piątek, 8 lipca 2016

Himalaje

Witam szanowne czytelnicze grono.
Dziś piszę trochę uroczyściej ponieważ tak jak zapowiedziałem zmienimy konwencję bloga.

Tak jak wcześniej wspominałem, blog powstał wyłącznie po to aby częściowo naświetlić co się w temacie eksploracji wygaduje, wypisuje i pokazuje w środkach masowego przekazu, oraz wskazać chcącym podjąć tematy eksploracyjne mniej znane kierunki.

Może udało się Wam tutaj zaobserwować, iż dziennikarstwo polega dziś na tym, że łapiemy kogoś z "łapanki" stawiamy kamerę oraz kręcimy co komu ślina na język przyniesie, i bez żadnej weryfikacji ( byle było sensacyjnie) idzie to w świat.
Niekiedy są to ludzie nie z “pierwszej łapanki” i mówią oraz robią pewne rzeczy z różnych sobie znanych powodów.

Widzicie również na podstawie niektórych wyrywkowo zaprezentowanych tu zdjęć i dokumentów, że to co się wydarzyło w rzeczywistości, a to co zostało Wam pokazane,   to w większości tylko teatrzyk “ Zielona Gęś” i przedstawienie dla nie będącej w temacie gawiedzi.Ze słowem pisanym i internetem jest podobnie, pokazaliśmy to tutaj na wielu przykładach. Różne autorytety "większe i mniejsze" kreowane na “specjalistów” wciskają gdzie się da medialny bełkot odgrzewając stare sprawy sprzed lat i dodając do nich co chwilę nowe sensacyjki, które pasują do rzeczywistości jak "kwiatek do kożucha".
Jedyne co jest pisane ostatnio zgodnie z odnalezionymi dokumentami to są informacje podane przez Romana O.
Abstrahuję tu od tego jakie w konkluzji wyciągane są z nich wnioski.

W komentarzach poprzedniego Jawornickiego tematu zostało napisane, że dla nas mogą być istotne informacje zawarte w komentarzach. 
Otóż proszę szanownego grona, te informacje są istotne dla czytelników bloga chcących samodzielnie nad czymś popracować.
Dla nas są również istotne lecz jedynie w zakresie poznawczym,
ponieważ dotyczą spraw którymi interesowaliśmy się przed laty.

Dlaczego tak piszę?, piszę o zakresie poznawczym gdyż tematy o których jest tu mowa już dawno nie są tematami z kręgu naszego zainteresowania.
Również prawdą jest jak napisał w komentarzu Marecki , mamy swoje źródła informacji, swoich świadków, swoje archiwa, swoje nieznane nikomu tematy i wciąż w gronie zaufanych od lat osób między sobą te informacje wymieniamy.
 Ludzi którzy mają takie informacje ogólnie niedostępne, oraz nieznane rozpracowywane tematy można policzyć na palcach jednej ręki. 
Patrząc z perspektywy czasu, okazało się że decyzja o  działaniu w takim ścisłym gronie osób i odcięcie innych ludzi od tych informacji była decyzją słuszną.

Po części sprawdzianem słuszności podjętej decyzji było również to co wydarzyło się w ostatnim czasie. Wydarzenia jakie miały miejsce pokazały jasno i wyraźnie, że niektóre osoby nie wytrzymały wewnętrznej presji psychicznej, i że tak powiem dokonały swoistego “falstartu”.
Na czym ten “falstart” polegał ?. Wystartowały do wyścigu kto kogo prześcignie we wrzucaniu na “szkło” ogólnie dostępnych dla osób zainteresowanych tymi tematami informacji i dawno zapomnianych odkryć.

Zaczęto ściągać “media” na znane obiekty i odkurzano przysypane kurzem czasu sprawy robiąc z nich “nowe odkrycia”. Tym samym w mniemaniu tych ludzi rozpoczął się wyścig na czas.
Dlaczego tak się stało i skąd ten wyścig? , ano stało się tak dla tego że ten wyścig dotyczy znanych miejsc :-).
Może się postronnemu i nie wgłębionemu w “środowisko”   obserwatorowi wydarzeń wydawać że “dokonano przełomu” , “że oto już ... już witają się z gąską”. Lecz muszę Was zapewnić że to tylko miraże :-).Wyjaśnię pojęcie mirażu.
Jeśli otrzymuję dzisiaj maila i ktoś przedstawia mi jako “nową” moją własną tezę sprzed 15 lat lub tezę z przed 10 lat mojego kolegi opierając się na informacjach kogoś kto te informacje otrzymał wcześniej ode mnie lub od moich kolegów, i sądzi że otrzyma coś za coś,... to widzi miraże.
Czyli widzi dzisiaj obrazy wydarzeń jakie odbyły się lata temu, tkwi obok tego mirażu, i wydaje mu się że to jest “nowa nieznana sensacyjna sprawa”.
Sądzi że jest w posiadaniu “nieznanej dotąd nikomu wiedzy”. Nie twierdzę że to jest złe, naganne lub śmieszne. Daleki jestem od takich stwierdzeń ponieważ nie jeden z nas sam wielokrotnie podążał taką ścieżką. Stwierdzam jedynie suchy fakt.I w tym kontekście podjęta wcześniej decyzja o działaniu w ściśle zamkniętym gronie tylko paru osób oraz nie przekazywaniu nieznanych tematów nad którymi od lat pracowano wydaje się z perspektywy czasu decyzją słuszną.

Jeśli by spojrzeć parę lat wstecz to zobaczymy wyraźnie, że ze zbadanych lecz znanych od lat tematów tylko parę z nich doczekało się rzetelnej weryfikacji. Zaznaczę że mowa jest tu jedynie o Górach Sowich.
 
Jedną z weryfikacji był szyb na Wołowcu zrobiony do końca przez SGE , oraz towarzyszące osoby.drugą weryfikacją-odkryciem było przebicie się szybem do sztolni nr 3 na Soboniu weryfikacja była patronowana i zainicjowana przez SGP i robiona wspólnymi siłami wielu zaangażowanych w to osób.

Trzecią weryfikacją było wejście przez SGE (DKTT) do Jawornickiej czwórki, przebicie się przez zawały i jej skartowanie.

Czwartym lecz dalszym czasowo odkryciem było udrożnianie przez SGE szybiku na Jaworniku ( szybik ten niestety z przyczyn technicznych nie został zbadany do końca).

Piątą najnowszą weryfikacją zrobioną Przez Pana K.Szpakowskiego było udrożnienie i skartowanie sztolni na Gontowej.
 
Cóż zatem w świetle znanych faktów można by uznać jako odkrycie ?.
O ile pewną formą odkrycia, a w zasadzie weryfikacji był sam szyb na Wołowcu, sztolnia nr 4 na Jaworniku, sztolnia na Soboniu oraz sztolnia na Gontowej.
O tyle szybik na Jaworniku nikomu wcześniej nie znany , nigdzie nie opisany oraz w żadnych dokumentach nie wspomniany, pomimo nie doprowadzonej do końca pełnej weryfikacji, był w całym tego słowa znaczeniu pełnym odkryciem.
 
Tak jak pełnym odkryciem była przed wielu wielu laty
sztolnia nad tunelem Wołowca, a znajdujący się w niej szyb był po latach jedynie weryfikacją posiadanych przez jej odkrywców i zatrzymanych w ścisłym gronie zaufanych osób informacji.Dla czego rozdzielam te dwa określenia?. Ponieważ odkrywa się coś co było do tej pory nieznane, a weryfikuje się miejsce oraz informacje znane.
Oczywiście w międzyczasie udrażniane były również inne obiekty na terenie Gór Sowich, lecz jak do tej pory z dostępnych danych wynika że są to obiekty kopalniane.Wracając do meritum.
Blog będzie otwarty i będzie jedynie weryfikował pod kątem znanych wszystkim faktów to co się będzie działo w sferze “medialnej”.
Czyli nie będzie wybiegania w przyszłość.
Będą tu zamieszczane jedynie sprawy jakie są “medialnie” znane z odpowiednim komentarzem. Nie będzie zaś tutaj żadnych nowych hipotez oraz nie istniejących w “mediach” tematów, lub pobocznych kierunków. 
Piszę to po to, aby potencjalny czytelnik eksplorator nie czuł się rozczarowany, przypuszczając że znajdzie tutaj coś co do tej pory nie było przez innych ujawnione. 
Może jedynie znaleźć w nowych tematach sprostowanie dotyczące informacji “medialnych”.
Czyli krótko mówiąc będziemy tu przedstawiali lansowane i rozpowszechniane kłamstwa oraz półprawdy, starając się je dementować w świetle posiadanych przez nas informacji. Powinniśmy to robić, gdyż na co dzień jak zostało wykazane jesteśmy okłamywani lub karmieni półprawdami.Kiedy ktoś coś mi w “mediach” pokaże, i powie że właśnie odkryliśmy nieznane wejście do tunelu w Białymstoku ( a tak de facto jest to znana od lat piwnica z ziemniakami , w której było już pół miasta) to chciałbym również aby ktoś z Białegostoku wyprowadził mnie z błędu, ponieważ nie mieszkam w Białymstoku i tam nie pojadę aby to zweryfikować, a moja wiedza w tym temacie jest zerowa.
I nie istotne jest dla nas, czy ktoś napisze że nam “żal du...ę ściska”, lub że jesteśmy “pseudo” i takie tam różne kalambury. Dla nas liczą się fakty. Tu powinniśmy też potrafić odróżnić stawiane hipotezy od faktów.

Takiego zadania tutaj po części się podjęliśmy.
Tak jak już wcześniej napomknąłem, myślę że cel jaki został przez nas założony został już osiągnięty. Jest tu na tyle różnych ogólnie znanych dla niektórych, dla innych zapewne nowych informacji aby sobie je poczytać i wyciągnąć własne wnioski.Oczywiście reszta tematów nie związanych z Riese również będzie tak jak do tej pory poruszana.
Tym samym zakończę już ten temat, pozdrawiam przy okazji wszystkich czytelników, i mam nadzieję że do czegoś Wam się
przydaliśmy.


P.S.
Reszta ciut szczegółowiej w komentarzach u Karola :
http://zobten.blogspot.com/2016/06/fortepian-himmlera.html#comment-form 


41 komentarzy:

 1. No nic... trza pójść w pole, las... Poodpoczywać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko się zmienia, więc i blog też z czasem musi. Mi osobiście ta zmiana nie przeszkadza, bo i tak wchodząc tu liczyłem głownie na informacje pozwalające nie zgubić się w tej medialnej "dziczy". Nie mylić z dziczą naturalną, której akurat czuję się jak u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A na dodatek, co wszyscy medialni ludzie, nie beda dążyć do wyjasnienia tajemnic Riese i Gor Sowich, bo skonczy sie im zrodelko finasowania, sposobu na zycie, ktory polega na klepaniu ozorem i tworzeniu tajemnic i ich jakby odkrywaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie maja się świetnie, belinda nie poleciała do prokuratury a reszta się po prostu zdziwiła jak zaglądnęła za drzwi.... niestety nie było tam muchy z muchołapki :-) :

   " "Nic szczególnego się nie wydarzyło"
   Przebieg wydarzeń opisał na Facebooku Krzysztof Szpakowski. "W sobotę koparka zorganizowana przez Starostwo odkopała stalowe drzwi i otworzyłem je własnoręcznie i okazało się że jest zawał" (pisownia oryginalna - red.). To co zobaczyli eksploratorzy miało ich zaskoczyć. "

   Usuń
 4. A tu okres międzywojenny, jeszcze z piachu dobrze nie otrzepali a już wiadomo co z polskich i znalezionych w Polsce przedmiotów do kogo należało.

  A co by było jak najdą złoty pociąg, jeszcze nie wiadomo było co to, a już wiadomo było do kogo należy złoto.

  http://minskmaz.com/news/niezwykle-znalezisko-podczas-wykopow-przy-ul-warszawskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Ja jak czytam takie brednie jak w tym artykule to mam zawsze takie przeczucie że w tej pseudo "Polskiej " prasie nie ma ani jednego Polaka.

   Ja tez tam zauważyłem Polską złotówkę nic nie ma okrzaczkowanego. To się pytam jakim cudem stwierdzają że to nalezało do zyda.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie ta koncepcja na kierunku Północnym od G była więcej jak porażkowa. Ale trzeba by systematycznie zrobić wszystkie kierunki bo na zachodnim się sprawdziła.

   Usuń
 6. Tak się składa że znam to miasto świetnie i często tam bywam.
  Czyli będzie bardziej zachowawczo? Ty decydujesz, masz swoje powody to oczywiste.

  Zobaczymy jak się przyjmie nowa formuła.
  A drugi Boruch nie raz otwierał drzwi do lasu, to były kolejne drzwi i co się ma kłopotac o to że mu mówiono że tam jest zawał, wszak on sam rzecz musi ogarnąć.

  Jednak tylko czekam na sensacje bo raz że sezon ogórkowy się zaczyna a dwa że już objawiła się lady pewna co ją zwą Christel F. Ta co jak pamiętasz popełniła zawiadomienia w roku minionym. Więc coś wisi w powietrzu to tylko kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 7. https://www.facebook.com/1442631362615437/videos/1749689511909619/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne, muzyka jak z " Laleczki Hucky ", aż paznokcie zagryzłem. Już od samego początku się wystraszyłem. Rozbiją się o te drzewo czy wyjdą cało :).

   Usuń
 8. Idę poczytać zobten'a, moze dowiem sie cos na nurtujace mnie pytania. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W komentarzach znajduje się ciut więcej, czego ja tu napisać nie mogłem ze zrozumiałych względów.

   Usuń
 9. No i nie wiem czemu ten post nazywa się "Himalaje". ;-) A serio, tylko z innej, "politycznej", beczki, to parę filmików na YouTube obejrzałem takiego dziwnego gościa w mundurku - Aleksander Jabłonowski, który ostatnio wypłynął i mocno narodowo wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=0Gq3g-lcRzY
  Co o nim sądzisz ? Bo do tej chwili, to co obejrzałem - spójne jest i mi się podoba, choć sporo powtórzeń ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu akurat Himalaje?, bo mają najwyższe szczyty, i potocznie się mówi np. szczyt głupoty, szczyt arogancji itp.

   A co do tego gościa, mówi spójnie i na temat.
   I moim zdaniem ma rację, tak jak już tu nie raz pisałem "kameleon u steru jest wciąż ten sam" zmienia jedynie barwy, ludziska oczadzeni chodzą wybierają tych co im podsuną i cieszą się że co 4 lata wybrali innego zwierza, a to ten sam, stanął jedynie na innym tle i zmienił kolor. Najpierw był czerwony, ostatnie 25 lat różowy, a teraz jest czarny. Tak jest jak ten gość mówi jest tu u steru 6 kolumn.

   A jak nas wciągną w jakiś KODowy "majdan", lub inne diabelstwo to już po nas. A co robią to widać gołym okiem.
   Jesteśmy rozbrojeni, więc pozostała nam głęboka modlitwa do Najwyższego, jak będziemy się głęboko modlić to może nas wysłucha i ta ziemia nie spłynie ponownie krwią.

   Więc niech każdy mocno i żarliwie śle prośby do Najwyższego o to aby zachował Was i Waszych bliskich. Jakkolwiek go zwiecie, Bogiem, Absolutem, Wszechświatem, Jezusem , czy Jowiszem.

   A Ci co uważają że nie ma nic niech ślą w eter pozytywne myśli i proszą sami siebie o zachowanie w pokoju. Młodzi zaś niech się nie rwą do wojny do zabijania.

   Ja wprawdzie urodziłem się parę lat po wojnie ale w pamięci mam miasta w ruinach i wypalone zgliszcza, w których się bawiłem, i nie życzę nikomu zabawy na zaminowanych placach zabaw i mieszkania w zbombardowanych zrujnowanych domach.

   Wystarczy spojrzeć na Jugosławię, to centrum Europy. To był kwitnący kraj wszyscy z tego wcześniejszego powojennego kołchozu zazdrościli Jugosławi. Bo tam była "socjalistyczna Ameryka. I nagle w centrum Europy w XX wieku obrócono ich w perzynę. Tak że strzeżcie się tych co dmą w wojenne patriotyczne trąby i bębnią wciąż o wojnie. Bo ONI tylko zadmią i zagrają, a krwią zapłacicie Wy i Wasi bliscy.

   Wszyscy wokół siedzą cicho na 4 literach, tylko tutaj banda cwaniaków potrząsa szabelką i macha nią przed nosem Niedźwiedziowi zamiast z nim gorzałkę popijać i rozprawiać w zrozumiałym nam zbliżonym słowiańskim języku.

   Usuń
  2. https://www.youtube.com/watch?v=IIxCIFBkfUg

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. W tym wszystkim sprawa jest genialnie uproszczona.
   Każdy naiwny myślał że problemem złego działania jest rozdrobnienie partii idących do sejmu, czyli kiedy już są w sejmie lub senacie problemem jest niemożność przeprowadzania mądrych i dobrych dla nas ustaw, bo jeden liberum a drugi Veto.

   Okazało się to następnym oszukańczym manewrem, zagłosowano na pis, ma większość w sejmie i senacie, ma swojego prezydenta. I co ? ano nic, po 500 zł na głowę.

   Ale zagrażające nam ustawy nie zniesiono, czyli nadal jest 1066 i dodatkowo uchwalona marcowa ustawa o obcych wojskach na tym terenie.

   Loża berajn berek jak działała tak działa. Doszła ustawa antyterrorystyczna . To są ustawy typowo przeciw nam. Wprowadza się obce wojska na terytorium naszego kraju.

   Czyli wygląda na to, że złapano podstępnie przyczółek i następuje głębokie okopanie się na zdobytej pozycji. Nikt nie pracuje nad ustawą o broni, nie dostaniemy broni do ręki.

   Już widać w jaką stronę idą działania, podatki , podatki i nowe podatki, TV płatne z prądem. Czemu nikt nie wspomina o ustawie o obniżeniu Vat. A głośno mówi się o "uszczelnieniu" systemu podatkowego ?.

   Bo tu nie chodzi aby pieniądze zostały w naszych kieszeniach, tu robi się manewr zwany " kij i marchewka". Marchewka to 500+, a kij to podatki czyli haracz który się z nas ściągnie aby nam dać z powrotem te 500zł, a przy okazji udupić na 1500zł.

   To działa tak jak osławiona "konsolidacja" kredytu.
   Można to zaobserwować w przyrodzie, jak czerwone mrówki dorwą padalca. Padalec próbuje uciekać ale jest za wolny, wije się i skręca ale mrówek jest chmara, kąsają i porażają go kwasem mrówkowym. On nie ma szans.

   Jeśli komuś się wydaje że Bank udzielający "konsolidacji" to anioł z nieba, głęboko mu współczuję.

   Ten bank to tylko jedna z tych mrówek czująca łatwą zdobycz.
   Ofiara jest już pokąsana przez inne mrówki i ledwo zipiąca. I tu wkracza Mrówa- złotówa , mówi ....podam ci rękę będziesz płacił 80 zeta mniej za miesiąc. Mrówa-złotówa i tak wie że ten co sobie nie radził z tamtymi mrówami to sobie nie poradzi bo te 80 zeta to pikuś. Kwota się nie zmniejsza, rozbija się ją na dłuższy czas, czyli kwota rośnie.
   Oni wiedzą, że padalec już odrzucił swój ogon i ledwo zipie pod naporem tamtych mrówek.

   Zastanówcie się, czym ryzykuje Mrówa -złotówa biorąc na plecy ledwo dychającego padalca ?.

   Niczym, ona wie że padalec i tak padnie, a i kwit podpisał na długi termin więc odsetki w wypadku nagłego zgonu znów są większe. Ona czeka aby mu ściągnąć skórę i obeżreć go do kości. Taki Mrówo-złotówo-sęp.

   To tak dla przykładu, jak na co dzień te stada sępów latają i obżerają ludzi wciskając im kłamstwa. Kłamstwo kłamstwem i oszustwem pogania.

   Usuń
 10. Zresztą jak widać, na każde niewygodne pytanie i tak będzie właśnie taka odpowiedź jak te poniżej:

  https://www.youtube.com/watch?v=ErotP8KvP-g

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak nawiązując do tematu Jabłonowskiego...
  Gdzie Amerykanie tam i interesy żydowskie. Amerykanie - Amerykanami, a władza amerykańska to już nieco inna sprawa. Zawsze będzie się tłukło żydostwo z arabami. Nasuwa się taka refleksja. Po co kościół tłukł się z arabami? Z jednej strony dobrze bo oddalał ich ekspansję na Europę ale z drugiej strony, gdyby nie miał w tym interesu to czy by to robił? W Polsce kościół też ma interes. Rzym miał interes niebotyczny. A Rzym to imperium niezapomniane. Kontynuacją tego imperium byli Frankowie Wschodni - Merowingowie i Karolingowie. Słowianie się z nimi tarli od czasu powstania pierwszego Państwa Słowian poprzez oddelegowanie i dotowanie z Państwa Franków jednego z ich dynastii - Samsona. Pierwsze Państwo Słowian jest inicjatywą Merowingów w obawie przed ekspansją Awarów. Samson stworzył Pierwsze znane w dziejach Państwo Słowian i pogonił kota swojemu mocodawcy Dagobertowi I w 631 r n.e. pod Wogatisburgiem. Robił mu też najazdy na Turyngię. To jest czas oddzielenia sie wpływów Franków od terytorium Słowian w Panonii. Wracając do kościoła to gdyby nie miał interesu w Polsce poprzez szerzanie wiary katolickiej - nie wytrzebił by z korzeniem naszych słowiańskich wierzeń, kapłanów, decydentów politycznych wybieranych poprzez wiec oraz całego oporu starej słowiańszczyzny, który trwł bardzo długo. Nie paliłby kościół na stosie kobiet pod pretekstem "czarownic" tak jak w Krzywiniu w Wlkp. - mieście moich przodków, gdzie odbył sie ostatni proces w Europie i spalono na stosie w 1727 roku 5 kobiet żywcem!
  Biorąc pod uwagę twój Wojciechu link do Jabłonowskiego to mogę tu wstawić lepszy dotyczący obecnej sytuacji w Europie dotyczący kwestii uchodźców:
  https://youtu.be/0Gq3g-lcRzY
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mówią w polskiej tv juz na poważnie ze to koniec górnictwa na górnym Śląsku
  Jak tak mogą mówić i jawnie okazywać lekceważenie wobec 5 milionów ludzi co tam żyję ? Skoro tak jest ze wydobycie surowców jest nie opłacalne to niech naloza, cło na surowce unijne i sprawa załatwiona , wtedy uni nie będzie się opłacać wciskać nam swój węgiel a my se spokojnie będziemy wydobywać nasz
  Nie ma w Polsce gospodarza a do ruiny i nędzy wpedza, nas unia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gospodarza nie mieliśmy i nie mamy, kawalerzysta koncentruje się w swoich wypowiedziach na czasach nam współczesnych. Jakoś tak zręcznie omija czasy przeszłe i PRL. Może to i dobre bo za dużo informacji jest trudno przyswajalne.

   Co do przekazu, to pomimo wszystko bardziej trzyma się prawdy Braun i każdą tezę jest w stanie poprzeć argumentem. Nasz kawalerzysta bardziej się opiera na informacjach ogólnych.

   Usuń
  2. @marecki

   Jaki kraj w Unii wydobywa węgiel i nam wciska?

   Usuń
 13. Marecki, piszesz o węglu i cła chcesz wprowadzać ??? Choroba jest u nas, nie w Unii. Wszytko reguluje rynek: popyt i podaż. Jeśli górnicy mają trzynastki i czternastki, a górnicy-emeryci trzynastki. A do tego i jedni i drudzy mają "Barbórkę" i kilkutonowy deputat węglowy i NIKT z nich nie bierze węgla tylko równoważnik w czystej gotówce, a dupki sobie grzeją centralnym ogrzewaniem, to ja pytam się Ciebie, skąd na to pieniądze wziąć ? Oczywiście windując cenę węgla, który staje się drogi i ... niesprzedawalny w tej cenie. I dlatego zalega na placach. Wniosek - wypłacać deputaty w naturze, w węglu. I jego cena spadnie na składach (bo będzie bez tej kwoty "za deputat") i ilość się zmniejszy, bo będą górnicy go musieli odebrać i się z nim "bujać".
  Zauważ, że nie ograniczyłem żadnych ich praw. A jak wzrosła-by konkurencyjność naszego węgla gdyby z deputatu i czternastek zrezygnować ? I po co nam cła ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie deputaty i trzynastki, ? Wynagrodzenie za dniowke lub godzinę
   Nie wiem gdzie w uni wydobywają węgiel ale wiem ze z uni wagony z węglem idą
   A na wszystko co nie polskie cło i podatek wysoki nałożyć

   Usuń
  2. A ty myślisz że oni w odwecie nie wprowadzą ceł na nasze produkty? Problem jest polityczny bo prezesi z nadania partyjnego tylko doją spółki węglowe a nic nie robią dla ich rozwoju. A węgiel unijny to głównie Czechy i Słowacja, a jeszcze dochodzą dostawy z Ukrainy, Rosji i nawet z USA płynął. I tu można by zastopować import.

   Usuń
 14. A do tego 25 różnych związków zawodowych /sprawdź !/ na jednej kopalni. I kogo/czego one bronią ? Stanowisk pracy ... ale związkowców. :-(

  OdpowiedzUsuń
 15. I powoli się zaczyna, dzisiaj już zamieszali w Nicei :

  https://www.youtube.com/watch?v=5VgqFUV0RSs

  OdpowiedzUsuń
 16. Polecam tak na spokojnie przeglądnąć ten materiał, może to trochę rozjaśni ten cień "czarnej łapy" :

  http://zalukaj.com/zalukaj-film/24292/nikt_2012_.html

  film pod tytułem "NIKT".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. W komentarzach jest idealny wpis dla przysłowia
   " Polak głupi przed szkodą i po szkodzie ".
   ----------------
   " Kto mi odpowie ach kto , kto wybral Aleksandra Kwasniewskiego prezydentem, wiedząc że był komunistycznym prominentem ?
   (niekoniecznie znajac jego zydowskie pochodzenie)
   Dla ułatwienia :

   A: Chińczycy
   B: Mieszkańcy środkowej Jawy z plemienia Botokudow
   C: Polacy

   Usuń
  3. Dla mnie ciekawe jest również kto teraz w Polsce rządzi i dokąd prowadzi ?.

   Coś mnie się wydaje po wczorajszych ostatnich planach podwyżek dla "koronowanych rzeźbionych scyzorykiem głów", że to przysłowie o tej głupocie jest nadal aktualne. W końcu mój ulubiony niesioł od szczawiu i mirabelek dla Polaków nadal siedzi w sejmie i się śmieje.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  6. "... od kierowania umysłem mas mają specjalny sztab inżynierów socjologów działających z długofalowym wyprzedzeniem, więc nawet się nikt nie pokapuje kto i co. Jak ktoś za bardzo się pokapuje i będzie nagłaśniał skończy z workiem na głowie bo oni nigdy nie mieli i nie mają żadnych skrupułów."

   No właśnie, może zejść szybko na zawał, albo się utopić podczas kąpieli. Może też się zdarzyć ze potnie go piłą spalinową ktoś z rodziny. Potem "sprawcę" zamkną nagle w psychuszce i będą leczyć skutecznie na głowę.

   Usuń
 17. " Program "Koryto Plus" rozpoczęty. Byłe "pierwsze damy" po 10 tysięcy miesięcznie. Aktualna - jeszcze więcej. Sprawiedliwym było by wynagrodzenie odpowiadające średniej rocznej z wynagrodzenia przed byciem "pierwszą damą", ponadto nigdzie nie ma napisane że taka osoba nie może normalnie pracować, lub prowadzić działalności. Pensja jest dożywotnia niestety. Żaden Polak po wygaśnięciu umowy o pracę nie ma dożywotniej pensji w państwowym zakładzie pracy. Ustawili się wzorcowo."

  A nie mówiłem, że "kameleon" stanął na tle następnej dekoracji i zmienił kolor.

  OdpowiedzUsuń
 18. Lecz aby nie było za różowo to ONI się oburzyli :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,WJC-i-Muzeum-Holokaustu-zaniepokojone-wypowiedzia-minister-Zalewskiej,wid,18433309,wiadomosc.html?ticaid=117688

  OdpowiedzUsuń
 19. A ludki wcale oburzać się nie muszą, bo wiadomo że Co jest Wasze to jest ONYCH.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sztabki-zlota---chcesz-kupic-musisz-podac,117,0,2126965.html

  OdpowiedzUsuń