środa, 17 kwietnia 2013

Tajemnicza Sierpnica

Sierpnica, jeden z najczęściej odwiedzanych terenów. Chyba najbardziej znany lecz czy do końca ?. 
To tutaj w pobliskiej Sierpnickiej kopalni  J.Wilczur odkrył promieniowanie. To tutaj znajdowały się podziemne betonowe hale z olbrzymimi stalowo betonowymi wrotami oraz filarami , o których piszą powojenni sprawozdawcy.
Również w Sierpnicy znajduje się najwięcej niezbadanych naziemnych obiektów.

Długo trwały rozmowy z Grupą Sztolniową Klin  czy wskazać większości nie znane dotąd miejsca, czy pokazać szerszy aspekt powiązań Sierpnicy z innymi miejscami.
Mogę powiedzieć że konsensus został osiągnięty. Zarząd kompleksu wyraził zgodę na dłuższe zapoznanie się z podziemiami.

W tym roku zostanie dokonana pełna weryfikacja jednej z hipotez, nad którą pracujemy już od dłuższego czasu. Mamy też zamiar pokazać wiele innych nie znanych miejsc w Sierpnicy związanych z projektem Riese. Nie będziemy tego przeprowadzać internetowo, lecz terenowo. Czyli organizujemy mały zlot "czarownic i czarowników" w Sierpnicy :-). Jesteśmy aktualnie w trakcie ustalania terminów w jakich takie zamierzenie nastąpi.

Zamiarem naszym jest pokazanie szerszej grupie zainteresowanych ludzi miejsc do których nie zaglądają turyści.

W planach mamy również zorganizowanie prywatnych spotkań z ludźmi pracującymi w Górach Sowich i biorących udział w różnorodnych pracach, dotąd stojących za kulisami tych prac. Mam nadzieję, że uda mi się również doprowadzić do takich spotkań.
Członkowie Grupy Sztolniowej Klin uchylą również rąbka tajemnicy co realizują w Sierpnicy.
W związku z powyższym osoby zainteresowane mogą zgłaszać akces do uczestnictwa w zlocie na mojego maila. Na pewno nie będzie dziwnych opowieści :), za to będą opowieści Sowich Gór z życia wzięte, nie przewidujemy udziału pisarzy, lecz udział ludzi na podstawie których powstawały książki. Tym sposobem każdy będzie mógł samodzielnie wyrobić sobie pogląd na to czym jest Riese. Jeśli będziecie zainteresowani to zapraszamy.
  http://www.gsklin.pl/ 


6 komentarzy:

 1. Ciekawy wpis. Czekam na kolejne. Będzie coś o kompleksie Jugowice?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Medart, jeśli będzie zainteresowanie i taki zlot nastąpi, to myślę że na wiele pytań mogą bezpośrednio na miejscu odpowiedzieć Ci co dotąd stoją w cieniu.

   Usuń
 2. Jaki termin brany jest pod uwagę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plan jest taki, jeśli są zainteresowani tym co proponujemy to piszcie na maila jakie Was terminy mniej więcej interesują i wtedy spróbujemy się do większości dopasować, a i dla mniejszości coś mądrego się też znajdzie.

   Usuń
  2. a dałoby radę podac swój adres maile ?pzdr

   Usuń