sobota, 15 lipca 2017

Zmiany na ziemi

Dziś dla odmiany słowo na niedzielę :), od paru dni widzę coraz zajadlejszy wrzask dementorów na skutek działań "kameleona ", który w ramach walki pomiędzy Onymi ze wschodu i zachodu wycina konkurencję.

Jak na razie idzie to w miarę sprawnie, umacniają przyczółki i z tego co widać próbują łapać płotki i odcinać macki ośmiorniczce.
Paru co cwańszych uszatych inicjatorów poprzedniego łojenia kraju na kasę desantowało się już na z góry ustalone pozycje ( radki zdradki, kreatywny księgowy, mistrz giełdy, złoty zegarek, pani co za 6 tyś nie wstaje, pani von lichtensztein, TW od cyfryzacji oraz słońce Peru). 
Wpadają tu jeszcze od czasu do czasu do ośrodków propagandy zamącić coś i znikają jak meteoryty.

Kameleon przejmuje przyczółek po przyczółku, z jednej strony jak na to popatrzymy to nie ma innego wyjścia aby opanować poprzednią sytuację, bo nie da się wprowadzić zmian bazując na poprzednich zdegenerowanych osobnikach, oraz pozostawiając na dole w terenie macki które błyskawicznie odrastają ( bez znaczenia z jakiej by frakcji nie byli).

 Lecz ryzyko jest olbrzymie, bo jakaż jest gwarancja że zmiany wprowadzają CI WŁAŚCIWI, i nie jest to ukartowana GRA jakich już wiele było tu przećwiczonych i przetestowanych w przeciągu okresu powojennego i wcześniejszego?. 

Problem polega na tym że przerobiliśmy już system jednopartyjny w PRL, czyli naczelną rolę PZPR w kierowaniu przy pomocy pseudo chłopskich PSL i niezrzeszonych SD.
Skutkowało to brakiem społecznego wpływu na to co wyrabiali i kończyło się to wybuchami społecznego sprzeciwu na ulicach oraz krwawym tłumieniem tych zrywów.

Tu zaczynamy obserwować bardzo niepokojącą rzecz, " naczelnik partii" i człowiek "budyniem" zwany wywodzący się od naczelnika
oraz przybudówka "artysty estradowego" nie wprowadzają zmian w których ludzie mieli by wpływ na samorządzenie się w kraju. Może to doprowadzić do takiej samej sytuacji jaka była kiedy mieliśmy za czasów "przewodniej roli partii".

W sądach powinni zasiadać ławnicy i to oni powinni sądzić a nie sędziowie, sędzia jest od wyszukania paragrafu i stuknięciu młotkiem. Wyrok powinna wydawać ława przysięgłych.

Teraz zmiany czekają na podpis, coś te zmiany mimo że konieczne to chyba nie podążają we właściwym kierunku.

85 komentarzy:

 1. Zamiast komentarza:
  https://www.youtube.com/watch?v=dEiWGQGmHOo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był KTOŚ. Teksty miały,mają i mieć będą moc.

   Usuń
 2. A w międzyczasie rzucili się do walki "o wolną Polskę" , neu-manmany , zimer -mermany, i inne dorfy, i gier -many i tychy. Szaleją wszystkie uszatki, jest to ich być albo nie być.  Albo powrócą oraz zwalczą wroga i będą znów się pławić w emeryturkach po 20 tyś, basenach i willach poukrywani za immunitetami.

  Albo ,... no właśnie za bardzo nie wiadomo "co albo" ?... bo wygląda że te "albo", to nadal basen wille oraz emeryturka czyli wpływające na konto 20 tyś miesiąc w miesiąc.

  Dlaczego tak szleją ?, chyba chodzi o ten immunitet i brak władzy. kiedy mogli jednym pstryknięciem palca każdego polaka zamknąć na dowolny czas do pierdla lub psychiatryka.

  Panie i Panowie od życia i śmierci, panujący nad Polskimi mrówkami które na nich tyrały.

  Bogowie decydujący o życiu i śmierci każdego poddanego, nie podlegający nikomu i niczemu, skazujący ludzi na śmierć i do swoich ostatnich dni utrzymywani finansowo przez rodziny na śmierć skazanych.

  Śmiejący się otwarcie każdemu w twarz, poukrywani w sądach za bramkami, policją.

  Nietykalna kasta Bogów, dzieci Bogów, wnuków Bogów. Złapana hakiem za i przez Ziobro i ściągana z góry Olimpu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko totalny kataklizm i morze krwi może wyczyścić nas od tych robaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie w tej chwili na Wiejskiej płaczą jak to "łamane" są ICH prawa, wszystko jest teraz raptem niedemokratyczne, niezgodne ze standartami UE, nieludzkie i różne inne bajki.

   Standarty to były do tej pory takie, że jakiś dementor zakazał nagrywania a uzasadniał to... nie bo nie, wywalił sobie kogo chciał, i skazał kogo chciał. a jak ktoś mówił o prawach w UE to wołał sądowych smerfów i kazał wyrzucić na zbity pysk. O reszcie zagrywek nie wspomnę. A odwołać się można było tylko do Pana Boga.

   Bo ON był Niezawisły i nietykalny.

   Usuń
 4. Wojtek, żebyśmy się nie zdziwili tymi zmianami. Ja ich nie rozumiem. Ale i forma przeprowadzania jest też dziwna. WSZYSCY wiedzą, że za nimi stoi J.Kaczyński, a on nawet nie jest przewodniczącym klubu. Formalnie jest szeregowym posłem w Sejmie. Wsadza za to na minę (trybunał stanu) innych (prezydent i premier). Np. wczoraj ogłosił, że podwyżki cen paliw nie będzie jednak, a dziś Internet się zastanawia czy premier Szydło dowiedziała się o tym z telewizji, czy może jednak ktoś do niej zadzwonił. ;-)))
  Takich zmian Polacy nie chcą, że rządzi szara eminencja, "mikro naczelnik państwa", bojący się wziąć na siebie odpowiedzialność.
  Dwa lata ich rządów i co? Z pozytywów widzę tylko 500+. Reszta - walka, by walczyć, coś komuś pokazać, udowodnić, zagrać na nosie. Czy gospodarczo posunęliśmy się choć o 1 metr do przodu ? Nie widzę i wątpię. Ot jedna ekipa, po 8 latach suchych, zgłodniała stanowisk i władzy, wymienia pospiesznie druga ekipę. SMUTNE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o tym piszę i to mi się nie podoba, bo widać wyraźnie że nie chodzi o oddanie wpływu na państwo ludziom lecz aby zmienić to tak, aby zamiast ONI byli inni ONI. Czyli najpierw byli NASI i wymienią ich na innych NASZYCH.

   Tak jak piszę od dawna, "kameleon" wciąż tkwi w miejscu i zmienia kolor, a przesuwają się tylko dekoracje.

   Usuń
 5. 500 plus to pozytyw? Ajwaj, chyba w patologicznych wielodzietnych rodzinach, bo teraz im nie opłaca się pracować, bo na wódkę już mają . Zrobiłeś dzieciaka to się o niego martw, a nie wyciągaj łape po nie swoje. A tutaj żona radka zdradka z pałacu, też krzyczy ajwaj, Polska to wróg europy. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem , np że gdyby nie kultura żydowska w Polsce to byli byśmy w lesie. Widać i pejsatki opłacają hejterów http://newsweb.pl/2017/07/17/zona-sikorskiego-do-milionow-amerykanow-islam-to-polacy-sa-najwiekszym-zagrozeniem-dla-europy/ , bo ajwaj , krzyczeć to oni pierwsi.

  OdpowiedzUsuń
 6. "J", sorry ale nie mogę puścić Twojego komentarza ....piszesz prawdę. Ale komentarz w takiej formie przy tej cenzurze doprowadzi w prostej linii do zamknięcia przez tak zwaną cenzurę Google tego bloga :(. Jak na razie jeszcze trzymają łapę na internecie. Dziś już ta pijaczyna z P.E. dzwoni ogonem w dzwony o ukaranie Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w zamian za to wstawię treść komentarza z "O"
   aby wiedzieć o co idzie bój ostatni :

   " Oglądajcie od 55 minuty - normalnie włos się jeży na głowie...
   Przekręty przy Cytadeli i nie tylko.

   https://www.youtube.com/watch?v=Nhu3k6CrnmA

   Usuń
 7. Nic nie szkodzi,ja to rozumie...
  To skandal by w niby wolnym kraju,o tak ciezkiej historri ROZBIORACH! NAJAZDACH! PACYFIKACJACH WSI np- wies Parchatka! tego moski nie wiedza kurwa za co to bylo ?....a wlasnie za ich ukrywanie!
  Ba ich wielki H obchodzi gdzie ta wies byla.
  Wojciech ,swoja droga milczenie to samozaglada,jezeli o ten przypadek chodzi...
  Zobaczcie spotkanie ostatnie grupy Wyszehradzkiej...z udzialem izraela na tle ich flagi....co to jest AFRYKA?

  OdpowiedzUsuń
 8. Pełna racja. We własnym domu trzeba gadać i pisać pocichu, bo jak mówisz prawdę jest to mowa nienawiści. Robactwo z is-ra-ela opanowało mózg i system nerwowy żywiciela.

  OdpowiedzUsuń
 9. chleb jest (praca) i igrzyska som, czego chciec wiecej?

  a sitwa, tluszcza, kasta, mafia czy inne kolesiostwo rodem z dawnych epok musi ze sceny zejsc

  my palaki, my durnyje ludja, samyje my siem ze sobom rezamy

  OdpowiedzUsuń
 10. https://www.youtube.com/watch?v=EzzovEkTrG0

  OdpowiedzUsuń
 11. http://m.24jgora.pl/?art=20444

  u tu krzyżanowski, ten co w "Skarbie Generałów" udowadniał że szczeliny nigdy nie było, teraz sam jej szuka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małe rozdwojenie jaźni u "czarnego" :-).

   Usuń
  2. Ot co w pogoni za lepszym jutrem zatraciło się nasze społeczeństwo. Polityka sama przyszła między ludzi. Kłamstwo i obłuda, dziś niemalże każdy swoją rzepkę skrobię bo nie jest już w stanie zobaczyć w całości obrazka. Świat stoi na głowie. Niszczą od tysięcy lat pozostałości przeszłości, to taki ich fundament nowej ery. Taką hipokryzją oraz takim nowoczesnym zachowaniem niszczą jednostki, niszczą społeczności i przez szkiełko, radio i inne masowe środki - łącznie ze szkolnictwem niszczą nasze dzieci. Wszak wejdziesz między wrony to krakać tak jak i one zaczynasz. TO oni między nas te wrony powrzucali i coraz więcej kracze nie myśląc. Znaki na Ziemi i Niebie mówią, że szykują się zmiany ale nie oszukujmy się za tymi zmianami też stoją Oni także pozamiatane, Masoneria (City of London) przejęła Polskę, nawet teraz Kate i Księżunio do Bolka pojechali pogadać, ciekawe czy z instrukcjami czy z pstryczkiem w nos :) Według mnie wojna jest coraz bliżej. niestety Oni są przygotowani na Wojnę Totalną a depopulacja jest bliska ich sercu. Wszystkie te podziemia,systemy o których już mówił Phil Schneider..
   Co to będzie, co to będzie... Cicho wszędzie, głucho wszędzie..

   O tej 9 i 10 planecie dużo mówią ostatnio - także nasa, może to ma być nasz wspólny wróg z kosmiczną technologią ukrywaną skrzętnie przed nami ;)

   Słyszeliście, że Brexit to ruch pewnej rodziny aby dobrać się do banków w City of London ?

   Usuń
  3. Co by nie rozprawiać, to dokumenty historyczne pokazują. że za takimi "cudami" stoją zawsze jakieś manipulacje. Nieświadomi nazywają je "teoriami spiskowymi". To że od dawna ktoś gdzieś na coś się szykuje to nie ulega wątpliwości.

   Te zbliżające się planety i obcy to myślę że jakiś kit jest. Wydaje mi się że to jest manipulacja.
   uważam że rację mają Ci co mówią o zmianach biegunów, o Ziemi jako żywym organiźmie i że to Ziemia zmienia polaryzację oraz częstotliwość wibracji a co za tym idzie zmieni w końcu genotypy, czyli DNA. od dawna wiadomo że świat to wibracje w określonych częstotliwościach.

   uważam tez że ONI nie będą chcieli się schować przed obcymi lub nadlatująca planetą. Myślę że ziemscy manipulatorzy przebywający na ziemi ( nie ważne kim ONI są) mają wiedzę o tym co się wydarzy. Myślę też że ONI chcą zastosować wariant ucieczkowy, przed tymi którzy w momencie tej zmiany uzyskają wiedzę i świadomość co się właściwie wokół dzieje i kto jest za to odpowiedzialny.

   Bo to co stworzyli, i przez czyje działania ziemia przyjęła morza krwi i cierpienia bez wątpienia wymaga kary.

   Usuń
  4. Pisałem o tych obcych jako o manifestacji technologii, to będą według mnie przebierańcy albo chowańce jakieś twory genetyczne.. jeżeli w ogóle.

   Matka Ziemia, cały czas dostaje od nich.. zakłócają jej częstotliwości - choćby rezonans Schumana. Cały czas zakłócają, próbują uniemożliwić jej wpływ na ludzi. Tak samo z jakimiś falami z kosmosu, ponoć są blokowane..

   Tak, najbardziej racjonalne wydaje się być przygotowywanie na zmiany np. klimatyczne naturalnego pochodzenia lub sztuczne(wywołane przez Harpy, Gsmy i inne takie ustrojstwa) - przebiegunowanie, uśpienie słońca, wybuchy wulkanów,trzęsienia ziemi albo wszystko na raz.   Usuń
 12. Kto nie widział, niech obejrzy - dr.Jerzy Jaśkowski https://www.youtube.com/watch?v=7jZvBZHqt08

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I kiedy Marcin do nas zawitasz na turne, nas głośny kolega się pytał :-). W sierpniu wybywa z Bolandii w azjatyckie kraje. Tak że myślę iż połowa następnego miesiąca to doby czas :-).

   Usuń
  2. Pasuje mi cały Sierpień ( w większości weekendowo ) także się postaram dostosować, w końcu uzupełnię zapas pigwówki bo szczerze mówiąc w mig mi się skończyła a pyszne to takie, że hej! Mam nadzieję, że jakaś się jeszcze ostała ;-)

   Usuń
  3. Ostała się, jest zapas na parę lat :).

   Usuń
 13. Przepychanki pod "knesejmem" a tu taki "cymesik", nikt nawet nie zauważy !!!,
  ..."sejm poparł projekt. Będziemy płacić obywatelom Izraela emerytury"...
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytura-polska-izrael,18,0,2346258.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teatrzyk "zielona gęś " działa, tu przedstawienia robią , a za kurtyną łoją jak się da. Do dziś coś cicho o tych 100 ojro co bulimy na ONE-go łba miesiąc w miesiąc. Żadna "dobra zmiana" się co do tego nie wypowiada, co podobno zrobiła "zła zmiana".

   Nikt nie wyszedł i nie powiedział, to jest nie prawda, nie płacimy ONYm po 100 ojro co miesiąc na łeb.

   Usuń
  2. Niestety ale teraz o pełną kasę/emeryturę się rozchodzi, mało onym - co tam jakieś marne 100 ojro a i wszystkie bandyto-złodziejo-zbiegi(morele,bagsiki itp.) takową otrzymają jak klepną ustawę....w co nie wątpię.

   Usuń
  3. Jak znam życie będzie to z dziedziczeniem nawet na innego OONEgo jak kipnie. bo przecież ONI wszyscy są jednym.

   To tylko u nas w dotychczas pełnej demokracji jak się uzbierało w Zakładzie Utylizacji Szmalu przez całe życie 300-400 tyś i walnie się w kalendarz w pierwszym roku emerytury to pa kaska ...nikt jej już nigdy nie zobaczy, żadna żona, dzieci, wnuki. Ot taki pomysł na rąbanie klientów przez całe życie po portfelu.

   Usuń
 14. Jak 100 €-. na kapratego miesiecznie?!
  Za co? bo ja wiadomosci polskich, juz od dawna nie czytam.
  Moze ktos to wyjasnic!
  Banda sama te nienawisc miedzy .muzumanami a nami wywolala,wpierdalajac sie do strefy Gazy,a caly swiat im w tym pomaga. To oni powinni odpowiadac za to ,ze powstalo panstwo islamskie!placac miliardy na zombich z ich terenow!
  Panstwo Niemieckie jest zmuszone .za holokaust by oni mogli sobie wyczyscic teren,niszczac tym samym pokoj w Swiecie!
  k....) czy tego nikt nie widzi kto tak naprawde rzadzi ta Europa.?
  Im chodzi tylko o wyczyszczenie tetenu swojego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzej,wystarczy w temacie pójść tropem kasy.
   Wystarczy poczytać Saurona, Sutona czy jak się tam zwał ( nie pamietam już bo czytałem go dawno temu).

   I wystarczy się przyjrzec gdzie i do czyich kieszeni wpływa kasa, oraz kto to wszystko wtedy i dzisiaj finansuje, to nie jest tak że uszaty Soro, dzisiaj pompuje kasę w podpalaczy bo ma taką ideę fix, i wywala kasę dla własnej zachcianki. Wywala dziś kasę bo stracił i chce źródła skąd ją czerpał odzyskać.

   Stąd finansowanie Ukraińskich Majdanowców, zwalczanie Trampa, i próba wywołania majdanu tu i na Węgrzech. Zawsze trzeba patrzeć kto ma w tym biznes.

   Usuń
  2. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sejm-uchwalil-bedziemy-placic-emerytury-50-tysiacom-zydow-ofiarom-holocaustu-i-stalinizmu_406025.html

   https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/

   Usuń
  3. Czyli jednak kameleon nas goli :(.

   Usuń
 15. A teraz piosenka ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=-2uPzmYtuLs


  Widziałem jak zalali ulice i drogi, wszyscy płynęli w tym samym kierunku. Wszyscy chcieli jednego, za wszelką cenę uwolnić się od tego, który zabił ich matki, ojców, siostry i braci, spalił ich ziemię, napluł na groby. Byli gotowi na wszystko. Krew, ogień i kamienie.
  Dzieci, kobiety, mężczyźni. Oszukani i doprowadzeni do ostateczności są razem. Przez krótką chwilę byłem z nimi, zaciskałem pięści, krzyczałem.
  Dzisiaj patrzę z daleka, wiem, że na gruzach tego co zniszczyli wyrośnie nowa bestia i tylko kwestią czasu jest to kiedy zacznie wysysać z nich soki, całe piękno i energię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot to, ale dbać trzeba o to aby ta nowa bestia nie wyrosła.

   Usuń
 16. Wojtek poruszmy temat hrycyka i gór sowich. Dodaj może nowy post i zobaczmy co z tego wyjdzie?? Może będzie ciekawiej niż z bursztynową komnatą. Ciekawy jestem czy ktoś interesuje się zbrodnią jaka była popelniona??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę jestem ostatnio zabiegany i na dodatek z Hrycykiem jest tak że nie chciał bym kolegom zabierać tematu na książkę, a więc w tym temacie mógłbym się poruszać jedynie w temacie już ujawnionym, ewentualnie korygować jakieś wypowiedzi niezgodne z tym co ujawnił.
   Ale możemy spróbować , ciekawy jestem co z tego by wyszło i ile jest w powszechnym obiegu tego co powiedział. Wiem też że nagranie poszło w świat i krąży wśród niektórych :).

   Usuń
 17. Też je posiadam w całości. Ciężko było ale, dla chcącego...

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta ostrzejsza karta może się skończyć pozwem.

   Usuń
 19. Odpowiedzi
  1. Nie wiem gdzie teraz mieszka. Jego piesek od szczekania mieszkał w Erlangen, teraz chyba piesek ulokował się gdzieś u nas na wschodzie kraju, ale prawdę mówiąc nigdy tego nie śledziłem, bo średnio mnie ONI intereszą.

   Usuń
 20. A to dla Tych, co jeszcze oczu nie przemyli czystą wodą :

  https://www.youtube.com/watch?v=8u9hCjTJCsY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja weto i tą całą szopkę, widzę bardziej tak jak Max Kolonko - o dziwo bo nie zawsze się z nim zgadzam - Ale pokazuje ciekawe nagranie po wykrzycczeniu się prezesa, jak prezes siada i się 'podśmiechuje' z zasianego ziarna.. ziarna nienawiści i zniszczenia Polski. ( Dla tych mniej rozgarniętych - krytyka PiS to nie wychwalanie PO i na odwrót... ) https://www.youtube.com/watch?v=7rdbOX62F8U wszak jak sam Franek Dolas mówił za jaką Polskę? Przecież Polska jest tylko jedna. A my tu mamy powrót do okresu międzywojennego - Danzig jako wolne miasto, wszystkie inne umowy z okresu 2 wojny przestają obowiązywać i następuje zmiana teraz szpak dziobie bociana.

   Usuń
  2. I jeszcze trochę o kameleonie "dobrej zmiany" :

   https://www.youtube.com/watch?v=7rdbOX62F8U

   Usuń
  3. I o różnych działaniach które prowadzą ludzi wprost na zmywaki tym razem do makreli :

   https://www.youtube.com/watch?v=VawgBHPMvFM

   Usuń
  4. Zatroskany, po części dziwnie to się zgadza z tym :

   https://www.youtube.com/watch?v=bUKcPsIowfw

   Usuń
  5. Jest ponoć opcja wyjścia z systemu - bo każdy jest jego częścią już z dostaniem aktu urodzenia. Zgadza się tym samym na podleganie prawu rzymskiemu. Kiedyś był facet na youtube co pokazywał co i jak należy wykonać, on tą drogę przeszedł ale nagrania nie ma lub już nie mogę znaleźć. W skrócie jeżeli jesteś samowystarczalny albo ultra bogaty to używając wiedzy zapomnianej i używając odpowiednich dokumentów można się wypisać i być po za prawem. Dosłownie. Wbrew pozorom na dokumentach i papierach to wszystko stoi. Tak samo jak o tych umowach i z początku nie wierzyłem w owe wyjście z systemu.. Nie wiem nie znam się ale ile jest w tym prawdy według Was, że z urodzeniem - aktem urodzenia (czy jakimś o którym nie wiemy ) zostajemy citizen czy civilian of rome i podlegamy prawu rzymskiemu?

   Usuń
  6. Maxa Kolonko długo nie oglądałem i szczerze mówiąc dziwnie nakręcony jest a co do owego podśmiechiwania to są różne komentarze co do autentyczności ale analizując różne nagrania z zajścia można dojść do wniosku, że na pewno to było tego samego dnia (kwestia ubioru osób itd). Pamiętajmy, że PiS przejął monitoring w sejmie i stąd takie wyrywkowe materiały, pocięte a nie w całości ( tak mi się wydaje )

   Usuń
 21. https://youtu.be/Lc26Uv_BSu0

  Zarobek ? do 1000 funtow angielskich
  (dziennie) :)..... spotkalem kilku Polakow. tacy ludzie! jeden z Gdanska:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Tak Wojciech .nie tylko zmywaki dla Polakow:)
  No....jak to dyzma powiadal.
  a swoja droga ,w Polsce czy w Baku:) wszedzie potrzeba ludzi nawet na zmywak.
  Do roboty sie wezcie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "J", komentarz do zatroskanego został usunięty, wielokrotnie mówiłem żadnych personalnych wjazdów, żadnych przekleństw. Takie komentarze zawsze będą usuwane, niezależnie od tego jak długo się znamy.
   To blog publiczny otwarty, a nie zamknięte forum.

   Usuń
  2. a szkoda. Chyba, że nic nie wnosił owy komentarz.. Tak zawsze człowiek wiedziałby co boli innych lub mógłby się zastanowić skąd taka reakcja :) i bądź co bądź wyciągnął wnioski.. a tak.. ech!

   Usuń
 23. https://www.cda.pl/video/1502380be

  OdpowiedzUsuń
 24. Odnośnie posta który został usunięty - autorstwa D.K.

  Chciałabym chociaż raz przeczytać (od kogokolwiek), co ci ze Wschodu, Zachodu,
  czy nawet Północy czy Południa (czy stron pośrednich) zawdzięczają nam, Polakom,
  aniżeli ciągle czytać i słuchać, co to też my zawdzięczamy obcym.

  Ciekawi mnie też taka perspektywa -
  dlaczego ci, którzy są poza Polską (pracują, mieszkają...), tak usilnie, przy każdej nadarzającej się okazji,
  wytykają nam to, co zawdzięczamy nie sobie ?:)
  Czy podobne miałczenie ma miejsce, kiedy siedzimy (żyjemy i pracujemy, choć zwiedzamy inne kraje)
  na tyłku tu, na miejscu, w Polsce ?

  Zdaje się, że nadal punkt postrzegania zależny jest nie od pomyślunku własnego,
  a od utartych sloganów, czy wtłoczonej nam propagandy 'zwycięzców'.
  Miłego dnia wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okroję z przekleństw, i jak będzie w archiwum to wstawię, sam chętnie na niego odpowiem bo jest na co. Czy my coś komuś zawdzięczamy czy raczej ONi nam ?.

   Usuń
 25. "J" napisał :
  " Zatroskany a ty co? :)
  co masz przeciwko Freistadt Danzig:))
  Zeby nie zachodni sasiad ,to zap....lal bys po drogach z kraterami jak na ksiezycu, maluchem polatanym ,albo prukwą:) dla nie wtajemniczonych " Syrena Sport" lazil bys w szarikach! to takie spodnie z drelichu,niby TEXASY z firmy ODRA:) a swiat bys widzial:) na mapie.!
  A komuna byla tak splajtowana i zadluzona ...ze i tak by doszlo do rozbioru i tyle.
  Ciesz sie ze !
  -Jak jestes mundry? to dzisiaj mozesz studiowac na calym swiecie.
  - Jezeli jestes przedsiebiorczy? mozesz probowac biznesu NA CALYM SWIECIE!:)
  -Jezeli masz zadki zawod umiejetnosci ...jak ja:) mozesz zrobic dobra kase NA CALYM SWIECIE:)
  - Jezeli chcesz to wsiadziesz w swojego
  Audi, VW czy BMW badz w Merca i pojedziesz sobie ? np na Maltę:)

  Jezeli jestes dupa ,i do teraz nie kumasz postepu czasu, to stul buzie i nie pi....ol do ekraniku idiotyzmow, bo nie jeden z was dzieki Niemcom ma co wpier....lac dzisiaj i mieszkac!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym wolał zdrowy świat (i kraj w którym żyje),normalny i niezależny,konkurencyjny. Dlatego, że potrafimy - narody ościenne od wieków ba od tysiącleci ( jak już nas skłócili i podzielili) nas próbują razem zniszczyć a że nie mogą to rozbierali między siebie, próbowali i nic. Ruszyli z kopyta po I wojnie ( nie do końca wolni ale..) i znów staliśmy się zagrożeniem dla krajów ościennych. Po wojnie co? Zakamuflowany rozbiór. Taki ładny w kolorowym TV.

   i Adolf Kudliński dodaje od siebie ;) bo jakby w temacie :
   https://www.youtube.com/watch?v=-rJL9-_DrS4

   Usuń
  2. a co do Freistadt Danzig to nic nie mam oby tylko ludziom nic nie 'ubyło'. Oficjalnie niech ogłoszą, wtedy przyklasnę ale niech Lwów oddadzą wpierw. Takim rozważaniom w tle towarzyszy śmierć i wojna bo w naszym świecie takie rzeczy nie dzieją się ot tak a 'nasze' władze nic nie robią w tym kierunku. Co najwyżej dozbrajają 'Pograniczników' siejąc tym samym.

   Zasadniczo widzę powiedzmy niechęć do Polski i możliwości w niej drzemiących. Różnimy się w tym temacie pewnie biegunowo nawet. Na dzień dzisiejszy i owszem- dość spore ogłupienie i spłycenie społeczeństwa. Nawet studia się rozdrobniły.. Ale większość stopuje brak środków.. w technologiach to świat zjadamy, samo it sam peleton. A edukacja żadna. Samouki w większości ( nawet Ci po studiach - tam nie uczą wszystkiego). A zdolne pokolenia pod blokami siedziały i się marnowały talenty. Właśnie przez ten Zachód ,Wschód, Południe..

   Usuń
  3. No to może ja zacznę.

   Zacznę od tego że nigdy nie było żadnych Niemców i ich nie ma do dzisiaj. Po pierwsze świadczy o tym Słowiańska hologrupa krwi, co zostało dawno temu naukowo udowodnione. Słowiańszczyzna była aż po Ren. Jak byś poczytał stare archiwalia to byś o tym wiedział kto uczył rolnictwa i wytopu metali plemiona nadreńskie.

   Po drugie jak by nie ONE, ze swoimi bankami i geszeftami to by te plemiona które opanowali ONI ( co sobie krzyże swojego Idola ponaszywały) na płaszcze biegali by nadal z procami po lesie.

   po trzecie jak by Ci ONI- nie wysłali swoich Leninowsko-Trockistowskich emisariuszy do Słowiańskiej Rosji to świat by dziś nie wyglądał tak jak wygląda.

   Po trzecie, z tych Słowian ( którym wbito w puste czaszki że są jakimiś Germanami) ONE po wojnie zrobiły roboty które teraz idą pod but ciapatych.

   Po czwarte jak by się tu nie pojawiali wciąż podburzani przez ONYch to nie mielibyśmy takich problemów jak dzisiaj jako kraj.

   Te zachodnie studia o których mówisz to takie "pic na wodę fotomontaż", coś wiem na ten temat bo pół życia tam spędziłem", specjaliści którzy jak im pieprznie wężyk w łazience to bez serwisu maja koniec świata. Nie nauczone kreatywności roboty.

   Usuń
  4. "narody ościenne od wieków ba od tysiącleci ( jak już nas skłócili i podzielili)" właśnie to miałem na myśli. Hamburg to Słowiańskie miasto, Słowiańska nazwa wywodząca się od Słowiańskiego Boga Hama. Tego jest mnóstwo.


   nie sposób się nie zgodzić.

   Usuń
  5. Zgadzam się z Wojtkiem, że kiedyś nasi po studiach byli prawdziwymi fachurami ci po zachodnich mogli im buty czyścic. Jak jest teraz każdy widzi :/

   Usuń
  6. Co do Haplogrupy R1a to w tekście jest mapka:

   http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejne-dowody-wskazuja-ze-starozytne-imperium-lechitow-moglo-istniec-naprawde

   Usuń
  7. To nie są najnowsze odkrycia, najnowszym jest dopiero co odkopane kamienne grodzisko sprzed czasów kiedy po ziemi podobno chodził ukrzyżowany, pracuje tam dziś archeo. Są to okolice Lublina. Te bajki o Germanach można opowiadać dzieciom na dobranoc. Wystarczy zobaczyć zbiory monetarne tak zwanych blachmonów, które zajumali nam Szwedzi.

   A co do przodków to wystarczy poszukać krypt Piastów na terenach zachodnich "Germanów", którzy to bardzo by się chcieli zwać Ariami :-).
   Nawciskał K.K wszystkim kitów wszelakich a po nim Dolek z wąsem i hodowcą kur Himmlerkiem zwany :-).

   Amis z angolami do dziś trzymają u nich na wszystkim łapę, a "panowie świata" myślą że jak mają Audi i mesia to wywodzą się z nadzwyczajnej kasty, było by to śmieszne ale raczej jest groteskowe.

   Już nie wspomnę o tych specjalistach od wkręcania żarówek, jeden od lewej a drugi od prawej. Jak jednego od lewej w pracy zabraknie to drugi od żarówki prawej lewej nie wkręci bo nie umie :-).

   Tak że gdyby nie Słowianie to by do dzisiaj siedzieli na drzewach i śliwki wpitalali :-).

   Usuń
  8. http://bialczynski.pl/2016/04/17/adolf-kudlinski-krypty-krolow-slowianskich-na-lysej-gorze-2/

   Usuń
 26. A co do tego :

  " Zeby nie zachodni sasiad ,to zap....lal bys po drogach z kraterami jak na ksiezycu, maluchem polatanym ,albo prukwą:) dla nie wtajemniczonych " Syrena Sport" lazil bys w szarikach! to takie spodnie z drelichu,niby TEXASY z firmy ODRA:) a swiat bys widzial:) na mapie.!"

  Powiem tak ; gdyby nie zachodni sąsiad którego najpierw opanowali "ci w płaszczach z krzyżami), a potem różne ONE znad morza śródziemnego to mielibyśmy do dzisiaj spokój, bo to co zniszczyła idąca z zachodu czerwona zaraza która przeflancowano na wschód, wpędziło nas właśnie w spodnie ODRA, dziury w drogach i markę Syrena.

  Najpierw mąciły One krzyżaki, Potem ONY Adolfik co na siłę chciał być Ariem, a teraz mąci czerwona makrela z FDJ. I więcej rozsądku bo jeszcze trochę a zamiast jeździć na Majorkę będą za tymi swoimi żaluzjami siedzieć i robić w majty, a po ulicach grasować będzie Akbar z maczetami.

  OdpowiedzUsuń
 27. Spokojna glowa! mosiek tez podskakiwal .i dalej to robi! np Niszczy gospodarke Niemiec spalinami z Aut.... na niego znalazl sie sposob,znajdzie sie na zombich z Afryki....spokojnie czas pokaze....)
  Zatroskany ty mi o Lwowie nie opowiadaj ,bo ja urodzilem sie we Wroclawiu .a moja mama .sp.pokazywala nam dom jaki nalezal do dziadka ,a zagniezdzil sie tam Lwowiak z Kolomyji...dokladnie:) a nasza rodzina wywalona zostala do najgorszej dzielnicy we ,gdzie spedzilem dziecinstwo ,Wroclawiu :)
  Nadal twierdze ze gadasz glupoty!:)
  Polacy sa swietnymi fachowcami .Lekarzami .Programistami....o polsce i polakach mowi sie dobrze!
  To twoja BARIERA JEZYKOWA I TYLE.A tak naprawde to ludzie maja w dupie ten Gdansk i Wroclaw... minelo prawie 100 lat:)

  Opowiem wam kawal o Polsce hit teraz !

  Wyobrazcie sobie PLAKAT a na nim facet turysta Niemiec na tle pieknych polskich zabytkow.i napisy
  Cyt.
  URLOP W POLSCE.
  Piwo- 1€.
  Kotlet-5.

  ZADNEGO WIDOKU Z BABA W HUSCIE-BEZCENNE!:) hehehehe dobre co?

  Glupoty gadasz polacy sa tutaj lubiani!
  A Woltus jezeli o Islamcow chodzi to nie martw sie...:) czas pokaze.
  co do reszty ....sam wiesz ,pracowales w Bundes.

  Gadabiem nic sie nie zrobi,tylko problemy.
  ........
  Cyt.

  Te zachodnie studia o których mówisz to takie "pic na wodę fotomontaż", coś wiem na ten temat bo pół życia tam spędziłem", specjaliści którzy jak im pieprznie wężyk w łazience to bez serwisu maja koniec świata. Nie nauczone kreatywności roboty.
  ......
  Wojtek...troche skromnosci.
  Wystarczy popatrz sobie na moj filmik z systemu saturowanego jaki wkleilem.
  To wszystko technologia jaka utrzymuje czlowieka ciezko pracujacego na glebokosci 300m ...31 atm ! i nikomu z glowy wlos nie spadnie...w tym wypadku Niemiecka technologia:) a zaczelo sie od prof Struhgolda.
  Wojtek....) :). w polsce za to inzyniera ucza historii ....hm jest dobry z Historii....inzynier:)

  Dorota a dzieki sasiadom masz" Ultra Pampers" i czego jeszcze chcesz?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam bariery językowej mam maturę dwujęzyczną i zawód jak i moja pasja to sytemy UNIX like oraz sieci i zabezpieczenia a to sam język angielski, nie narzekam.. Większości rzeczy nie uczą na studiach,chcesz być dobry to czytasz manuale i pracujesz, pracujesz i jeszcze raz pracujesz. Jak ze wszystkim - trzeba chcieć. Sęk w tym, że znacznej większości u nas płacą zdecydowanie mniej niż na zachodzie. Lekarzom tak samo. Wydaje mi się, że czytasz i widzisz to co chcesz wiedzieć. To,że ja mam dobrze nie znaczy, że sąsiad (który nie jest leniem) ma też dobrze albo i lepiej. I w przeciwieństwie do Ciebie posiadając myślę o tych co wciąż próbują i nie mają a żyć trzeba a i potrzeby są.A dlaczego ?Bo też zaczynałem od zera.

   Także chyba nie do końca rozumiesz o co mi chodzi a można to skrócić do jednego człowieka - Pana Lucjana Łagiewka.

   Co do zaborców to mi też to lata ale chodzi o zakłamanie wolałbym otwarte karty, ale rozumiem przyczynę obecnego stanu rzeczy.Zrobienie z tego prowincji kosztem części społeczeństwa - lokalnego. Jak też ogromnego skoku społecznego dla innych. To akceptujesz wraz z konsekwencjami z tego wynikającymi rozłożonymi w czasie ? Dla tych co tracą. Tak jak Ciebie wywalili do tej dzielnicy Wrocławia.

   Usuń
 28. Wojtek !
  A ja tam z historii Polskiej ,nie za mocny jestem ,ale ty tak:) napisz ilu to kroli Polska miala... ?i ilu bylo z nich Polakami?:)
  Co do zarowek:) lepiej robic cos ,o czym ma sie pojecie,jak sie zabic:)
  Przyklad.?

  Polska odkupila starszy model Leoparda...
  To taki czolg uchodzacy "jak kiedys TYGRYS" za jeden z czolowych czolgow na swiecie:)
  I co sie stalo:)?
  A mo klania sie zarowka,jakiej w Niemczech dwoje ponos trzeba ...hehehe!

  A no wladowali Polscy specjalisci amunicje do lufy LEOSIA i wyje...lo! zabijajac i palac zaloge w tym czolgu.
  Bo wlozylo sie taka amunicje ,jska polska inzynieria INOWACYJNA potadzila!

  Co nie prawda!
  Wojtek , jeszcze jedno .... interesujesz sie historiia,to powinienes wiedziec ze USA zakosilo po wojnie UWAGA- 42.OOO- Tysiace patentow Niemcom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedawali patenty za grosze, głównie wielkim korporacjom (tym dzisiejszym) same się przyznały, że dzięki tym patentom zaoszczędzili mnóstwo milionów jak nie miliardów dolarów. Widziałem wywiad gdzie ludzie z CocaColi mówili, że kupowali właśnie te zajumane patenty po kilka dolarów.

   Z ciekawości dopytam bo pojęcia nie mam - te niemieckie patenty to były strikte niemieckie, czy niemieckie + wyzbierane podczas wojny?

   Usuń
 29. Dobrze, że nie chwalisz się Enigmą... :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja nie gloryfikuje Niemieckiej technologii,tylko staram sie powiedziec,ze ciagle wytykanie krzywd wyrzadzonych na narodach, przez Niemcy,nie prowadzi do niczego dobrego ,a tylko plajty...
  Zgoda buduje ,a napierd...anka ruinowala bedzie.
  POLICZMY!
  Wojtek twierdzi ze byl w Niemczech i pracowal....
  Niech takich Wojtkow bylo po KLESCE GOSPODARCZEJ POLSKI na terenie Niemiec
  skromnie 1oooooo. mlodych silnych ludzi do pracy....
  Niech kazdy zarobil NA CZARNO! 2000 euro na miesiac.... DAJE TO NAM PRZYPLYW DO POLSKI !! DWA MILIARDY EURO CZYSTYCH PIENIEDZY!
  W ROKU JEST TO JUZ 24 MILIARD🔊Y EURO!! JAKIE ZASILAJA BANK POLSKI..W DZIESIEC LAT ....JEST TO UWAGA 240 MILIARDOW EURO WWIEZIONYCJ NA CZARNO DO POLSKI!!!
  Co myslicie ze wladze Niemieckie glupie byly i nie wiedzialy o tym !
  Czy komus z was zabrano pieniadze na granicy ...?jak jeszcze byly?
  A ze mscie idiotow a nie politykow i samych politykow 36 milionow to juz inna sprawa.! tylko politykowac potraficie.!
  Powtarzam 240 MILIARDOW Euro. W CIAGU 10 lat na czarno.... a milion Polakow siedzacych w Bundes na czarno w tamtych czasach to BARDZO SKROMNA LICZBA.!!!
  Tak ze powtarzam po raz enty ,
  Podaj chamowi reke ,to Ci ja upierd...) przy dupie.

  Nikt nie moze za to ,ze byl Hitler .byl Stalin czy Napoleon! przy jakim Polacy tez swieci nie byli.
  Polityka jest dla ludzi jebnietych. swiatem i tak rzadzil i rzadzic bedzie PRZEMYSL I HANDEL.
  Hu wielki mnie obchodzo czy rzadzo w Niemczech Kaczynski Czy Obama...?
  Swiatem rzadzi gospodarka. a jak ktos sie powaznie na nia narazi czynem ,ja niszczacym ...dostanie w nos i tyle:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żadnej Polski przez 20 lat markami a potem euro nie zasilałem, mieszkałem tam gdzie mieszkałem i płaciłem uczciwie sztojer jak inni, na żadne czarno tylko z arbeiteuralbnisem :). Płaciłem rentowe, ubezpieczenia wszystko tak jak i inni.

   I nic nikomu winien nie jestem, nie wytykam żadnych krzywd , ale jak ktoś mówi że Niemcy nam du...ę uratowali bo gdyby nie ONI, to mnie śmiech ogarnia.

   A to że ludzie ze Lwowa przybyli do Wrocławia to zasługa ONYch z NKWD, jak by amis ze Stalinem się w Jałcie i Teheranie nie ugadali to piękny Lwów byłby zamieszkany nadal przez tych ludzi i nie musieli by do Wrocławia się przeprowadzać.

   Usuń
 31. "Powtarzam 240 MILIARDOW Euro. W CIAGU 10 lat na czarno.... a milion Polakow siedzacych w Bundes na czarno w tamtych czasach to BARDZO SKROMNA LICZBA.!!!
  Tak ze powtarzam po raz enty ,
  Podaj chamowi reke ,to Ci ja upierd...) przy dupie."
  ...........................

  Ja Ci coś powiem, nie nazywaj ludzi chamami.
  na samej Bawarii rok w rok w latach 80-tych brakowało rąk do pracy, a widziałem Polaków zapierniczających przy sadzonkach za 3 marki na godzinę, w czasach gdzie Niemiec nie wkładał butów do wyjścia za 10 marek na godzinę, więc nie opowiadajmy o przymykaniu oka przez arbeit- urzędy. Jak by tych ludzi wydalono to stanęło by rolnictwo BRD, Turki na roli robić nie chcieli i nie za tą kasę, bambusy jak zwykle mieli robotę w kici.

  to Polacy, Czesi i Węgrzy ratowali wtedy tą gospodarkę i nikt łachy nie robił. A że wywozili marole, wywozili marne marole. A gospodarka wtedy RFN miała zysk z niewolników robiących za grosze. Więc trochę pokory właśnie. A że zapierniczali na czarno, dlatego zapierniczali bo jak by dostali zezwolenie na pracę to by stawki musiały być inne i nie robili by za darmochę, a to co wywieźli nijak ma się do tego co wypracowali dla tej gospodarki.

  OdpowiedzUsuń
 32. "Zatroskany ty mi o Lwowie nie opowiadaj ,bo ja urodzilem sie we Wroclawiu .a moja mama .sp.pokazywala nam dom jaki nalezal do dziadka ,a zagniezdzil sie tam Lwowiak z Kolomyji...dokladnie:) a nasza rodzina wywalona zostala do najgorszej dzielnicy we ,gdzie spedzilem dziecinstwo ,Wroclawiu :)"

  Ja to odbieram jako zemstę na niemcach za wywołanie wojny, a Lwowiak- no cóż niemieckie to zniszczę, nie będę remontował, bo zaraz znowu tu będą niemcy...Takich historii jest wiele.
  Niemiec napie...cy się z polskiego rolnika pokazanego w TV jak kosi kosą poletko, a trzy wiochy przepraszam dorfy dalej od niego niemiaszek orał konikiem swój ugór.

  OdpowiedzUsuń
 33. https://www.youtube.com/watch?v=wg7Dxj6efeA

  OdpowiedzUsuń
 34. Jacek, chyba ci upaly doskiwieraja i nie trzezwiejesz.
  Smiem nawet stwierdzic, ze kreujesz sie na leoszego i madrzejszego pod kazdym wzgledem.

  Wez pod zimny prysznic, wytrzezewiej i zastanow sie kim jestes: folkdojczem, Polakiem czy ni jednym, ni drugim. Beznarodosciowscem - nikim. Smiem twierdzic, ze tam jestes "polaczkiem", a tu "pseudoniemiaszkiem".

  Zanim zaczniesz kogos obrazac, a obrazasz mnie swoim podejsciem do mojego kraju, a nieistotne jaki ja mam do niego stosunek, to zastanow sie.

  Otrzezwiej troszke i zmadrzej - poczytaj ksiazki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie na podstawie paru przykładów można by wyjaśnić dlaczego umierają fora.

   Zaczyna się od tego, że nie rozmawia się merytorycznie w odniesieniu do tematu lecz prowadzi osobistą wojnę na epitety. Zaczyna jeden powiedzmy od "chamów" a kończy drugi "polaczkem-wytrzeźwiałką-folksdojczem itp, itd".

   Potem ten pierwszy odpowiada podobnie nazywając drugiego " tu niech każdy sobie wstawi dowolny epitet",... a potem już leci z górki.

   Wystarczy takich dwóch a jest ich jak stu. Rozpitolą każdy temat jaki by nie był. Powinienem te komentarze usunąć, ale tak w zamyśle celowo je zostawiam do przemyślenia dla innych.

   Usuń
  2. Zostawiam Panowie (piszący takie komentarze) też dla Was, bo warto nad sobą popracować.

   Usuń
  3. Wybacz za moje silne wzburzenie emocjonalne.
   Nie wytrzymalem czytajac takie bzdety.

   Usuń
  4. Zamiast epitetów warto było napisać, nieprawdą jest to i to, albowiem ......

   Usuń
 35. A co do różnonarodowych późniejszych władców:

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22131815,tajemnice-kamiennej-fortecy-na-gorze-zyndrama-zdjecia.html?disableRedirects=true#BoxLokRadLinkImg

  OdpowiedzUsuń
 36. Kolejna stracona nasza Polska technologia?
  https://www.youtube.com/watch?v=oFcmREarl9s

  Pierwszy komentarz na YouTube:
  "Polak wynalazł, Amerykanie kupili, Chińczycy produkują a żyd liczy pieniądze."

  teraz to kupują, kiedyś nie byli pewnie tacy mili..

  OdpowiedzUsuń