poniedziałek, 5 stycznia 2015

Czarna Łapa w Riese.

Poprzedni post napisałem nie bez powodu, jak wiadomo wszem i wobec, nic nigdy  nie dzieje się bez powodu. 

Jeśli niektórzy próbują mi zarzucić, że coś nieraz jest tu nie na temat, to możliwym jest iż nie spoglądają na temat holistycznie lecz skupiają się na kawałku betonu umieszczonego np. na czubku góry Wolfsberg opukując go młotkiem. Polecam przeczytanie Holistycznej Agencji Detektywistycznej Dirka Gentlyego.
W jednym z wywiadów udzielonym tuż przed śmiercią po blisko 60 latach milczenia, pewien człowiek którego nie wymienię z nazwiska i imienia tylko z inicjałów A.H., powiedział że pieczę nad wszystkim w tym na Górach Sowich ma "Czarna Łapa". 
Niestety nawet wtedy u schyłku swego życia  bał się powiedzieć czym Czarna Łapa jest.

 A.H. po wojnie jako jeden z wyższych specjalistów zajmował się z ramienia jedynie słusznej instytucji panującej na tych terenach infrastrukturą kopalnianą oraz Książem.

Ciekawość pchała go jednak na  przyległe tereny, które już do jego kompetencji nie należały. Kiedy zaczął wsadzać nos w nie swoje sprawy to zjawiła się " Czarna Łapa".

Z wywiadu wynikało że udzieliła ona rady temu człowiekowi, a brzmiała ona tak ....nie wsadzaj nosa w nie swoje sprawy bo możesz przypadkiem się pośliznąć i wpaść do jakiegoś szybu. Rady posłuchał i dożył słusznego wieku.
Długo zastanawialiśmy się co to jest " Czarna Łapa". Myślę że rozwiązaliśmy tą zagadkę. Pomocne w rozwiązaniu było holistyczne spojrzenie z oddali i ogarnięcie całości tego co się działo i co się dzieje dziś.
Ciekaw jestem czy dojdziecie do tego czym jest Czarna Łapa ?

Dla ułatwienia można oglądnąć ten film, który już był raz tu kiedyś linkowany , dla mniej wprawnych w śledztwach małe ułatwienie :
https://www.youtube.com/watch?v=uNrakjwCWsw 
1. Jakiej narodowości jest Edward Etler
2. Jakiej narodowości jest Andre Gąsiorowski
3. Jakiej narodowości jest Bolek pomroczność jasna
4. Jakiej narodowości jest mistrz "choroby filipińskiej"
5. W jakim państwie odbywa się wywiad.
6. Co zrobili wszyscy w/w.
7. Jakiej  narodowości jest przeciętny obywatel Ich kraju, .
8. Czym są szachy, jak się je rozgrywa, zasady gry.
9. Dlaczego w tak pięknych szachach, odpadła nagle głowa
      czarnego Króla i co to oznacza.
10. Czym jest Czarny Król.


Rozwikłanie tej zagadki jest tu na tym blogu podane w kawałkach krok po kroku. Powodzenia w rozwiązywaniu szarady.

P.S.
Tym czasem w Forcie :
https://plus.google.com/u/0/+MichalLacny/posts?cfem=1 

36 komentarzy:

 1. to ja zapytam nieco inaczej :
  jakiej narodowości byli, są i będą (przecież tradycji musi stać się zadość)
  papieże ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - a "nieco inaczej" to za wyższością "urodzin" nad "imieninami" czy, też jakoś inaczej lub może odwrotnie?

   Usuń
  2. Nie rozumiem, skąd wątpliwość co do wyższości kogoś nad czymś ?
   Czy jakoś inaczej da radę sprecyzować zapytanie ?

   Usuń
  3. Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi o urodzenie czyli narodowość a potem przynależność, lub odwrotnie. Pytanie było retoryczne, ponieważ działanie jest wykładnikiem.

   Usuń
  4. Wojtku - jak zwykle rozkminiłeś OK "urodziny/imieniny"!

   Usuń
  5. Założywszy, że było to pytanie retoryczne --
   skąd ma niby mały żuczek znać sekretny kod do słów autora,
   by móc sobie na nie (ewentualnie) odpowiedzieć ?

   Usuń

  6. Ta @Dorota - "mały żuczek"!... na południe od Rzymu, dziwiłem się włoskiej obyczajności zakładania dzwonków na szyję pasącym się koniom. Do czasu jednak, gdy nie uciąłem sobie "cichej" drzemki na "końskiej łące" a te "małe żuczki" dobrały się do mnie... Przy okazji odkryłem wtedy genezę tarantelli i innej góralskiej muzyki.
   Doroto, podsumowując krótko - Z ŻYCIOWEGO DOŚWIADCZENIA!

   Usuń
 2. Wojtku, spodziewana zbieżność naszych intencji

  - dałem odpowiedź pod poprzednim postem.
  Zgubiłem tam parę person z zakresu "powiązanej tam czasoprzestrzeni", bo będzie ciekawiej jak "każdy jeden" sam je ustali

  - w końcu, to WIELKA SOWA CZUWA (czy są w Europie jakieś inne Góry Sowie?), ale naszej czuwajki nie zoczy...

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy macie w planach opublikowanie wywiadu z A.H. ?Tomek J.,kiedyś o tym wspominał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tego na pewno nie zrobię. Powód jest prosty, ten wywiad nie ma sensu jeśli jest poobcinany, a trzeba było by to zrobić podczas publikacji, gdyż są w nim wskazania personalne kto jest kim.

   Usuń
  2. Przede wszystkim ani Wojtek, ani TJ, ja nie posiadamy praw autorskich do nagrania :)

   Usuń
 4. to jeszcze trochę pytań retorycznych pod WIELKĄ SOWĄ:

  - jakim "cudem" razem ze strategicznym TCR (Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna http://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantycka_Centrala_Radiotelegraficzna) również Niemcy dostają kompletne akta osobowe Wojska Polskiego łącznie z aktami "2-ki SG"?

  - jakim "cudem" tymi aktami obdarowują na "sesjach przyjaźni w Krakowie" z NKWD" Sowietów (patrz geza Katynia)?

  - jakim "cudem" w bitwach pozycyjnych kampanii 1939 roku "straty" Wojska Polskiego wynoszą 5-10% stanów względem kilkakrotnie większych strat w "manewrach pozycyjnych"?

  - jakim cudem w prywatnych albumach fotograficznych "oficerów 2-ki" z przedwojennych rodzinnych wycieczek krajoznawczych są zdjęcia z trasy późniejszego szlaku "Armii Andersa" na Bliskim Wschodzie?

  - dlaczego ewakuowane w 100% zasoby Banku Polskiego wylądowały w "afrykańskiej pipidówie" a zaś Oficerowie, którzy z sukcesem dokonali tej ewakuacji znaleźli się we Francji na karnej liście "zdrajców" stworzonej przez "Rząd gen. Sikorskiego"?

  - dlaczego w "zawierusze wojennej" >bez śladu< zaginęły tylko tajne AKTA "zakazanej< wcześniej przez Piłsudskiego MASONERII w II RP, podobnie jak tajne AKTA w tej samej sprawie dotyczące III Rzeszy?

  - dlaczego...Panowie tych "historycznych dlaczego" jest tak wiele, że "Bajdy pana Wajdy" ciągle lud spokojny duraczą!

  Czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie , to jest dobry system .....trzeba postawić odpowiednie pytania, odpowiedzi na te pytania są zawsze kluczem do osądu sytuacji.

   Usuń
  2. Na to pytanie są pośrednio ślady z Moskwy, kiedyś do tego wrócę i wstawię fotografię.:
   " jakim "cudem" tymi aktami obdarowują na "sesjach przyjaźni w Krakowie" z NKWD" Sowietów (patrz geza Katynia)?"

   Usuń
  3. W związku z prywatnymi pytaniami dotyczącego zamieszczonego linku z art B . Ten film nie jest zwykłym wywiadem. W tym filmie każde pytanie, każda odpowiedź, oraz każde słowo ma swoje znaczenie i swój podtekst.
   Panowie są z jednej strony tak pewni i butni, że w początkowej fazie filmu posuwają się do kpiny. W tym filmie nie ma mowy o kwotach jakie stąd wypompowali aby obywatele NASZEGO kraju byli szczęśliwi, lecz są inne materiały i inne dostępne filmy.

   Celowo ich nie wstawiam ponieważ nie chcę abyście się dali nabrać i zwieść cierpiętniczej masce jaką ONI zawsze zakładają. Tej masce wiecznie skrzywdzonego tułacza. Wasze serca zmiękną lecz ONI dla Was nie mają i litości mieć nie będą.

   Dusza Słowianina wybacza. ONI nie wybaczają. Trzeba zrozumieć że Oni religijnie zindoktrynowani od tysięcy lat mają wszczepione, że Wy nie jesteście ludźmi. Więc nie dziwcie się, że nie potraktują was po ludzku. Wykrwawią dla religii zwierzę na żywca w celu konsumpcji.

   To jest niesamowicie przebiegła taktyka, to najbardziej niebezpieczny system kamuflażu. Od skrzywdzonej skulonej i godnej politowania postaci, od wesołego skrzypka na dachu tańczącego sympatycznego w waszym mniemaniu i postrzeganiu "przyjaciela" dostaniecie taki śmiertelny cios, że się nie podniesiecie.

   Nie istotne jest to, czy będzie to przemoc fizyczna i cios nożem, czy podstęp finansowy prowadzący do tego że wylądujecie w śmietniku. Wtedy będzie już za późno.
   Jak już zobaczycie prawdziwe wykrzywione w pogardliwym grymasie oblicze stojącego nad wami zwycięzcy to znaczy, że już po Was.

   Pokazała to historia na przestrzeni wieków. A kto nie uczy się na historii dziadów swych ten jest głupcem. Spraktykowano to wszędzie gdzie się pojawili od czasów faraonów, wszędzie są ostrzeżenia. Są i żądzą, gdyż są przebiegli niby węże, bezszelestnie podpełzają "tańcza, hipnotyzują,' a potem pożerają swoją ofiarę. Podstęp i Nienawiść to ich Miecz. Zablokowali wszystkim na całym świecie usta, ustawami, prawnymi zakazami, więzieniami, wyniszczeniem finansowym. Aby to co tu napisałem nie dotarło do waszej świadomości..
   Każde słowo z nazwą ich narodowości wyłapywane jest przez automaty i zaraz zjawiają się IP śledzące co kto mówi. Potem blokada, usunięcie materiału, lub przyczajka i po czasie "odpowiednia" reakcja kiedy już nikt nie wie o co idzie.

   Usuń
 5. Czas już uwolnić w POLSCE styrany powinnościami państwowymi MICHNIX,
  bo klimat przegrzewa się tym GOREJĄCYM zniewoleniem.
  KRAJANIE - pomożecie mu zrzucić polskie okowy?

  OdpowiedzUsuń
 6. a swoją drogą - "Tym czasem w Forcie" - to wycieczka interesująca, dobre zdjęcia choć nie HDR...
  Rozmarzyło mnie to "tym czasem...", że za cenę np. paczki "papierochów" lub sześciopaku ludowego piwa mógłbym "taką" ZREDAGOWANĄ wycieczkę zakupić w necie, bez "darmowych reklam":

  - dźwiękowa ścieżka informacyjna (audio) do wyboru w kilku językach z profesjonalnym lektorem, bo czytanie tekstu z monitora, to jak "lizanie lodów przez szybę"

  - trochę modeli pdf-3D przedmiotowych obiektów, aby wyobraźni drobiazga nie przeciążać

  - zdjęcia z dobrze upolowanym światłem, nie koniecznie HDR

  - zmyślna redakcja całości z opcją interaktywnego wyboru EKSPLORACJI, dla tych co potrafią miedzy wierszami czytać

  - itd. ...

  a lud spokojny mający "taki wybór" porzuci zgubną konsumpcję "telewizorni" karmiącą piramidalny pustostan celebrantów.

  Zacne to i możliwe, tylko gdzie jest taki BANK co POLSKI BIZNES prowadzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego Prezes Jarosław przed nim ucieka:

  https://www.youtube.com/watch?v=Hcr2yzkCbn0

  Czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
 8. Trafna ocena Chodakiewicza. przeczytałem również komentarze do filmu, w mojej ocenie na dzień dzisiejszy, o czym już zresztą tu pisałem jest taki wariant zacytowany poniżej, z opinii w komentarzach pod filmem:

  " Moskiewski odpowiednik Naszego Profesora mówił do nich jakoś tak:

  "Polaków w otwartej wojnie nigdy nie pokonamy, Polaków mogą pokonać .... tylko Polacy. Zatruć ich, dać im Raka. Zeżrą się." Nasz Pan Profesor Chodakiewicz mówi: "zjednoczcie się". Obawiam się że raka wyleczy tylko zagłodzenie go, albo śmierć i zmartwychwstanie. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wyjaśnię dlaczego jak już się wypowiedziałem.

   Normalny wariant demokratyczny jest nie możliwy. Zastosowano zasadę " Dziel i rządź". Tym samym zrobiono podział tych co poszli na układ i sprzedali kraj po wojnie i na tych co " się skulili". Ci co zdradzili kraj, zdobywali dobra materialne i ustawiali swoje dzieci. Ich dzieci ustawiały swoje dzieci. Żyją dziadki, mają wysokie emerytury, żyją ich dzieci mają dobrze płatne ciepłe posady, wchodzą teraz do gry ich wnuki.

   Oni nigdy nie zagłosują na wariant "rozliczeniowy". Ponieważ w tym systemie nic im nie grozi i nic nie dolega. Oni żądzą, oni dobrze żyją i nie muszą się napracować. Postawienie znaku '0=0' powoduje uczciwą konkurencję czy to na rynku pracy czy to w innych dziedzinach życia.
   I powoduje również strach, że to co maja przy rozliczeniu mogą stracić, A muszą stracić gdyż pozostawienie Dziadków bez rozliczenia nic w układzie nie zmienia, a wręcz IM bezpośrednio zagraża.

   To właśnie Oni wszystko stracą.
   Potencjalnie stracą też rzesze urzędników i pomniejszych systemowych pionków uczepionych pod ich nogawki, którzy mając większy "ochłap" trzymają "pana Boga za nogi".

   W tym systemie żyją również " czarne krzyżaki, zieloni, niebiescy, i pomieszańcy", którzy nie dopuszczą do zerwania tego układu gdyż liczą że jeszcze z 5-10 lat i po przejściu na emerytury dostaną z wolnej ręki "średni ochłap" co zapewni im przetrwanie na "średnim poziomie życia" z możliwością dorobienia pracy w ochronie czyli dorobienia do "ochłapu".
   To wszystko jest dobrze poukładane. Teraz weźmy tą masę matematycznie statystycznie przeliczmy dodajmy do tego wciąż zajętych niewolników którzy zapierniczają po trzy zmiany w celu przetrwania, nie mających czasu na nic na żadną walkę, ponieważ w domu czekają dzieci na chleb, ich rodzice wymagają ich opieki i pomocy. Nie mają czasu na żadne zorganizowanie gdyż walczą dzień w dzień o przetrwanie. I mamy pełen obraz stworzonego systemu.

   Usuń
  2. OLsztyński , dokładam :
   https://www.youtube.com/watch?v=b6ICo87r6Ac

   Usuń
  3. "Ktoś" policzył a ja powtórzam historię "sowieckiego po-stępu":

   - za Gomułki 50 tys. urzędników
   - za Gierka 100 tys. urzędników
   - za Kiszczaka 200 tys. urzędników
   - za PO-PIS 100000 tys. urzędników

   czyli "biurwa biurwie łba nie urwie" a polski KL"IIIRP" potrzebuje dużej liczności KAPO
   - więc sprawiedliwą będzie ZAŚCIANKOWA (czyli anty Sowieckiej Twierdzy Warszawa) - K.A.R.A.

   ps. dlaczego w kraju demokratycznym stolicą musi być metro-polia Bufetowej?

   Usuń
  4. sorry!
   zamiast 1 000 000 tys. powinno być 1 000 tys.
   - moje emocje, albo moja skleroza?

   Usuń
  5. Wpisuje się w te rozważania pewien standard jaki prezentują panowie z gwiazdą oraz pan rozczochrany. Otóż próbują nam wmówić, że zdrajca nie jest zdrajcą, że czarne jest białe, że są odcienie szarości.
   Mało tego, próbują wpajać pogląd, że jest coś takiego jak barano-osioł. Czyli tak zwany komunista, lub nazista, lub ONY, który jest to według Nich "Polakiem" gdyż się tutaj urodził.

   Pomimo tego że zdradził, zabija obrońców Polski, szkaluje ich, i dąży do tego aby ten kraj nie istniał.

   Filozoficzne karkołomne popisy oratorskie. To odwrócenie kota ogonem i powiedzenie, że ten kto działał wraz z zaborcą lub niszczył i zdradził miał do tego osobiste prawo.

   Owszem miał. Dokonał wyboru. Ten kto przechodzi na stronę wroga jest zdrajcą. Ten kto działa na szkodę Państwa jest zdrajcą. niezależnie od dalszych mętnych pobudek i tłumaczeń. Za taki czyn jest wszędzie na świecie jednakowa kara, tylko nie tutaj.

   https://www.youtube.com/watch?v=iwl6S-D1t50

   Usuń
 9. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/371588,monika-olejnik-o-demonstrantach-ci-ludzie-sa-idiotami.html

  Czasami nawet "mówiąca przez nos celebransa z METROpolii Bufetowej" prawdziwie powie, jak "odbiornik" z jej ucha wypadnie - "... są idiotami"

  Poza aspektem historycznym genezy niewolnictwa (KL "III RP") równie istotnym jest aspekt ekonomiczny:
  "Pracodawca należy do pojęć, których sens znaczeniowy uległ tak dużej ewolucji, że zmienił się na przeciwny pierwotnemu.

  Pracodawca to logicznie ktoś, kto daje pracę, więc pracownik - w przeciwieństwie do pracobiorcy, który potrzebuje czyjejś pracy i taką osobę zatrudnia. Taki więc, właściwy sens słowa pracodawca (jak również słowa pracobiorca) zachowują wciąż nauki ekonomiczne. Użycie potoczne utożsamia błędnie pracodawcę z zatrudnicielem zamiast z pracownikiem, pracownika zaś błędnie z pracobiorcą zamiast z pracodawcą. Obowiązujące obecnie w Polsce prawo wydaje się czerpać źródła znaczenia obu pojęć z błędnej ewolucji potocznego znaczenia zamiast sięgać po znaczenia właściwe." - to cytat z prostacko głupiutkiej WIKI...

  Tylko dla IDIOTY Umowa Pracy w której jako pracownik występuje w roli pracobiorcy, nie jest hańbiącą jego POLSKOŚĆ. Popatrz Wojtku na jakiej pozycji w Komisji Trójstronnej zasiada "Piotr Duda i kolesie" a na jakiej "Genosse Bochniarz z zapleczem" i Rząd w roli "największego fałszywego pracodawcy"

  ŚP Leper wołał "Balcerowicz musi odejść", ale NIKT nie określił dla czego musi odejść. Nawet gadatliwy bohaterko fotogeniczny prof. Kieżun w tak fundamentalnej kwestii "lewackiej tajemnicy (sawriemienno chranić) dochował": ARBEIT MACHT FREI...

  Powyższego nawet "hamerykańscy" uczeni w pouczaniu nie rozkminili dla nas - i jak tu nie wierzyć w SPISEK ILUMINATÓW?

  OdpowiedzUsuń
 10. To że różne persony mają tutaj swoje interesy to do tego doszliśmy.
  Mamy ogólny pogląd na sprawę, link dałeś wyborny ponieważ tłumaczy różnice a w zasadzie ich brak pomiędzy poszczególnymi systemami jakie się tu przewaliły, z których jeden nawet się tu zainstalował na pół wieku.

  Jakoś nie widzę chętnych do próby rozwiązania kwestii czym jest "Czarna Łapa" więc raczej nie ma sensu dla kontynuacji. Widocznie to jest za trudne i ciągu dalszego nie będzie. Bo i po co. .

  OdpowiedzUsuń
 11. Czarna Łapa = Niewidzialna Ręka ?

  OdpowiedzUsuń
 12. "Czarna ręka" pogroziła "czarnym paluchem". Przyjechała from Moscow to Waldenburg czarną limuzyną. Weszła do domu usiadła napiła się wódki i powiedziała tak: Nie tykaj koleżko Eulengebirge, a zwłaszcza Säuferhöhen oraz jej przekopów bo będzie gnój międzynarodowy z uwagi na nieprzedawnienie pewnej sprawy. Strony nie są zainteresowane ujawnieniem wspólnego projektu wartego ponad 20 000. Ale to niedługo wypłynie Oki. Pan A.H. był lubiany przez "Czarną rękę" i doczekał się długich lat życia w zdrowiu i szczęściu odwiedzając wiele ciekawych miejsc w czasach bardzo trudnych. Był lubiany także przez drugą "rękę". Chyba dobrze kojarzę? ;-) Jeżeli źle to przepraszam...
  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęściem nazywasz mieszkanie w małej klitce - pokój z aneksem kuchennym z kiblem na korytarzu?

   Usuń
  2. Maciek, oprócz tego jak już wspomniała makartina szczęścia, to tak z grubsza się zgadza :).

   Usuń
  3. Makartina wiem, że tam byłaś. Ale ja nie o tym szczęściu tym razem :-) Szczęściem nazywam zasób wiedzy A.H. oraz umiejętność lawirowania mierzdu pierwoj und zweite Hand. ;-) Szczęściem nazywam przede wszystkim mądrość jaką charakteryzował się A.H. Miał on wiele możliwości, a to jak żył makartina to kwestia wtórna. Każdy jest kowalem własnego losu. Don't you think? ;-)

   Usuń
 13. Nie wiem czy czytelnicy mieli okazję zapoznać się z osobą prof. Jerzego Jaśkowiaka na tagen.pl np. http://tagen.tv/vod/tag/jerzy-jaskowski/ - fenomenalnie opowiada Pan profesor a do poruszanego tematu naprawdę warto zapoznać się chociażby z http://tagen.tv/vod/2014/12/swiat-jest-inny-cz-3-kontrola-spoleczenstwa/

  Za trudne jest odnalezienie się w iluzorycznym świecie, zakłamanej historii - ale dzięki Tobie Wojtku całe mnóstwo ludzi spojrzało chociaż we właściwą stronę a to już bardzo dużo - moim zdaniem.

  A czarna łapa wisi nad nami, mąci i prowadzi całkiem przemyślaną grę od wieków - osobiście stawiał bym na kogoś kto ma oficjalnie bodajże ponad 45 % udziałów w bankach centralnych państw m.in NBP i 39 innych.

  http://www.rothschild.com/gfa/our_clients/governments/
  http://www.rothschild.com/banking/rothschild_bank_international/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No no, Marcin jesteś na dobrym Tropie :-). Dobra ścieżka, tą ścieżką jak podążycie i sprawdzicie finansowanie partii narodowo -socjalistycznej Adolfa czyli ukrytego komunizmu, połączycie to z Włoskim Sardyńskim śladem OLsztyńskiego to zasłonka ciut się odsłoni, Wtedy zobaczycie lewy palec "Czarnej Łapy".

   Usuń
  2. Marcinie! - Wielkie podziękowanie za poczęstunek publicystyką prof. Jaśkowiaka.
   Wybornie smakuje świeżością spojrzenia i wykwintnym wyłożeniem. Uzupełnię to smakowite menu (naśladując Wojtka) linkiem:
   http://www.polishclub.org/?s=Jaskowski

   ps.
   Ustawienie na Targu Drzewnym w Gdańsku "Lwowskiego Sobieskiego", którego Polscy Kolejarze wykradli z sowieckiego złomowiska "godnie" nam zaowocowało...

   Usuń
 14. A już myślałem że nikt oprócz Doroty i OLsztyńskiego tym nie jest zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 15. Kim jest Czarna Łapa ? odpowiedź przewija się co jakiś czas między wierszami tego bloga.

  OdpowiedzUsuń