poniedziałek, 29 maja 2017

Bursztynowa komnata-początek.

W związku z tym co się zaczęło tutaj w temacie " Eule kryptonim którego nie ma" i aby być w zgodzie z prawdą na życzenie czytelników tego bloga po przemyśleniu zapadła decyzja aby pokazać pewne sprawy które nastąpiły.

Wprawdzie moja opinia jest taka, że każdy ma swoje drogi i ścieżki lecz powinien niestety też się z tym liczyć, iż jak wejdzie na zbyt krętą drogę to może się w coś zaplątać.

Więc do rzeczy, zacznę może od takiego stwierdzenia w nie dopuszczonym do publikacji komentarzu :
W drodze wyjątku nie usuwam niecenzuralnych słów.

Po czym pewne sprawy zostały tu na blogu tak komentowane:

Potem z dnia na dzień było coraz lepiej :
W międzyczasie w tle działo się tak :
Tak to wyglądało lecz to nie wszystko co się działo w tej sprawie , ponieważ jest jeszcze inna korespondencja do początkowego komentarza.
Oraz następna korespondencja która również o czymś świadczy i zamyka temat pomówień w stosunku do mareckiego:

 29.05. 2o17r godz 21:22
Na prośbę osoby trzeciej wplątanej w te głupoty, ze względu na jego dobre imię usunąłem ten fragment korespondencji mailowej


Ja się mogę z wieloma wnioskami i stwierdzeniami pisarzy oraz "autorytetów większych lub mniejszych" nie zgadzać lecz akurat w tym wypadku nie mogę odmówić w/w J.K. wiedzy archiwalnej i braku rozeznania w temacie wszelakiej dokumentacji archiwalnej.

Piszecie komentarze i poświęcacie swój czas więc należało  decyzję o zamknięciu wątku wyjaśnić 

https://www.facebook.com/riese.bursztynowa.komnata/photos/pb.104735343414250.-2207520000.1496051150./105805239973927/?type=3&theater 


 Pierwszy dokument z linku powyżej znajduje się na drugiej pozycji w linku poniżej:
 https://www.google.pl/search?tbs=simg:CAES7wEJmRTbuCSO2ZAa4wELEKjU2AQaAggKDAsQsIynCBpiCmAIAxIo6QfzB_14S9Af_1EvUH6gL2B78d8AeoKNA0kDepKL0-qijKJ7kovj69Nhowiz0DdKs5LnCqcg1cXAGppZ5TwukkMJvT-SCG385Z-YNb7kWooT_10TI4U_197TD6IYIAQMCxCOrv4IGgoKCAgBEgQRrguKDAsQne3BCRpRChkKB3BhdHRlcm7apYj2AwoKCC9tLzBod2t5ChsKCGRvY3VtZW502qWI9gMLCgkvbS8wMTVidjMKFwoFcGFwZXLapYj2AwoKCC9tLzA2NDFrDA&q=Enigma&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi1oJ-ypYvUAhUsM5oKHd6ZD40Qsw4IKw&biw=1366&bih=674 

dlatego  zamknąłem komentarze, a po dziwnych insynuacjach również w stosunku do Ullego S. :

doszliśmy do wspólnego wniosku że nie tędy droga.

Do całości doszła opinia naszego kolegi który od czasu do czasu publikuje dla eksploratorów oraz zajmuje się dokumentami i sprawami szyfrów. W większym opracowaniu które mi przesłał i którego cytował tu nie będę bo to spory elaborat spuentował to co się działo. Można to krótko i na tą chwilę określić zdjęciem jakie nadesłał :
Wnioski z całej tej "Bursztynowo-notesowej" sprawy niech sobie każdy wyciągnie sam. 

Pod tym tematem komentarze również są zamknięte.


P.S.
Nie związane z tematem :
https://www.youtube.com/watch?v=K1rW5dyJLZA

Konrad zaprasza na film:
http://historycznesudety.pl/ 

A inni na naukę historii Polski :
https://www.youtube.com/watch?v=gWOS1Glx2yY 11 komentarzy:

 1. SASAZ 29 maja 2017 18:10

  A ja mam bo blokuje temat i nie da się wypowiedzieć drugiej stronie też mam pocztę ze wszystkimi Panami. I też mogę opublikować jeśli chcecie Panie Wojtku OKI :) Ale nie tu :) Pozdrawiam Artur Zalewski
  ...........................................

  A więc wręcz należy to zrobić u siebie na stronie.
  Tak jak napisałem w mailu, link do tej publikacji zamieszczę tutaj.
  Również pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. SASAZ napisał :

  " I zadam Ci Wojtek jeszcze jedno pytanie zawsze publikujesz coś aby się wybielić czy tylko w tym przypadku. Czy chciałeś zrobić temu panu krzywdę :) :) :) Jak kiedyś będziesz szukał swojego Dalmusa to pozdrów go ode mnie. A najlepiej to pokaż mi swoją historię na papierze tego twojego Dalmusa. Albo dokumenty jakieś tego Twojego. Bo jak na razie to wy negujecie a ja pokazuję. Taka jest ta mała różnica. Pozdrawiam i bądz trochę poważniejszy rozumiem że panowie Ci potwierdzili że możesz to opublikować i zmówiliście się :) Ale to i tak nic nie zmienia nadal. – dotyczy posta:"
  .................................
  " też mam pocztę ze wszystkimi Panami. I też mogę opublikować jeśli chcecie Panie Wojtku OKI :) Ale nie tu :) Pozdrawiam Artur Zalewski"
  ..............................
  Nic chyba nie stoi na przeszkodzie.
  W-OKI.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza się tylko ja takich rzeczy nie robię a wy zrobicie mu krzywdę. Ja nie publikuje swojej poczty.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co do tematu to zobaczymy jak będzie wyglądał koniec tej opowieści. Po tym co opublikowałem to raczej nie jest wam do śmiechu co czy tez będziecie tkwili w tym samym miejscu. Znowu opowiadam zapewne herezje prawda :) Człowieku obudź się jeden z drugim wreszcie. Bo Ty i Twoja matrioszka zostaniecie sami na placu boju. Oglądaj dalej to będzie jeszcze ciekawsze. Tam jest tyle materiału w tym drugim notesie zapisanym przez osobę ktora znała Dalmusa. że wam gały wyjdą jak zobaczycie. Albo i nie bo znowu będzie coś nie tak. Poczytaj trochę u mnie to się doksztalcisz trochę Wojtek OKi. I poznasz RIESE na nowo. Przynajmniej to co ja wiem i później będziesz zasuwał po tych miejscach z wykrywaczem albo z radarem. Pozdrawiam i czekam na ripostę z Twojej strony.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bicie piany mi się z wami podoba muszę przyznać. Obnarzę wasze nieudolne poszukiwania. I brak chęci do dotarcia do prawdy. A wszczegolnosci chyba Twoje. Już nawet się zastanawiam czy Ty nie jesteś tu pozostawiony przez Hitlera. Do gubienia i mylenia tropu wszystkim 😂😂😂👍

  OdpowiedzUsuń
 6. mam jednak nadzieję ze porozmawiamy kiedyś normalnie. I ze się przekonasz do tego co mówię za jakiś czas. Chciałem dobrze dla wszystkich. Ale wolicie bić pianę. Myślę jednak że jeszcze coś z tego będzie. Zastanów się jeden z drugim co ja mam za cel aby to pokazywać schował bym to sobie wziął kasę za to i za zdjęcia i tyle byście widzieli ale jednak pokazuję. A niektórzy po prostu trzęsą portkami tylko dlaczego. Ja wiem Ty Wojtek OKI też wiesz. Bo ta historie RIESE trzeba będzie napisać na nowo. i trzeba będzie wszystko zweryfikować od początku. Ja w ej chwili wiem o takich rzeczach ze niektórzy mogą tylko pomarzyć. A zobaczysz jaki będzie finał tego wszystkiego. Czy ty myślisz jeden z drugim że robił bym z siebie Pajaca po to żeby nie pokazać tego do końca. Jak nie chcecie pomoc to chociaż nie przeszkadzajcie. Wyciagnijcie wnioski z tego co już zostało powiedziane i pokazane. Ty i twoja sowiogorska ekipa nie musicie w to wierzyć ale normalnie przeanalizujcie sobie to co widzicie do tej pory. I to nie jest żadna uszczypliwość z mojej strony. To wy powinniście do tego dążyć bo zajmujecie się tematem od lat. Ja to jestem z Warszawy. I nie mam tam biznesu na miejscu żadnego. To wam powinno zależeć na tym to wasz region się promuje nie mój. Ja mogłem powiedzieć ze to jest wszędzie skoro mówicie ze kłamię. Ale tak nie jest. Jest to w waszych rejonach. Broniłeś mnie przed Ulli jak mówił ze notes jest z 1943r. Mówi ze kolejarski ok. I tak jak mu powiedziałeś to nie ma znaczenia. To nawet może być zwykła kartka papieru. Ale ja wiem co tam jest. I wiem jakie są inne wskazówki ze to jest w RIESE. Nie muszę tego pokazywać ale pokażę. I wskazówki które znalazłem. Tylko jest to wam w tej chwili nie potrzebne. Debatujcie raczej gdzie to może być. I spróbujcie sami jest w RIESE zapewniam że się nie mylę. Tylko gdzie zapytacie zapewne? Ja tez chciał bym dokładnie to wiedzieć. I obym się nie mylił ze wskazówkami pokaże ale nie teraz. W notesie jest ja wół napisane coś co na razie zostanie tajemnicą dla Was. Szkic tez jest i jest tekst podkreślony. Nie chcecie wierzyć to nie musicie. Zobaczymy kiedy uwierzycie w takim razie ile wam to zajmie. Pozdrawiam bo kolejna noc spędziłem na pisaniu i szukaniu. Dobrej zabawy z ripostą. Jeśli nie chcesz to ja nie muszę tu pisać Wojtek OKi. Wystarczy ze powiesz normalnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Minęły jakieś 2 miesiące a ja nadal nie rozumiem dlaczego facet ze zdjęć w mundurze majora luftwaffe nazwany został Dalmusem ?

  Może znajdzie się ktoś kto to wyjaśni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Grzegorz B.na facebooku opublikował kawałek ciekawego zdjęcia od SAZAZa. "Kasyno" z kratami zamiast okien. Zdjęcie powojenne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj Andrzej jakiegoś linka do fakebuka gdzie to jest :)

   Usuń
  2. Tak to z czasów powojennych kiedy były tam magazyny :), jest to zdjęcie tej skośnej przybudówki z kominkiem :).

   Usuń