sobota, 15 kwietnia 2017

Skarby Gór Sowich.

W poprzednim temacie Ruedigera powoli temat zaczął zahaczać o pracowników byłej O.C. oraz o byłe służby WSW oraz UB/SB.  Luck 36 zamieścił taki komentarz :

"Pełne dossier oficera UB/SB Stanisława Siorka - http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/6999

Major Siorek pomimo że do dzisiaj próbuje się z niego zrobić nieudolnego nawiedzonego wariata, to ani nie był nieudolny ani nie był nawiedzony, a tym bardziej nie był wariatem.

Z dokumentów odnalezionych przez Dolnośląskiego Podróżnika wiemy, że takie rozwiązania opisane w Eksploratorze były już wcześniej zastosowane i przetestowane w określonym miejscu, po których do dziś są widoczne ślady.

 Wracając do majora Siorka, jak widać był szkolony potem jako szyfrant a zaczynał w KBW. Legnica była miastem z którego wspólnie z Rosjanami przeprowadzali różnego typu operacje na  przyległych terenach. Tam też podczas służby terenowej w KBW zetknął się z różnymi sytuacjami dotyczącymi schowków.

Po późniejszych przepychankach personalnych kiedy konkurent utrącił jego awans major Siorek działał w PTE.

Wcześniejsze robienie z niego wariata przez pułkownika SB Czesława B. zapewne było związane z jego planowanym awansem na podpułkownika, i stąd się wzięły różne próby utrącenia konkurenta z czego zresztą wyszedł obronną ręką.

Tam za plecami major miał generałów ze wsi co kombinowali z "Baraniną", dziś po latach już wiadomo że znalezione dzięki Siorkowi monety nie zdążyły wyemigrować do Wiednia do H.D.Raucha. 
To jest taka maleńka sprawa, ponieważ w tle działali generałowie tacy jak Barański który spadł jako ambasador na Kubę, a potem jak go odwołano został handlarzem bronią z ramienia chłopaków ze wsi, Do czasu aż go w roku 1992 capnęła Niemiecka BND, i zrobiła się afera że sprzedają broń Saddamowi do Iraku. Lub taki generał Poradko , ten z kolei wylądował jako ambasador w Kabulu ( nie ma to jak dobre miejsca na wsi-owe interesy), potem sobie powrócił i robił karierę w ZBOWiD.

Potem major Siorek wylądował w archiwach OKBZH 
 i stworzył wrocławskie PTE które było też ciekawym tworem sądząc po składzie :-).

Dziś różni jego "współpracownicy" oraz redahtorzy w prasie próbują z niego zrobić nieszkodliwego dziwaka lekko szurniętego,
a to że nie znał języka niemieckiego, a to że nie było żadnego archiwum, a to że nic nie znalazł, że dostawał szmyrgla bo wywierano na nim presję i tego typu głupoty. A prawda jest zgoła inna. 

Część już  po wojnie zagrabiono i chodzi o to aby nikt już w tych sprawach nie gmerał, a głównie chodzi o to że chłopaki ze wsi nadal szukają.

Kiszczak to nie jedyny który wciąż szukał.http://riese-inne.blogspot.com/2013/06/co-nam-chce-przekazac-pan-mirosaw.html
 

16 komentarzy:

 1. Ho, ho w tym roku zajączek podrzucił wiele ciekawych rzeczy. Dzięki i Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 2 zdjecie tekstu pisane jest jakby przez Polaka, gdyz ewidentnie Ihr, Ihnen pisane jest przez J co jest bledne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Sasha bez wątpienia był to "Polak" :-), i bez wątpienia mógłbyś tego "Polaka" uczyć języka ojczystego :-).

   Usuń
  2. Czesto widuje jak pisza np. Jrena, a nie Irena. Tzw. dlugie "i" = J, a krotkie "i" = i = to stara "szkola".

   Usuń
  3. A widzisz jak się postarasz to i "Polaka" wytropisz :-).

   Usuń
 3. W eksploratorze wzmiankowany jest most pneumatyczny - cokolwiek to jest (może chodziło o most z mechanizmem hydraulicznym tak jak np tutaj). W tym skrawku jakiegoś dokumentu mowa jest o kolejce linowej, jak dla mnie to 2 różne sprawy , most - kolejka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co pisze w Eksploratorze i w dokumencie jest tożsame, to kolejka.

   Usuń
  2. Czyli mam rozumieć że chodzi o pneumatyczną kolejkę linową?

   Usuń
  3. W dokumencie jest kolejka linowa. Zważywszy na to, że dokument jest sprzed niemal 100 lat, to i nazewnictwo może być inne niż współcześnie. Tzn. jest inne, a nie może być :)

   Usuń
 4. Zätakie pierdoly zaciekawic moga faktycznie dolnoslaskich podruznikow KULINARNYCH-:)
  Gdybym ja mial tyle czasu ,by tracic go na przegladanie tych niby archiwow.?

  Podruzniku!
  A gdy umiescilas na swoim blogu te znaki tajemnicze odcisniete w betonie na Wlodarzu...propagujac za slowami PAMPALINIEGO na twoim blogu, w ...ze te znaki to tajemnica skrywajaca hale ukryte i tajemnicze-:) jak twierdzil Pampalini z Wlodarza.
  Gdy sie jako pierwszy odezwalem i natychmiast wyjasnilem ze to jakis Ukrainski BANDZIOR wyryl w szalunku sobie znak tryzuba...to nawet tego mojego komentu nie wpisalas-:)))hehe!
  Ten wasz Siorek byl szalony...a material jest podrabiany...(Wojtek Stojak sie w tym specjalitowal)-:)
  Nawet mial maszyne do pisania po niemiecka.-:) w tym celu-:) i wielokrotnie prosil mnie o tlumaczenie-:) z polskiego na niemiecki-:)
  Najlepsze jednak
  ..KOPALNIE URANU WYKOZYSTANE NA FABRYKI ( ATOMOWE)
  Ludzie !
  Nasi dziadkowie,ojcowie; ...nie ma sie czym szczycic....-:( brali udzial w tych tematach,i jak ktos sie interesowal , w zaufaniu co nie co mozna sie bylo wypytac.
  Ale ta realna prawda mija sie calkowicie z ta redaktorska POSTKOMUNISTYCZNA propaganda ,jaka w PRLu miala racje bytu.
  A co zostalo odbiciem na zpatrzeniu ...co niektorych co do realnego rozumowania.
  Stojaka znalem-:) sam mnie wyszukal ,bo cos chcial sie ode mnie dowiedziec , i wyciagnac ode mnie wiadomosci .o jakich ja sam nie mialem pojecia-:) chodzilo o moich przodkow ,nie zyjacych.
  To zwykly fantasta.i mial dar do bajkopisarstwa,a jego exploracje polegaly na wycieczkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra "J" , my tu nie o Śp.Wojtku. A tym bardziej o Głuszyckim "etnografie".

   Usuń
  2. Odpowiedni komentarz znalazł się tu na Wojtka blogu, gdyż stwierdziłam, że warto. Jest tam także o tym, że komentarz jest od Ciebie.
   Dolnośląski Podróżnik nie jest i nie będzie miejscem związanym z eksploracją.

   Usuń
  3. Ja się na temat Siorka w tej chwili nie wypowiadam, nie do końca moje zdanie jest spójne z tekstem Wojtka, nie widziałam też tych teczek z IPN. Może by mnie przekonały, lecz na pierdoły nie mam czasu, też mnie to specjalnie nie interesuje, bym w temat inwestowała.

   Natomiast na całe szczęście ja decyduję, który komentarz ukazuje się na Podróżniku, jeżeli masz jakiś problem z tym, lub sprawę do mnie, mejl łatwo znaleźć, możesz skorzystać z formularza kontaktowego.
   Nie ma czegoś takiego jak publiczną prywata, zatem i tu tego sobotę nie życzę.

   Usuń
 5. Uzupełniam swoją kwerendę w archiwach IPN o:
  listę fumkcjonariuszy Wydziału II (kontrwywiad) KW MO we Wrocławiu wraz z dokładnym przebiegiem służby każdego z funkcjonariuszy
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/szukaj_zaawansowane/?simply-FirstName=&simply-SecondName=&simply-AnotherName=&simply-LastName=&simply-FamilyName=&simply-BeforeLastName=&simply-BirthPlace=&simply-BirthCountry=&simply-BirthDateToSelect=__gte&simply-BirthDateYear=&simply-BirthDateYearTo=&simply-FatherName=&simply-MotherName=&service-OrganizationUnitCity=WROC%C5%81AW&service-OrganizationUnitName=KW+MO&service-OrganizationUnitCellName=Wydzia%C5%82+II&service-Position=&service-DateStartToSelect=__gte&service-DateStartYear=&service-DateStartYearTo=&service-DateEndSelect=__lte&service-DateEndYear=&service-DateEndYearTo=&service-Signature=&service-SygnatureManufactured=&simply-Courses=&documents-Description=&documents-Condition=&documents-Comments=&coments-DescriptionOutside=&coments-Supplement=&function-Position=&function-OrganizationUnitCellName=&function-OrganizationUnitName=&function-City=&function-PoliticalParty=&function-DateStartToSelect=__gte&function-DateStartYear=&function-DateStartYearTo=&function-DateEndSelect=__lte&function-DateEndYear=&function-DateEndYearTo=&function-Source=&publicfunction-DateStartToSelect=__gte&publicfunction-DateStartYear=&publicfunction-DateStartYearTo=&publicfunction-DateEndSelect=__lte&publicfunction-DateEndYear=&publicfunction-DateEndYearTo=&publicfunction-Position=&publicfunction-OrganizationUnitName=&publicfunction-OrganizationUnitCity=&publicfunction-Headquarters=

  oraz listę funkcjonariuszy WUSW Wrocław Wydział II kontrwywiad także z dokładnym przebiegiem służby
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/szukaj_zaawansowane/?simply-FirstName=&simply-SecondName=&simply-AnotherName=&simply-LastName=&simply-FamilyName=&simply-BeforeLastName=&simply-BirthPlace=&simply-BirthCountry=&simply-BirthDateToSelect=__gte&simply-BirthDateYear=&simply-BirthDateYearTo=&simply-FatherName=&simply-MotherName=&service-OrganizationUnitCity=WROC%C5%81AW&service-OrganizationUnitName=WUSW&service-OrganizationUnitCellName=Wydzia%C5%82+II&service-Position=&service-DateStartToSelect=__gte&service-DateStartYear=&service-DateStartYearTo=&service-DateEndSelect=__lte&service-DateEndYear=&service-DateEndYearTo=&service-Signature=&service-SygnatureManufactured=&simply-Courses=&documents-Description=&documents-Condition=&documents-Comments=&coments-DescriptionOutside=&coments-Supplement=&function-Position=&function-OrganizationUnitCellName=&function-OrganizationUnitName=&function-City=&function-PoliticalParty=&function-DateStartToSelect=__gte&function-DateStartYear=&function-DateStartYearTo=&function-DateEndSelect=__lte&function-DateEndYear=&function-DateEndYearTo=&function-Source=&publicfunction-DateStartToSelect=__gte&publicfunction-DateStartYear=&publicfunction-DateStartYearTo=&publicfunction-DateEndSelect=__lte&publicfunction-DateEndYear=&publicfunction-DateEndYearTo=&publicfunction-Position=&publicfunction-OrganizationUnitName=&publicfunction-OrganizationUnitCity=&publicfunction-Headquarters=

  Oczywiście jesli ktoś pracował w KW MO a potem w WUSW nazwisko będzie się dublować.
  Czy są to kompletne listy? Nie wiem, ale wątpię...
  Jeśli mogłem pomóc cieszę się...

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja znalazłem taką piosenkę podobno to jakiś dźwięk który uzdrawia 432 Hz:

  https://www.youtube.com/watch?v=z9eFsqwyz3Q&t=0s

  OdpowiedzUsuń
 7. Samych teczek funkcjonariuszy UB/SB podlegających terenowo bezpiece wrocławskiej w latach 1945-89 jest w inwentarzu oddziału IPN we Wrocławiu dostępnych ponad 4500... To jest szokująca ilość nawet jak wliczy się sekretarki czy maszynistki...

  OdpowiedzUsuń