czwartek, 1 lutego 2018

Następny " przestępca", czyli gdzie znajdują się granice absurdu.

http://opoczno.naszemiasto.pl/artykul/mieszkaniec-powiatu-opoczynskiego-nielegalnie-poszukiwal,4394276,artgal,t,id,tm.html
Idąc dzisiaj po mieście, wędrując sobie omijałem zaparkowane na całości chodnika auta, matki z wózkami jeździły po błocie po trawniku, dochodziłem do pasów na co drugim skrzyżowaniu auta zaparkowane prawie na pasach, wychodzi się zza auta  wprost pod koła nadjeżdżających samochodów, matka idąca z wózkiem ryzykuje życiem przechodząc w takim miejscu, to codzienne nie tylko dzisiejsze widoki. Radiowozy przejeżdżają obok z uśmiechniętymi smerfami, nikt nie reaguje.

Ale na polach w tym samym czasie prowadzona jest na szeroką skalę akcja "obrońcy dziedzictwa", doszły mnie słuchy że w Poznaniu pół 13 posterunku szkoli się w międzyczasie jak złapać na polu bandytę z wykrywaczem. 
Jak widać stało się to głównym zadaniem stróżów zdrowia i mienia mieszkańców tego kraju. 
Teraz już  śpię spokojnie mimo że w radio mówią iż w Krakowie patole rąbią się maczetami w  środku miasta a trup ściele się gęsto.

Ale co tam, ten bandyta od medalików, krzyżyków, guzików od kalesonów, ołowianych kulek i łyżek już nie rabuje zabytkowego dziedzictwa narodowego, zapuszkowany i nie zagrozi dziedzictwu narodowemu.
Za połamane łyżki, blaszki i kawałki drutu odsiedzi 48 godzin i przepadek mienia.
Amunicja za którą dostanie 8 lat
Za te kulki ołowiane maksimum 2 lata
Za guziki od kalesonów , monety z DDR, uchwyty od szuflad oraz ptasie obrączki , kara się dubluje.
Za medaliki z Maryją  nie wiem może dostanie dożywocie i nawiązkę od 5tyś do pół miliona zgodnie z ustawą.


Liczy się sukces i dobre statystyki, ale jak ktoś mądry kiedyś powiedział ...."gdy rozum śpi budzą się Demony ".


P.S.
Pozwolę sobie zacytować w związku z "budzeniem Demonów" jakże trafny opis sytuacji z jednego komentarza spod artykułu :

Orkus (gość)
Zamordyzm kwitnie w najlepsze. Niedorozwinięci umysłowo żołdacy na usługach aparatu represji po najmniejszej linii oporu manipulują statystykami, podczas gdy bandyci na każdym szczeblu hierarchii społecznej śmieją się do rozpuku. Żeby było zabawniej, cały ten cyrk kręci się dzięki ciężkiej pracy nas - podatników.

Kolejna zgraja hien przy żłobie, kolejne wyświechtane frazesy, kolejny raz obywatel okładany batem, okłamywany i szykanowany.

Kiedyś jednak wiecznie przykręcana śruba pęknie. Pomnijcie na to i wy, błazny w groteskowych mundurkach, i ci którzy trzymają was na łańcuchu. Miłych snów. 

..........................................................................
W związku z tym powinno się poczytać :
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,22860466,najdrozsza-moneta-swiata-pochodzi-z-polski-za-ile-pojdzie.html?disableRedirects=true#BoxGWImg 

 
a jak się znalazła w U.S.A.  ?

Jaskółki ćwierkają, że ponoć była znaleziona podczas prac konserwatorskich w kryptach królewskich na Wawelu w latach 70-tych ubiegłego wieku...podobno przed stanem wojennym lub na jego początku "wyemigrowała" na zachód z azylantem........45 komentarzy:

 1. Dobra zmiana czyli promienne przemówienia jak to nam zrobią dobrze , leszcze do więzienia a na górze brak zmiany :

  https://www.youtube.com/watch?v=SWRtIWOU5bY

  OdpowiedzUsuń
 2. jedno na dzień dzisiejszy jest pewne, jeśli nikt nie kopie na określonych w ustawie stanowiskach archeo, na cmentarzach to ... jeśli sam oskarżony się nie przyzna do "nielegalnych poszukiwań zabytków bez pozwolenia" to ustawa o Ochronie Zabytków nie ma w stosunku do niego zastosowania i art. 284 i 294 KK. Nie można mu prawnie nic zabrać, zarekwirować. Ponieważ zarówno zabytkowe rzeczy, obrazy, meble, znaczki, monety, guziki, kawałki brązu można posiadać wraz z posiadaniem wykrywacza.

  Nie jest bezprawnym posiadanie wykrywacza i chodzenie z nim po polu oraz jednoczesne posiadanie w domu zabytkowych rzeczy. To po stronie oskarżającego o czyn zabroniony stoi udowodnienie że leżące w albumie w domu numizmaty zostały wykopane nielegalnie a nie zakupione na flomarku lub na giełdzie.

  To ze w tym samym pokoju stoi wykrywacz, a na półce leżą stare żelazka nie jest żadnym dowodem na przestępstwo.

  Tak samo bezprawne zatrzymanie delikwenta z wykrywaczem na polu z guzikami i połamanymi łyżkami nie jest żadnym dowodem, iż to co ma na półce w domu pochodzi z jakiś wydumanych "nielegalnych wykopalisk".

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zasadzie analogii przyjmijmy jakąkolwiek kradzież :

  Byliśmy w sklepie, w którym nastąpiła jakaś kradzież cukru, kamery zarejestrowały że tam jedynie byliśmy.

  Następnie jesteśmy wytypowani przez smerfy jako potencjalny złodziej, ponieważ na alledrogo chcemy sprzedać cukier, o 6 rano wpada do nas ekipa "stróżów prawa" i robi przeszukanie, wykrywając pięć torebek cukru. Pytają o paragony zakupu, oczywiście ich nie mamy, bo nie mamy obowiązku prawnego taki posiadać.
  Jest nam rekwirowany cukier jako dowód w sprawie oraz reklamówki jako narzędzia przestępstwa. Jesteśmy tez zamknięci na 48 godzin do wyjaśnienia ( czytaj skruszenia).

  Następnie biegły sądowy stwierdza że cukier jest z tego sklepu.
  Więc na zasadzie takich dowodów iż...byliśmy w tym sklepie i posiadamy w domu cukier oraz reklamówki zostaniemy "prawomocnym wyrokiem" skazani za kradzież na 2 lata więzienia oraz karę pieniężną wraz z przepadkiem cukru oraz reklamówek ?.

  To wszystko to jakieś wydumane domniemanie a nie dowody.
  Na tej zasadzie można skazywać każdego za wszystko co tylko komu do głowy przyjdzie i co sobie wymyśli.
  Tak działa ustawa o "ochronie dziedzictwa".

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodam jeszcze.

  " To ze w tym samym pokoju stoi wykrywacz, a na półce leżą stare żelazka nie jest żadnym dowodem na przestępstwo.

  Tak samo bezprawne zatrzymanie delikwenta z wykrywaczem na polu z guzikami i połamanymi łyżkami nie jest żadnym dowodem, iż to co ma na półce w domu pochodzi z jakiś wydumanych "nielegalnych wykopalisk". "
  ..................................
  Dlatego od dawna wiadomym jest że CI od karania,zamykania, rekwirowania, mącenia. CI samozwańczy "szeryfowie" prowadzą w tej chwili działania do całkowitego zakazu chodzenia z wykrywaczem, do całkowitego zakazu jego posiadania.

  ONI chcą mieć wyłączność dla siebie, nie po to aby cokolwiek chronić. To jest sposób na podporządkowanie sobie ludzi, sposób na całkowitą władzę, a co za tym idzie na zarabianie na ludziach kasy. Na inwestorach, na złomiarzach, na drobnych poszukiwaczach czegokolwiek.

  Lecz naczelnym celem jest podporządkowanie Polaków. Polacy mają się podporządkować "władcom" za którymi stoi pałkarz.
  I nie ma znaczenia jaka to "ustawa", im bardziej zagmatwana i dopuszczająca wszelkie bezprawne działania ze strony samozwańczych "władców" tym lepiej.

  Im bardziej można ją sobie interpretować tym lepiej, dlatego nie są uchwalane proste, jasne i niemożliwe do interpretacji ustawy. Dlatego nie mamy przepisu w formie dwóch zrozumiałych zdań, dlatego wszystko co można zawrzeć w dwóch zdaniach zapisane jest w na 50-ciu stronach, a jedno drugiemu to zaprzecza, to przytakuje. Dlatego wciąż do tej gorzkiej zupy dodaje się wciąż różne cuda wianki.
  I tak pływają już 75 lat w mętnej wodzie robiąc na nas wciąż geszeft.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlategoż od kilku miesięcy propaguję AKCJĘ ZERO. Zero współpracy, zero kontaktów i zero informacji dla archeo. O ile od nas zawsze mieli zero to namawiam innych do tego.

  OdpowiedzUsuń
 6. My jak widzimy śmieciarza, lub szkodnika w lesie lub na polu to go tępimy. Wszystkie hieny kopiące na cmentarzu, kopiące doły i nie zakopujące po sobie są potępiane i oficjalnie tępione.

  Jakoś nie widać ze strony archeo tego trendu w stosunku do betonowego Archeo z Wawrszawiw.
  Owszem jest parę uczciwych jednostek które otwarcie potępiają takie pseudo prawo i działania konserwy.
  Ale reszcie jak widać ta mętna woda i to co się dzieje jest na rękę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do tego mamy permanentne łamanie prawa :

  " Obawiamy się, że w świetle przepisów praktycznie każdemu znalezionemu przedmiotowi można przypisać wartość historyczną, artystyczną lub naukową – podsumowywała Klaudia Anioł, prezes Instytutu Ochrony Praw Konsumentów."

  http://innpoland.pl/138433,polscy-poszukiwacze-skarbow-na-wojnie-z-ministerstwem-i-urzednikami-wieksza-czesc-srodowiska-zejdzie-do-podziemia

  OdpowiedzUsuń
 8. Pisze z wykształcenia historyk, Piotr Muszyński ("Detektoryści: czemu, ach czemu nikt was nie kocha?").


  "Zacznijmy od początku: detektoryści za swą cnotę uważają to, że wydobywają na świat dzienny zabytki inne »skarby«. Zastanówmy się jednak nad tym, czym są pozyskane przez nich artefakty"

  – napisał Muszyński.

  "Otóż, pomimo medialnej otoczki, jaka powstaje, gdy w gazetach pojawia się artykuł w rodzaju » W Koziej Wólce odnaleziono bezcenny skarb z przeszłości« i atmosfery magii jaką można uzyskać umieszczając za szkłem i odpowiednio oświetlając rozbite garnki, skorodowany metal i przegniłe kości, o złocie i klejnotach nie wspominając, to przedmioty te z punktu widzenia nauki są tak naprawdę tylko cyrkowymi rekwizytami"

  – stwierdził historyk, próbując w ten sposób przytoczyć częsty argument archeologów o potrzebie badań kompleksowych, z poszanowaniem kontekstu znaleziska, stratygrafii i wykonania dokumentacji, co ma być notorycznie zaniedbywane lub nierozumiane przez poszukiwaczy.

  OdpowiedzUsuń
 9. e.pl/polska/25903-policja-bedzie-zatrzymywac-i-przeszukiwac-domy-poszukiwaczy-mamy-policyjna-instrukcje

  https://olsztyn.onet.pl/poszukiwaczy-skarbow-w-polsce-nie-brakuje-nie-maja-jednak-latwego-zycia/l3qf2l

  OdpowiedzUsuń
 10. Michał Harenża przyjechał do Żagania z Warszawy z synem Kajetanem. Jest poszukiwaczem, ale także sprzedaje detektory. Jak tłumaczy popularność tego hobby jest ogromna, mimo że przyzwoity sprzęt kosztuje od 750 do 20.000 zł. - Ten sprzęt wędruje pod strzechy i to nie jest przenośnia - tłumaczy pan Michał. - Rolnicy, którzy podczas prac polowych coś znajdują zaczynają szukać kolejnych zabytków.

  Moim zdaniem powinno być tak jak w Wielkiej Brytanii. Potrzebna jest tylko zgoda właściciela terenu. Każde znalezisko musi zostać zgłoszone, udokumentowane, a królowa ma prawo pierwokupu. Po cenie rynkowej.
  ..............................

  Tylko o ile w GB wiadomo że zabytek to jet to co ma powyżej 300 lat, to w Bolandi dziwnym kraju może być to łyżka od waszej dzisiejszej zupy " bo jest wytworem rąk człowieka i została wykonana w czasie przeszłym". Staje się z automatu zabytkiem już w momencie kiedy zjeżdża z taśmy w fabryce. Może być zabytkiem lecz nie musi, zależy kto na nią patrzy.

  OdpowiedzUsuń
 11. w Bolimowie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch innych amatorów wykopalisk. Mężczyźni przeszukiwali pola za pomocą wykrywaczy metalu i co chwilę kopali saperkami w ziemi. Mieli ze sobą profesjonalne wykrywacze metalu i magnes neodymowy.

  Byli to dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 36 i 47 lat. Przy zatrzymanych znaleziono XVII-wieczne monety oraz carski element umundurowania. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a 14 października usłyszeli zarzuty niszczenia stanowisk archeologicznych i przywłaszczenia znalezionych zabytków.

  Obu warszawiakom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Całej trójce zarekwirowano znalezione zabytki oraz sprzęt służący do nielegalnych wykopalisk.
  .................................
  Rolniku pamiętaj każde pole jest Stanowiskiem Archeologicznym.

  Działkowcu pamiętaj nie kop w ogródku ponieważ każde miejsce na którym stanie Twoja noga i wbijasz łopatę jest Stanowiskiem Archeologicznym.

  Rybaku pamiętaj nie kop za robakami nad rzeką poonieważ każde miejsce w którym wbijesz łopatę jest Stanowiskiem Archeologicznym.

  Właścicielu żwirowni wstrzymaj koparkę ponieważ każda żwirownia jest Stanowiskiem Archeologicznym.

  Inwestorze budującym jednorodzinny dom nie dokonuj wykopu pod fundamenty ponieważ każde wbicie łopaty i łyżki koparki jest przestępstwem, ponieważ jak pojawi się w ziemi guzik carski to oznacza że kopiesz na Stanowisku Archeologicznym.

  Pamiętajcie nic co leży na ziemi nie wsadzajcie do kieszeni bo to przywłaszczanie znalezionych zabytków za co grozi kara do 5 lat więzienia.

  OdpowiedzUsuń
 12. http://pressmania.pl/w-polsce-poluje-sie-na-poszukiwaczy-jak-na-zwierzeta/

  OdpowiedzUsuń
 13. "Mam nadzieję, że jeśli rząd zrealizuje plan wywalenia sitwy z wielu urzędów i nie obstawi tych foteli nowymi matołkami w miejsce starych matołków, to coś się zmieni.

  Niezależnie od tego wiem, że idzie nowe. Poznałem cały szereg urzędników np. z wojewódzkich urzędów ochrony zabytków, czyli urzędów odpowiedzialnych za wydawanie pozwoleń na poszukiwania zabytków z użyciem wykrywacza metalu i coraz więcej widzę tam aniołów, tyle, że zazwyczaj dowodzi nimi jakiś nieudacznik polityk udający specjalistę od zabytków, archeologii i wszystkiego co pod ziemią i nad ziemią."
  ................................
  Najpierw musi być rząd a nie Nierząd, i tu mamy problem, bo wciąż mamy za każdą zmianą Nierząd.
  To członek tego nierządu wprowadził pod obrady 400 ślepców tą "ustawkę", był to niejaki minister Gliński, ten sam co ciepłą rączką sypnął na pewien cmentarz 100 milionów zł, .....
  kiedy na zapatrzenie emerytów 75+ poszło teraz około 40 mln zł, a na Straż Pożarną 32 miliony w skali kraju, co nierząd ogłosił jako sukces.

  "rząd przeznaczy na docieplenie domów 180 mln zł. Będą na nie mogli liczyć mieszkańcy 33 najbardziej zanieczyszczonych miast w kraju.",
  "nasz heros" zaś ocieplił pewien Ży...mski cmentarz kwotą 100 mln.

  W tym samym czasie inny minister się pochwalił :
  ....wyliczał szef MSWiA.

  Minister przypomniał, że w 2017 r. dla jednostek ochotniczych straży pożarnych przeznaczono kwotę ponad 124 mln zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zacytuję dziennikarza śledczego:

  " w Polsce poza tym, że ustawa o zabytkach nie określa wystarczająco dokładnie tego czym jest zabytek i pozostawia kolosalną uznaniowość powodująca, że na badaniach archeologicznych wszystko co w humusie (wierzchniej warstwie, często organizcznej) traktowane jest zazwyczaj jak śmietnik i odhumusowywane jest ciężkim sprzętem bez ceregieli, a jeśli coś z tego śmietnika wykrywaczem znajdzie poszukiwacz, uuuuu, to gorzej… to wtedy w sądzie ten sam „śmieć” będzie już bezcennym zabytkiem…

  I jeszcze jakiś ekspert i rzeczoznawca się pod tym podpisze, Narodowy Instytut Dziedzictwa potwierdzi to swoim autorytetem itd. "

  OdpowiedzUsuń
 15. Na zakończenie ponownie zacytuję dziennikarza śledczego :

  " Mam znajomego poszukiwacza, który za posiadanie takiej pustej łuski dostał 2 lata w zawiasach. Jest przestępcą i ma na to papier, jakkolwiek to brzmi groteskowo! Stracił pracę w banku. Wyjechał z żoną i dziećmi do Anglii.

  Zatrzymajmy się nad jego sytuacją przez chwilę. Stracił prace i opuścił swój kraj za wykopaną z wykrywaczem metali pustą łuskę! Kocham Polskę, ale takiego państwa nienawidzę… Jak to się stało? Przyszedł biegły na sprawę i powiedział, że to jest nabój możliwy do wystrzelenia w sposób nietypowy i pozamiatane. A spłonka jest istotną częścią amunicji itd. Czyli można kupić sobie gdzieś proch, nasypać, zatkać jakimś metalem, włożyć w rurę, stuknąć spłonkę gwoździem i zrobić napad na bank… Przerażający imbecylizm, ale takie wyroki dostają poszukiwacze i to jest nasza rzeczywistość i co gorsza to wszystko wpisuje się gdzieś w prawo i jego bezduszną interpretację w sądach."
  ................................

  I tu zawarty w tej wypowiedzi cel tworzenia takich "ustawek"....Polak ma nienawidzić Polski, nie tych zmienników co się tam tasują z lewa na prawo.

  Mamy znienawidzić miejsce w którym mieszkamy i tak mamy mieć tego wszystkiego dosyć, abyśmy spakowali walizki i się stąd wynieśli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.gazetawroclawska.pl/motofakty/a/sad-skazal-kierowce-za-zle-parkowanie-na-zielonej-kopercie-sa-legalne-czy-nie,12912545/
   DOBRA ZMIANA.
   Czy jest gdzieś w Kosmosie Państwo , w którym maluje się na jezdni znaki ,których nie ma w Kodeksie i nie ponosi się kary?
   I sądy po zmianie-o to chodziło , aby karać hołotę za niełamanie prawa.

   Usuń
  2. Dla tego kolego dopóki nie będzie " wszyscy won" od koryta, tylko będzie tasowanie ze stołka na stołek i z partyjki do partyjki. To będzie jak było.

   Usuń
 16. https://weekendfm.pl/?n=69719&charzykowy-cztery_lata_temu_znalazl_skarb_w_charzykowach_do_dzis_nie_otrzymal_zadnej_nagrody Akcja ZERO i zero oddawania skarbów. Za brąz dobrze płacą na skupie - 20zł za kilogram.

  OdpowiedzUsuń
 17. Skąd my to znamy ? https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/113721/najstarszy_przedmiot_w_moim_domu_czyli_konkurs_fotograficzny

  Może lepiej zatytuować "złóż na siebie donos" .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo na czasie jest komentarz pod tą akcją "zakapuj tatę i siebie samego" :

   " Takie fotografowanie jest naruszeniem ustawy o ochronie zabytków: "Art. 109c. Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 "Aparat fotograficzny jest urządzeniem elektronicznym i technicznym, a więc spełnia dwie przesłanki tego paragrafu. "
   ...............................
   Ktoś z Muzeum powinien beknąć za namawianie do popełnienia przestępstwa.

   Usuń
 18. Jak wszyscy wiedzą na podstawie Art109c tej ustawki można z powodzeniem zamknąć do pudła tego kto .....przez lornetkę spogląda na pola Grunwaldu , bo podejdzie smerf i stwierdzi że lornetkarz poszukuje za pomocą urządzenia technicznego zabytków, ,( np wystającego z trawy miecza Jagiełły ), kajdanki i do pierdla.

  A w domciu kipisz, przy kipiszu coś się tam przy okazji doklei , jakiegoś gwoździa zardzewiałego albo słoik z niemieckim napisem "WECK BRESLAU", i gotowe wszyscy mają pełne ręce roboty, protokoły , przesłuchania, śledztwa, pełne teczki, prokurator, biegły, sędzia, i klawisz w więzieniu. Od groma zajęcia, a jaki zysk ho ho prawdziwe "Państwo PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI".

  OdpowiedzUsuń
 19. Zresztą co tu dużo gadać, jak kto nie wie gdzie mieszka to wystarczy spojrzeć :

  https://www.youtube.com/watch?v=3-iCOoSEWgI

  https://www.youtube.com/watch?v=dkOUWt3wSsc&spfreload=5

  https://www.youtube.com/watch?v=F6aWcwzxMHQ

  https://www.youtube.com/watch?v=XcU8TvyV9tc
  ...........................................
  W czasie łapania zbieraczy polnego złomu dziennikarze proawdzą śledztwa i ujawniają jakiś bandytów :

  https://www.youtube.com/watch?v=34uU0_TuWhk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest bezpośrednio wina rządu, tylko konkretnych jełopów noszących policyjne mundury. Pośrednio jednak za winę ponosi rząd, do policji obecnie przyjmowani są sfrustrowani inwalidzi umysłowi, swoje frustracje wyładowujący na obywatelach. Wystarczy powiedzieć, że egazmin sprawnościowy i testy pisemne zdają ludzie którzy mieli by kłopot ze zdaniem matury. Obniżono poprzeczkę i policjantem może być zwykły burak, bo każdy w miarę inteligentny Polak szuka roboty za lepsze pieniądze.

   Usuń
  2. Naoglądali się jakiś "Psów" , "Glin" i innych głupot Ży...mskich i im odbija.

   Ryba psuje się od głowy.

   Usuń
 20. Nowy komentarz do posta "Następny " przestępca", czyli gdzie znajdują się g..." dodany przez Grzegorz Niwiński :
  http://www.gazetawroclawska.pl/motofakty/a/sad-skazal-kierowce-za-zle-parkowanie-na-zielonej-kopercie-sa-legalne-czy-nie,12912545/

  DOBRA ZMIANA.
  Czy jest gdzieś w Kosmosie Państwo , w którym maluje się na jezdni znaki ,których nie ma w Kodeksie i nie ponosi się kary?
  I sądy po zmianie-o to chodziło , aby karać hołotę za niełamanie prawa.

  OdpowiedzUsuń
 21. Miałem skończyć, ale się nie da, bo to nie absurd, to piąta wewnętrzna kolumna się na całego uruchomiła:

  https://www.youtube.com/watch?v=qnYXUApzSmI

  https://www.youtube.com/watch?v=FAAZXzc6Jk0

  OdpowiedzUsuń
 22. Raczej dobrze przewidziana faza końcowa operacji "Most II". co nie oznacza że śruba ustawek podobnych do tych o dziedzictwie nie będzie dokręcana nadal, bo zawsze trzeba mieć w zanadrzu drugi wariant stałej ciągłości "gotowania żaby", na wypadek gdyby coś poszło nie tak z operacją "Most II ". W razie potrzeby natychmiastowej ewakuacji z tego terenu, piata kolumna pozostaje i nadal będzie realizować swój plan.

  https://www.youtube.com/watch?v=-P0pRPkHiHg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O i już mamy dalszą realizację Ży...mskiego planu

   " Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin i Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach podpisali porozumienie ws. współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom oraz innym dobrom kultury. Wiceminister kultury wręczyła też, m.in. przedstawicielom służb mundurowych, złote odznaki „Za opiekę nad zabytkami”. Uroczystość odbyła się 8 lutego br. w siedzibie Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN."
   ...............................
   Wystarczy popatrzyć na nazwiska i wszystko jasne kto to robi i po co robi. Już teraz wiadomo jaki ogon kręci psem.

   Usuń
 23. http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/konserwatorzy-zabytkow-i-policja-beda-wspolpracowac.-porozumienie-podpisane-8135.php

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy się z tym zapoznać :

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Gawin

   Usuń
  2. Oraz z tym :
   https://www.youtube.com/watch?v=kCFaEW7tO0A

   Usuń
 24. Właśnie czytałem - banda złodziei zaczęła współpracę.

  OdpowiedzUsuń
 25. Tu zaś jeśli ktoś oglądnie do końca to się dowie prawdy, kto rządzi, jak rządzi jak niszczy się prawdę, historyków i jak nie dopuszcza się prawdy do głosu. W końcowej części opisane są metody jakimi się takich ludzi niszczy i kto to robi.

  rzesza 200 tyś poszukiwaczy została wciągnięta na tą listę i robi się z nimi to samo co z innymi. Ten sam represyjny system, te same metody, Ci sami polskojęzyczni aparatczycy.

  https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobry wywiad, to jest wojna między pejsami, a kulturą europejską . Z wywiadu wynika jasno - pejs - kanalia gorsza niż hitlerowiec, czy każdy inny bandyta. W każdym rajonie świata gdzie pojawi się ta zaraza zaczyna się infekcja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie można generalizować, trzeba patrzeć na człowieka i to co robi. Są porządni ludzie i są sprzedawczyki, niezależnie od narodowości. W tym filmie jest jasno powiedziane, że to jest inna mentalność dla nas niezrozumiała.

   Problemem są Ci z którymi mamy dziś do czynienia, patrząc na całokształt działalności wstawionych na świecznik np. tych od "Ochrony Dziedzictwa" widać wyraźnie kto to jest.

   Widać komu dają naszą kasę i w jakim celu, jakie filmy za nasze pieniądze kręcą. I jakie antynarodowe ustawy wprowadzają. Wiemy kto tą ustawę o poszukiwaczach wniósł pod obrady, wiemy kto napuszcza i szczuje ludzi smerfami. Wiadomo jak się nazywają i o tym należy wciąż bez ustanku otwarcie mówić. Nikt inny tylko ta "ministra" biła brawo ambasador Izraela w Auschwitz (dowodem są zarejestrowane filmy na YT) w czasie kiedy wszyscy normalni siedzieli i byli w szoku.

   https://www.youtube.com/watch?v=7rIvJNX7kWM

   Usuń
 27. Zmiennicy :
  https://www.youtube.com/watch?v=DcvVC3G3ZWk

  Dlaczego z sali padło pytanie czy pan działał w Collegium Invisibile ?
  Bo tą instytucję założył :

  " Założenie Collegium możliwe było dzięki wsparciu Open Society Institute George'a Sorosa, który już w 1992 roku przyczynił się do powstania podobnego „Niewidzialnego Uniwersytetu” na Węgrzech – pod nazwą Lathatatlan Kollegium."

  A gdzie występuje minister wraz z Naczelnikiem?,
  na tle "Fundacji Batorego", a kto założył fundację Batorego?
  Odpowiedź jest prosta i nieskomplikowana, kto wniósł ustawkę niszcząca 200 tyś ruch poszukiwaczy pod obrady ?, odpowiedź jest równie prosta i nieskomplikowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to są członkowie Collegium Invisibile :

   Michał Bristiger , Leszek Balcerowicz, Agata Bielik-Robson, Bronisław Geremek, Aleksander Gieysztor, Piotr Gliński,

   Dariusz Gawin -W latach 2000–2001 był zastępcą dyrektora Instytutu Dziedzictwa Narodowego.( Jest żonaty z Magdaleną Gawin, (kim jest dziś ministra Gawin?, zastępcą P. Glińskiego )

   Michał Głowiński, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Łukasz Warzecha, Paweł Śpiewak, Tomasz Szapiro, Marek Safjan, Andrzej Szahaj, Józef Tischner, Andrzej Olechowski, Ewa Łętowska, Jerzy Axer,Zdzisław Libera- pierwotnie Libin.

   Wiele wiele wybitnych osobistości, ciekawym zajęciem jest pogrzebanie głębiej w genealogi, przynależności, uniwersytetach , fundacjach, z kim współpracowali, i na koniec jakie stanowiska zajmowali. Bardzo wybitni ludzie.
   ................................
   Wgłębiając się w takie niuanse możecie się dowiedzieć np. jak absolwent historii podejmując studia w dziedzinie filozofii nauki w Collegium Invisibile, staje się nagle.... dyrektorem Centralnego Ośrodka Informatyki Ministerstwa spraw Wewnętrznych, a następnie zostać prezesem spółki telekomunikacyjnej która to Spółka posiada ponad 500 węzłów sieci w większych miastach Polski, co odpowiada kluczowym obszarom z punktu widzenia potrzeb biznesu. "E.." jest 100% akcjonariuszem spółki "En". Wybitni geniusze.

   Usuń
  2. Aby z takiego historyka i filozofa stać się specjalistą od Sieci IT to trzeba wiedzieć co się chce i z kim trzymać. Np Nikodem , nie mylić z Nikodemem Dyzmą choć podobieństw dużo ma pewne spostrzeżenia, otóż one :

   " Cyfrowa kontrola

   Kontynuując absolutystyczną tradycję myślenia o państwie, biurokracja (w tym sektor militarny) wykorzystała narzędzia cyfryzacji do rozwinięcia systemów kontroli i nadzoru nad społeczeństwem. Opisany przez Michela Foucaulta w „Nadzorować i karać” ......

   ideał Benthamowskiego panoptykonu, budowli-systemu śledzącego każdy ruch człowieka, do niedawna niemożliwy do urzeczywistnienia ze względów technicznych, dziś staje się faktem.

   Budowa wielkich systemów, gromadzących najróżniejsze informacje o obywatelach, przepływie danych i treści w internecie, to tylko niektóre przykłady dążenia państwa do wszechwiedzy i kontroli społeczeństwa.".
   ...................................

   A teraz drogie dziatki zgodnie z tym do czego zachęcają Was internetowi Yutuberzy, Guru wszelkiego poddaństwa wypełniajcie konserwowe formularze, podawajcie nr, telefonów, dane rolników i ich nr. telefonów, wpisujcie modele wykrywaczy, podawajcie jakie kanapki o której godzinie z czym jecie, a będzie wam dana łaska pańska....oczywiście jeśli wybulicie OPŁATĘ.

   Niestety bez keszu nic nie dostaniecie , ta mentalność plemienna tak ma ...MANY i odsetki to ich bóg i być muszą.

   Usuń
 28. https://archive.is/XHZ3b ......Orban pogonił to u siebie z Węgier na cztery wiatry.

  OdpowiedzUsuń
 29. https://www.youtube.com/watch?v=ojkNsXMrBPg

  OdpowiedzUsuń
 30. Obserwując tą sytuację trzeba pamiętać tak jak mówiłem iż to są tylko ludzie, jeśli ktoś jest człowiekiem,( a nie wiadomo czym ), to człowiekiem pozostanie bez względu na narodowość i okoliczności, nie powinno się o tym zapominać. Każda wojna to straszny czas, a ci co ja wywołują to "diabły" mające ludzką postać, to nie ludzie. Prawdziwi ludzie są na tych filmach :

  https://www.youtube.com/watch?v=HHSsJPL7vVg

  https://www.youtube.com/watch?v=669IcywUjgI

  https://www.youtube.com/watch?v=rOuvRuoeEh8

  https://www.youtube.com/watch?v=6JN8w52tL0Y
  ..................................................
  I na koniec... "moim Bogiem jest dobroć w człowieku"

  https://www.youtube.com/watch?v=H6ihV_jYdDk

  OdpowiedzUsuń
 31. Wojtek, nie przesadzaj. Dla mnie jako dla Polaka jest nie do zaakceptowania by żyd, lub człowiek pochodzenia żydowskiego miał w Polsce wyższe stanowisko niż brygadzista (tak było do niedawna w Niemczech w stosunku do obywateli nieniemieckich). Zupełnie nie do zaakceptowania jest dla mnie by taka osoba zajmowała stanowisko w rządzie Polskim. Znikły by wtedy w większości takie akcje jak kasa na muzeum pejsa, czy jakieś odszkodowania dla nich. Jednym pociągnięciem długopisu odcięli byśmy się od problemu z wywłaszczaniem kamienic na rzecz pejsatych pijawek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ oczywiście, zgadzam się z Tobą w 100%, za dużo negatywnych doświadczeń z ostatnich 100 lat, kiedy wciąż mieszali.

   To samo dotyczy też udawaczy wszelkiej maści pod pozmienianymi nazwiskami, dotyczy to każdej nacji, poukrywanych zakamuflowanych komunistów, i wszelkiej skorumpowanej lub przekupnej hołoty, wyciąganej na każde wybory jak króliki z kapelusza.

   Ale jak widać system partyjnych wyborów się doskonale sprawdza, ludziska głosują kartki wrzucają i nic po za tym , bo głosy na samym końcu i tak liczy ten co u steru. To że zmieni koszulę z czerwonej na czarną to jak widać żadnego znaczenia nie ma. Bo i tak wracają za moment jak bumerangi całą kolesiowską ekipą. Dużo gęgają a i tak u góry nikt nie poszedł siedzieć tak jak zapowiadali. Drą tylko gęby z trybun pod publikę, gawiedź się cieszy i nic po za tym.

   Usuń
  2. Eksploracja ZG, tu są korzenie zawracającego i lądującego w tym samym miejscu bumeranga korzenie to Unia Wolności :

   https://www.youtube.com/watch?v=kBOXcPWATDI

   Usuń