piątek, 16 października 2015

Ene due rabe, bocian połknął żabę cd.

Dzisiaj dla odmiany włączyłem radio, jak pamiętacie Karol mnie kiedyś poinstruował w związku z bezprzewodowym połączeniem Solfernusa, że radio w telefonie mam :-).
Mam, więc załączyłem, aby posłuchać co tam z kolei w innym przekaziorze gadają.

Nastawiłem sobie na jakąś jedynkę czy coś, i za moment miałem tak zwane "spoty" , dziwna nazwa jakaś nie polska ale jak radio nie polskie to i nazwy nie polskie nie dziwota. To tak jak przy tej tragedii z wczoraj na uczelni. 
Dowiedziałem się z TV że tragedia wydarzyła się na "Kampusie". Od razu poczułem się nie jak w jakimś zaściankowym wschodnim państewku, ale jak w U.S.A. albo w Irlandii.

Siedzę i słucham pilnie tych "spotów". Najpierw "spot " PiS, damy wam , zrobimy, jest źle, trzeba to zmienić, bo tak być nie może.

Następnie "spot" SLD czyli ZL, damy wam , zrobimy, jest źle, trzeba to zmienić, bo tak być nie może, proletariusze wszystkich krajów łączcie się.

Następnie "spot" Korwina, nic wam nie damy, zabierają wam kasę, a kasa jest wasza, nie dostaniecie nic, jak coś chcecie to na to zapracujcie a potem sobie za zapracowaną kasę kupcie. Nikt nie daje nic za darmo na wszystko trzeba sobie zapracować.

Ostatni "spot" był Nowoczesnej z Peru. Wszyscy są już zgrani, nie głosować na zgranych, głosować na nie zgranych fachowców, czyli na nas.

Po wyłączeniu radia włączyłem TV i popatrzyłem sobie na konferencję PiS bo akurat pokazywali , a tam jakiś dwóch typków się produkuje jeden młody ciupasem importowany znad Morza Śródziemnego- starszy brat w wierze. A drugi siwy nie odpowiadający na pytania reporterów, ......nie mogę zdradzić , nie mogę powiedzieć, wszystko top secret. 
Dla mnie to powtórka z rozrywki, niech tylko gdzieś zasiądą to pokażą swą prawdziwą twarz.

No to spójrzmy na SLD czyli Zjednoczoną Lewicę , pełna świeżość "słowiańskiego warkocza" , nowi obrońcy "proletariatu miast i wsi" niosący na rozwianych sztandarach socjalistyczną wolność.
Jak to się zawsze kończyło ?.  Ci co znają historię wiedzą, krótko mówiąc marnie. Piękne hasła sztandary a potem zamordyzm. Lenin , Stalin, Mao, Pol Pot, Kuba, ZSRR, PRL z pustymi półkami oraz Korea Północna.

Teraz spójrzmy na Nowoczesną , tej to nawet  nie trzeba się przyglądać bo to pełną gębą "świeżość fachowców", wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę Rysio z Peru i już mamy powiew świeżości i pełną fachowość w kręceniu kasy.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru

Jedynie Korwin powiedział że nic nie dostaniemy, że podatki idą bezsensownie  na biurokrację, że powinniśmy się sami rządzić swoją kasą. I że pieniędzy się nie daje tylko trzeba na nie sobie zapracować.
A żeby nam dać, to trzeba nam najpierw o 50% więcej zabrać. Tu myślenie jest nie skomplikowane, nie zabierają Ci to masz.
Jak Ci zabiorą to nie masz, a jak nie masz to musisz skądś wziąć. A jak chcesz wziąć to pójdziesz do kumpli z Nowoczesnej bankowej po oprocentowany kredyt.
Można też zwrócić się o swoje pieniądze do "Władzi". Lecz jak pokazała 75 letnia powojenna praktyka "Władzia" ma to do siebie że kasę ma, ale w swoich kieszeniach i dla swoich partyjnych towarzyszy na odprawy, zaprawy-zabawy, geszefty, premie i inne zachcianki.

Bo jak mówił klasyk Rakowski z PZPR-u "władza się sama wykarmi", tylko zapomniał dodać że najpierw musi znaleźć sobie frajerów- roboli, których albo oszwabi albo batem zapędzi do roboty jak w Korei Północnej. 
A w zasadzie ja już teraz nie wiem, czy system bez podatkowy lub nisko podatkowy ma szanse bytu przy tym zadłużeniu jakie zrobił na rachunek tego kraju ( czyli na nasz rachunek) pewien ryży oszust wraz z braćmi w wierze. 

Bo chyba tylko Eskimos nie wie do kogo należą te Światowe Banki i kto przy tym interesie przejął ten kraj. Jeśli kogoś to pocieszy to nie tylko tutaj zrobiono taki szwindel. 

Wszystkie kraje neokolonialne przeszły tą drogę zanim znalazły się na dnie.
Tam też wycyckano ich z bogactw naturalnych, gotówkę wyprowadzono za granice do swoich banków, potem ludzie zapierniczali od świtu do nocy za parę peso, w fabrykach które wybudowali ich ojcowie a które już nie należą do nich.
Teraz piszą specjaliści z Banku Światowego, że jest krajem dynamicznie się rozwijającym czyli peso rośnie w siłę, to taka następna "zielona wyspa" i trzecia Japonia, no bo my jesteśmy tą drugą.

Mało ludzi wie, że kiedy Polska wygrywała w nogę, tego samego dnia wieczorkiem " sejm" uchwalił podobno ustawę o możliwości zajmowania kont prywatnych, tak jak niedawno na Cyprze powyżej jakiejś tam kwoty mogą sobie zagrać tak jak szatniarz w Misiu ...." nie oddamy Panu płaszcza i co nam Pan zrobisz ? "...... a za drzwiami wisi tabliczka ........" szatnia za pozostawione w szatni płaszcze nie odpowiada". 
A w zasadzie jak praktyka Cypryjska wykazała ...to i bez ustawy sobie wezmą i co? i nic.
No bo co może bezbronny przysłowiowy Kowalski ? , ano nic nie może. Czasy Kościuszkowskie się skończyły, i nawet kos już nie ma.
19 komentarzy:

 1. A taka opowieść Tadka S http://zloty-pociag.com/wspomnienia-tadeusza-slowikowskiego-czesc-3-znikajace-pociagi-i-tunele-pod-ksiazem/

  OdpowiedzUsuń
 2. No zgoda że mówi mało spójnie,skacze z wątka w wątek,nie mniej zazdroszczę mu bo to jednak świadek tamtych czasów i nie zna wielu rzeczy z czyichś relacji a osobiście.Inna rzecz ze wielu go nie słucha a przecież już tak niewielu zostało takich jak on.Ja tam go szanuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mówisz o T. Słowikowskim to chciał bym mieć kiedy będę w jego wieku jeśli dotrwam, taką pamięć jak On. to co mówi w filmie słyszałem osobiście, i mówi to dziś 10 lat później bez zmian.

   Usuń
  2. Istotnie,właśnie o nim.Też bym sobie tego życzył jak Ty.

   Usuń
 3. Wojtek, jak dobrze wiemy ostatnie rozdanie było już dawno temu. Teraz tylko trwa "tasowanko-przepychanko", ażeby widzom na sali wydawało się że akcja narasta a film rozwija się w najlepsze. Ale nic z tego. Idą już napisy końcowe, a za moment sala kinowa pogrąży się w mroku. Na dobre.

  Powiem Ci, że coraz poważniej myślę o ewakuacji. Tylko gdzie i w którym kierunku tu spieprzać? Pozostają chyba bieguny i osławione wnętrze (lub "zewnętrze") Ziemi. Tyle że i tak pewności nie ma, czy ONYCH już tam wcześniej nie zaniosło

  https://www.youtube.com/watch?v=wImA6-D3iio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Medart, to proste. Oni o tym mówią otwarcie i się wcale nie kryją.
   Więc nic dodać i nic ująć.

   Usuń
  2. Wiemy przecież kto to Kwach, Bolek, Art Bi, Jąkała i jego brat, kto żółwik, Balcerek, fajczarz brodaty, rozdawacz zupek, niesioł.
   Wszystko jest podane na tacy. Są wszędzie, wszystkim i wszystkimi manipulują.

   Nawet Żylinowski mówi o tym otwarcie bo mają w Rosji ten sam problem.
   ONI ą w K.K., w rządzie, w mediach, a tam gdzie ich nie widać to są "doradcami". Są dostępne zestawienia przedwojenne, powojenne i teraźniejsze. Wszystko jest podane jawnie na tacy.

   Ładują wszystkich jawnie w rogi, a teraz jeszcze Medart będziemy świadkami jak znów nas załadują w rogi 25.10.
   Nie mam żadnych złudzeń.

   Usuń
  3. Przedwczoraj czytałem ten paszkwil na Wp, Wirtualna to może ona jest ale na pewno nie "polska". I czytałem po ukazaniu się tego chłamu komentarze na temat tego Onego Rolkiego czy jak mu tam naprawdę.
   Podsumowano go równo i spuszczono w komentarzach do kibla tam gdzie jego miejsce. Wczoraj zaglądam ....komentarzy już nie ma a komentowanie jest zablokowane.

   I tym sposobem wtłacza się w głowy jedyną "prawdę".

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Tadeusz-Rolke-o-Polakach-boja-sie-wszystkiego-co-jest-obce,wid,17903756,wiadomosc.html?ticaid=115c77

   Usuń
  4. Bo nic się nie zmieniło odnośnie prawd "jedynych i objawionych". Zmieniły się jedynie technologie jej wdrażania.
   Napisałeś- "nie mam żadnych złudzeń". I dobrze, bo przecież po co dłużej okłamywać siebie samego? A wiesz, że jak nieraz rozmawiam z niektórymi, to mówią mi podobnie, a zaraz potem słyszę:"ale pójdę jednak zagłosować na tych lub tamtych". Nawet w rodzinie mam takie nieuleczalne przypadki. I to jest jakaś emocjonalna nekrofilia jak dla mnie. Albo tak jak piszesz, pamięć zniszczona przez fluor i chemtrailsy. Tyle że w ostatecznym rozrachunku każdy i tak buja się ze swoim sumieniem i własnym ego. Ja podziękowałem im za uwagę już ładnych parę lat temu. Za ten spektakl z kulawymi kukiełkami i dekoracjami rodem z horroru klasy B. Mam na tyle cywilnej odwagi, by przyznać się przed samym sobą, że taniec z trupem podczas nocy poślubnej nie tylko trąci niesmakiem i brakiem gustu, ale jest przede wszystkim upadkiem własnej godności. A zdanie innych mam szczerze mówiąc głęboko. Trudno. Niech myślą co myślą i niech tańczą sobie sami. Nie my Wojtek zakładaliśmy ten folwark, zatem nikt nie będzie nam mówił które zwierzątka równe a które równiejsze.
   Niech sobie inni włażą w tę wielką kupę gnoju, tarzają się, a nawet odstawiają piruety. Ja wolę mieć czyste sumienie i świadomość, że smród historii tym razem nie wyciska mi łez z oczu.

   Usuń
  5. Za takie słowa o ojczyźnie ten rolke-srolke powinien ponieść odpowiednią karę. Myślę, że w Rosji za podobne rzeczy już by się spowiadał przed samym Putinem, a tutaj każdy robak może pluć do gniazda.

   Usuń
  6. Rzecz w tym że on pluje nie do swojego gniazda, Jak wiadomo jest taki ptak jak Kukułka, on podrzuca innym ptakom swoje jajka do wysiedzenia. Czy kukułka w gnieździe dzięcioła jest Dzięciołem czy Kukułką ?. I czy to Kukułki gniazdo ?.

   Usuń
 4. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pJZme9tKNMQ to jest ciekawe z tymi mogiłami i zastrzelonymi Niemcami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawi Ci " Niemcy" co polecieli do Izraela, ktoś ich zabrał i odlecieli do ciepłego kraju aby czasem ktoś nie zrobił im testów DNA.

   Usuń
  2. .... które by wykazały, że pejsate w mundurach WH odpoczywali .....

   Usuń
  3. Bo widzisz Karol, T.Słowikowski zrobił dobry uczynek, znalazł przy parkingu tych 12 a szukał 5 co mu nadał ich Wais. Dwunastu odleciało do ciepłego kraju, ( ci w Kolcach dalej leżą jak leżeli) w szybkim tempie nawet ekshumowano ich z cmentarza w Wałbrzychu. A T. Słowikowski stracił koncesję i tak jak mówi zamiast medalu dostał kopa z parkingu razem ze swoją budką, aby nie klepał tym co przybywają na parking o jakiś 12 apostołach.

   Usuń
  4. Nie mając rożna też można klepać ale jasne że tu o utarcie nocha chodziło.

   Usuń
 5. Wojtek, oglądałeś już?
  Dla mnie, eksploracyjnego laika, to już niezłe masło maślane się zrobiło. Kurzawy górskie, naczynia połączone, jakieś tam weryfikacje sztabu kryzysowego i jeszcze tajemnicze mapki "Szpaka", to dla mnie ciężar gatunkowy większy, niż beton z całego Riese ;)

  https://www.facebook.com/TVPodgorze/videos/614731742001550/


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Medart też przy nich jestem lajkonikiem i laikiem, prawdę mówiąc nic z tego nie kumam, Najpierw wiertnica na tunelu szerokości 8 metrów, zjeżdża z kursu o 1 m na każdym z 7 odwiertów. Potem akcja liść dębu, bo tunele miały być od 15 do 20 m ponieważ tak zaznaczali różdżkarze i georadar. A tu hyc nagle 40 m , no to ja już nie wiem kto tam ma problemy z odległościami i trzymaniem pionu wiertnicy.

   Usuń
  2. Umowmy sie, ze wierto - czy koronka zeslizgnela sie po "obudowie" sztolni. ;)
   Chyba jest to malo prawdopodobne. Podejrzewam, ze analizowali to co generuje koronka, jaki daje "wiór" - ziarno podłoża, pył.

   Usuń