nasuwa i jest dość prosta......
namaszczeni "prorocy prawd wszelakich" realizują założone cele, zarówno długofalowe jak i krótkofalowe ( tak zwana potrzeba chwili).

 Zaś ci co nie są namaszczeni idą w odstawkę, cokolwiek to znaczy,
ponieważ w skrajnych przypadkach przenoszą się również w zaświaty.

Oczywiście dzisiejsi "namaszczeni olejami" prorocy prawd wszelakich mają również jakieś perturbacje, bohaterską przeszłość, kłody pod nogi, cierpią za prawdy wszelakie, lecz zawsze wychodzą z tego wszystkiego obronną ręką za sprawą "anioła stróża". Jakaś tajemnicza "siła" chroni ich przed odejściem w zaświaty, oraz zawsze na ich drodze pojawiają się, a to dobrzy profosi, a to "uczciwi sędziowie", a to ciężarówki ze żwirem złapią akurat gumę. 

Ci co odeszli w zaświaty, a są ich setki jeśli nie tysiące, nie mieli niestety takiego "szczęścia".

Ale jak sobie przypomnę "bohaterską" przeszłość różnych szechterów , goremków, bolków, lolków, olinów, katów,  klientów od jedzenia mirabelek z nasypu kolejowego i szczawiu, różnych "bohaterów" od zupek rozdawanych biednym, różnych  "opozycjonistów dzielnie walczących".           To wiem jedno.....ludzie absolutnie się nie uczą na błędach, i pamięć mają bardzo krótką. Będzie tak jak jest do czasu aż ta pamięć się nie poprawi na tyle aby wiedzieli co było parę lat wstecz. 

Przedstawienie nadal trwa, a wszystko jest  i niestety tylko teoretyczne, jak rzekł klasyk od afery podsłuchowej u Sowa & company. 
Zdjęcie z internetu


My wiemy że "królik" wciąż jest w kapeluszu "Magika", wiemy jak wygląda, jak się naprawdę nazywa, co robi tam w tym kapeluszu w czasie kiedy go nie widać. Praktycznie wiemy o nim wszystko, lecz zawsze kiedy " Magik" nam go na chwilę wyciągnie następuje zdziwienie, oszołomienie, wręcz szok ....." magik" nam go wyciąga pokazuje i mówi doniosłym głosem... "Oto królik" po czym chowa go znów do kapelusza i królik nadal robi swoje, czyli Pompuje kasę. 

W tym samym czasie rozpoczyna się batalia na słowa, czy to prawda, czy nie prawda, ludziska się zastanawiają , naród Lechicki się dzieli i kłóci, jedni na prawo idą inni na lewo. Trwa wrzawa i rwetes. Jedni mają białe róże, inni czerwone, powiewają sztandary, idą marsze jeden na wschód drugi na zachód, śpiewane są pieśni, wygłaszane patriotyczne i kwieciste mowy.

A w tym czasie "magik" i dwie areny cyrkowe oraz pomocnicy cyrkowi Pompują , pompują, i pompują bez oporu.

 https://www.youtube.com/watch?v=DEm9daLeIPE

P.S.
 
KGH: Ruszył konkurs na prezesa KGHM. Roczna pensja ponad milion złotych

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/gieldy/news/ruszyl-konkurs-na-prezesa-kghm-roczna-pensja-ponad-milion,2560214,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz